Description
Dobrostan, wellness, wellbeing – trzy słowa używane zamiennie, ale czy wiemy w ogóle, o co nam chodzi, kiedy się nimi posługujemy? Najnowszy odcinek podcastu „Forbes Women” bierze na warsztat pojęcie dobrostanu i jego znaczenie w pracy. Czym jest dobrostan i kto za niego odpowiada – pracownik czy firma? Katarzyna Gaweł, która w Ringier Axel Springer Polska zarządza obszarem różnorodności, równości i inkluzywności, rozmawia z Ewą Stelmasiak, ekspertką w dziedzinie dobrostanu. O tym, jak definiować dobrostan i jak dobrostanem zarządzać.
Dobrostan to proces, nie stan stały – tłumaczy gościni. Obejmuje aspekty kognitywne i emocjonalne, posiada trzy kluczowe wymiary: psychiczny, fizyczny i relacyjny. Z pierwszej części rozmowy dowiesz się, jakie są definicje well-beingu i poznasz bliżej historię nurtów w Polsce i na świecie. W dalszej części o tym, od kiedy tak naprawdę mówimy o dobrostanie w biznesie. Jak ewoluował i ewoluuje w organizacjach? Jak wpłynęły na nas i nasze firmy pandemia, praca hybrydowa? Rola relacji w pracy i codziennym życiu jest przecież kluczowa. Rozmówczyni Katarzyny Gaweł podkreśla też znaczenie kultury pracy i środowiska, które mogą wspomagać lub utrudniać nasze wysiłki na rzecz dobrostanu. Liderzy i liderki odgrywają tutaj kluczową rolę, modelując odpowiednie zachowania w organizacji, a zadbanie o ich dobrostan jest równie ważne, jak dbanie o pracowników. Przywództwo dobrostanu to prowadzenie zespołu z poszanowaniem jego potrzeb i celów.
Powtarzając za ekspertką, apelujemy: firmy muszą zacząć bardziej angażować się w budowanie kultury dobrostanu, ale skupiając się na rzeczywistych zmianach w organizacji, a nie tylko na deklaracjach i benefitach. Szefowo, szefie, liderko, menadżerze – zastanów się, jaki dajesz przykład w miejscu pracy. A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, jakie realne korzyści dla twojego biznesu może mieć poprawa dobrostanu osób, które dla ciebie pracują – zapraszamy do obejrzenia i odsłuchania tego (niezwykle potrzebnego chyba nam wszystkim), wydania wideocastu „Forbes Women”. Z Ewą Stelmasiak rozmawia Katarzyna Gaweł.
Ewa Stelmasiak – pionierka przywództwa i kultury dobrostanu w Polsce. Autorka m.in. książki pt. Lider dobrostanu. Jak tworzyć wspierającą kulturę pracy w hybrydowym świecie, wyd. ICAN Institute. Wspiera liderów organizacji i HR w budowaniu strategii i kultury dobrostanu. Prowadzi butikową firmę doradczo-szkoleniową WellCulture Institute. Trenerka zarządów i liderów.
Dzieli się wiedzą na łamach mediów biznesowych (m.in. Forbes, Business Insider, Newsweek, Manager, Puls Biznesu), HR-owych (m.in. Personel & Zarządzanie, Personel Plus), medycznych (m.in. Medical Tribune, Medexpress), lifestylowych (m.in. Vogue, Twój Styl, Fashion Magazine) oraz informacyjnych (m.in. Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza), a także w radiu (Chili Zet, TOK FM, MUZO FM, Polskie Radio Trójka) i telewizji (Dzień dobry TVN, TVN Style, Polsat).
[AUTOPROMOCJA]
Całość TYLKO w aplikacji Onet Audio. Subskrybuj pakiet Onet Premium i słuchaj bez limitu.
„Nie bój się słuchać samej siebie” – to przesłanie Elizy Durki, prezeski Fundacji Inspiring Girls Polska, która w rozmowie z Katarzyną Dębek, redaktorką naczelną Forbes Women Polska,...
Published 11/29/24
[WSPÓŁPRACA REKLAMOWA I AUTOPROMOCJA]
Całość TYLKO w aplikacji Onet Audio. Subskrybuj pakiet Onet Premium i słuchaj bez limitu.
W najnowszym odcinku podcastu „Forbes Women” Agata Jankowska rozmawia z Anną Rulkiewicz, szefową Grupy Luxmed, o ubezpieczeniu szpitalnym, prywatnej służbie zdrowia...
Published 11/22/24