Episodes
Jsme tu proto, abychom žili šťastný, zdravý a harmonický život? Podle hosta dalšího dílu podcastu – Karla Nejedlého, autora revoluční metody RUŠ, to tak skutečně je! Překážkou jsou však u většiny z nás nepříjemné pocity, tělesné nebo psychické (emoce) nebo oboje najednou. Metoda RUŠ má tyto problémy pomoci rychle a snadno zpracovat a navždy odstranit. … #31: Karel Nejedlý o metodě RUŠ Read More »
Published 08/18/20
Jak v sobě najít ženu? Téma ženství, ženského a mužského principu se prolínalo celým podcastem s “průvodkyní po krajině mysli” Terezou Kramerovou. V podcastu se dozvíte, jaké jsou nejčastější důvody toho, že u žen v dnešní době často převažuje mužský princip a v čem to může být problém. Jak mohou prohozené role ve vztahu negativně … #30: Tereza Kramerová o ženství Read More »
Published 07/28/20
Se zakladatelem kliniky inPharm Clinic, PharmDr. Zdeňkem Procházkou jsme se tentokrát zaměřili na to, jakou roli hraje vitamín C při léčbě onkologických onemocnění a jak se infuzemi vitamínu C dá léčba podpořit. Povídali jsme si také o tom, proč někteří lékaři stále zpochybňují protinádorový účinek u vitaminu C, když se zdá být prokázán, co je … #29: PharmDr. Zdeněk Procházka o vitaminu C při onkologické léčbě Read More »
Published 07/16/20
S jedním z prvních certifikovaných instruktorů tzv. Wim Hof metody na Slovensku, Martinem Thámem, jsme probrali vše, co potřebujete vědět, pokud se chystáte začít s otužováním. Jaké byly Martinovi začátky, jak probíhal výcvik, jak se správně otužovat a jak správně dýchat, pro koho je otužování vhodné a kdo by měl být opatrný, jakou roli hraje … #28: Martin Thám o Wim Hof metodě Read More »
Published 07/08/20
Podcast s funkčním lékařem Honzou Vojáčkem je vždy transformační, jak pro mě, tak i pro spoustu z vás. Tento nebude výjimkou. Ve skoro dvě hodiny dlouhém (nebo spíše krátkém) rozhovoru, jsme si povídali o aktuálních tématech – jak vnímal Honza situaci kolem epidemie, proč se zvýšilo množství domácího násilí během karantény, proč tak lehce podléhá … #27: MUDr. Jan Vojáček o umění být zdráv Read More »
Published 06/23/20
Vyrazil vám první podcast o vitamínu C doslova dech? Tak se pohodlně usaďte a užijte si jeho pokračování. Tentokrát jsme si s Lucií Kotlářovou, ředitelkou inPharm Clinic v Praze, povídali o tom, jak si na tom stojí české děti, co se týče zdraví. Co je příčinou tak kritického nedostatku vitamínu C u dětí, jak se … #26: PharmDr. Lucie Kotlářová o zdraví dětí Read More »
Published 06/07/20
Jedno z velmi žádaných témat – přírodní kosmetika, jsme podrobně probraly se zakladatelkou festivalu přírodní kosmetiky Green Beauty Market Andreou Mouaddab Vémolovou. Dozvíte se, jaký je rozdíl v účinku přírodní a konvenční kosmetiky, zda je nebezpečné používat konvenční kosmetiku a jaké druhy kosmetiky jsou nejproblematičtější, co je tzv. greenwashing a jak jej poznat, co je … #25: Andrea Mouaddab Vémolová o přírodní kosmetice Read More »
Published 05/26/20
První Cukrfree Podcast v angličtině je na světě! Hostem byl zakladatel značky fermentovaných doplňků stravy Graham Botfield z Velké Británie, se kterým jsme si povídali o adaptogenech a o tom, jak se z bylinek stanou díky fermentaci naprosto úžasné a účinné suroviny pro výrobu efektivních a vysoce biologicky využitelných doplňků stravy. Rozhovor si můžete poslechnout … #24: Graham Botfield o adaptogenech Read More »
Published 05/12/20
Většina z nás ho má s velkou pravděpodobností nedostatek, přitom je kriticky důležitý pro řadu procesů v našem těle. Kdysi jsme si ho uměli vyrobit sami, ale o tuto možnost jsme přišli. Jeho potřeba se zvyšuje s toxickým prostředím, ve kterém žijeme, se stresem, s nezdravým životním stylem. Řeč je o vitamínu ze všech nejznámějších … #23: PharmDr. Lucie Kotlářová o vitamínu C Read More »
Published 04/20/20
Published 04/20/20
Léčivé účinky vitálních hub naši předci využívali po tisíce let. Dnes se k nim opět začínáme vracet a máme velké štěstí, že i v naší zemi máme odborníky, kteří ví o těchto zázračných houbách tolik. V dalším dílu Cukrfree podcastu nám Milan Schirlo, specialista na tradiční čínskou medicínu a mykoterapii, vysvětlil, které vitální houby ve své praxi používá, jaké mají účinky, jak je vhodně kombinovat a zda se dají využít i v léčbě a prevenci COVID-19.    
Published 04/05/20
Posilovat imunitu můžete různými způsoby. Důležitá je nejen kvalitní strava, pohyb, dostatek spánku, nebo třeba otužování, případně kvalitní doplňky stravy, ale také práce s psychikou – se stresem, strachem a úzkostí, ty totiž náš imunitní systém oslabují. Dnešní hypnóza je věnovaná posílení imunitního systému pomocí tzv. healing vortex – léčivého víru. Najděte si klidné místo, kde vás nikdo nebude rušit a dovolte si mít čas jen pro sebe.
Published 03/30/20
Co je to posvátná sexualita a jak ji v sobě najít? Proč má v dnešní době tolik žen, ale i mužů, problémy se svou sexualitou, jak o sexualitě mluvit s dětmi? To a mnoho dalšího jsme společně s Helenou Houdovou, modelkou a nyní sexuální koučkou žijící na Bali, probraly v dalším díle Cukrfree podcastu, na jehož závěru najdete i krátkou, ale krásnou meditaci.    
Published 03/27/20
Se zakladatelkou Školy klinické naturopatie a předsedkyní České naturopatické společnosti Kateřinou Boesenberg jsme si povídaly o tématu více než aktuálním – o imunitě a tom, jak ji posílit, v souvislosti s právě probíhající pandemií COVID-19. Dozvíte se, jaké vitamíny, minerály a další látky podporující imunitu jsou vhodné, jak je užívat, a jaké skupiny lidí by je užívat neměli. Pohodlně se usaďte a užijte si téměř dvě hodiny nabité informacemi.    
Published 03/20/20
V dalším díle podcastu jsme se společně s panem doktorem Jurčenkem z Yurmax Clinic bavili o tom, jaké nebezpečí může pro naše zdraví představovat amalgámová výplň a o tom, jak ji bezpečně odstranit. V rozhovoru se dozvíte, co je to tzv. SMART protokol, podle kterého se šetrným způsobem tyto výplně odstraňují.    
Published 03/13/20
Specialistka na funkční medicínu a výživu a spoluzakladatelka Institutu funkční medicíny Eva Hájková dorazila pro velký úspěch předchozího dílu znovu! Tentokrát jsme společně zabrousily k tématům propustného střeva, boreliózy, neplodnosti a problémů s početím, ale i orgasmickému porodu nebo k tomu, proč své děti vzdělává pomocí tzv. „home schoolingu”.    
Published 02/21/20
Je spánek opravdu tak důležitý nebo stačí, jak se říká “spát až v hrobě“? Jak poznáme, že je náš spánek kvalitní a jak probíhá spánkový cyklus? Co s vámi udělá jedna noc bez spánku a dá se dlouhodobě fungovat při nočních směnách? Jak časté jsou poruchy spánku a co na ně nejvíce zabírá? To vše se dozvíte v novém Cukrfree podcastu, tentokrát s expertem na spánek, lékařem v oboru psychiatrie a spánkové medicíny, MUDr. Ing. Peterem Šóšem, Ph.D.    
Published 02/01/20
Po prvním veleúspěšném podcastu s expertem na světlo Hynkem Medřickým je tu další díl. Tentokrát jsme si povídali o tom, jakou souvislost má světlo a migréna, jaké brýle, kromě červených je vhodné používat a k čemu slouží, jak funguje tzv. „Hynkovka” tedy nová žárovka vyvinutá Hynkem Medřickým, která svítí různou vlnovou délkou podle denní doby, ale také o tom, jak světelný smog ovlivňuje nejen nás, ale i životní prostředí a jak světelný smog omezit.  
Published 01/19/20
Dlouho očekávaný vánoční speciál Cukrfree podcastu je tady! A hostem není nikdo jiný než můj manžel Adam a otázky jste pokládali přímo vy. Dozvíte se tak, jaké byly začátky našeho vztahu před čtrnácti lety, co na sobě máme rádi a co nám vadí, jaké to bylo žít v Austrálii a na Zélandu, o tom, proč je Adam pořád ředitel, ale také o jeho zkušenosti s psychedeliky. Podcast berte s humorem, přesně tak byl totiž myšlený. Tak pěkný poslech!    
Published 12/29/19
Hanča Valášková, která byla úplně prvním hostem Cukrfree Podcastu, je zpět! Tentokrát jsme si s Hankou povídaly o RTT terapii. Jedná se o formu hypnoterapie, kde se člověk vrací ke starým traumatům a pomocí hypnózy přepisuje své staré vzorce. Jednu takovou hypnózu jsme zkusily i přímo v podcastu a tak si jí můžete vyzkoušet na vlastní kůži také. Tak se pohodlně usaďte, zavřete oči a poslouchejte.    
Published 12/17/19
Na podcast s lékařem funkční medicíny Honzou Vojáčkem jsme se těšili snad všichni. S Honzou jsme si povídali o funkční ale i “nefunkční” medicíně, o tom, proč je potřeba na zdraví hledět komplexně, o tom že tělo není stroj a jakou roli hraje naše mysl, ale také o tom, co pro Honzu znamenal jeho týdenní pobyt ve tmě. Rozhovor byl natolik zajímavý, že jsme úplně zapomněli na čas a tak vznikl zatím nejdelší Cukrfree podcast vůbec!    
Published 12/11/19
Kristý Dolejšovou si spousta lidí spojuje hlavně s laskavým projektem „zanormalniholky”, který pomáhá dívkám pracovat na sebelásce a seberespektu. My si ale povídaly hlavně o tématu, díky kterému jsme se vlastně poznaly – život v Austrálii. Kromě toho, jak se žije u protinožců a jak těžké je to se po několika letech života u oceánu vrátit zpět do ČR, se dozvíte také to, jak Kristýnku ovlivnilo to, že se téměř ze dne na den stala velmi známou osobností, její život. Tak se posaďte, zachumlejte...
Published 12/01/19
Hostem Cukrfree podcastu byla tentokrát paní primářka MUDr. Jana Čepová, MBA, Ph.D. z Ústavu lékařské chemie a Ústavu klinické biochemie, se kterou jsme si povídaly o tom, zda je potřeba vitamíny doplňovat formou potravinových doplňků, které vitamíny nám nejčastěji chybí a jak je nejlépe získat, a zda nám vitamínové doplňky mohou i uškodit.  
Published 11/21/19
S odborníkem na světlo Hynkem Medřickým jsme si v dalším dílu podcastu povídali o vlivu světla na naše zdraví. Dozvíte se o tom, zda je modrého světlo opravdu toxické, zda tzv. “noční režimy” na displejích mají smysl, o důležitosti spánku, a také o tom, proč večer nosíme červeně zabarvené brýle. Je to prostě jeden z podcastů, který by si měl poslechnout každý, kdo se zajímá o své zdraví!  
Published 11/02/19