Episodes
Kůže je u psa stejně jako u lidí největším orgánem v těle a odráží jeho celkový zdravotní stav. Jak by měla taková zdravá kůže vypadat, jak je vhodné o ni pečovat a jak poznáte, že něco není v pořádku? Možná by se vám také mohlo hodit seznámit se s nejčastějšími obtížemi v této oblasti, s možnostmi moderní diagnostiky a případné léčby. To vše podrobně rozebírá Michaela Weidnerová z redakce kynologického magazínu eCani s MVDr. Hanou Prausovou z veterinární laboratoře Labvet.
Published 05/05/22
Stalo se vám někdy, že vám fenka nezabřezla? Jak je to vůbec možné a co jste třeba udělali špatně? Příčin může být celá řada, a to od nevhodného termínu krytí, přes mnohdy podceňované etologické příčiny nebo vliv samotného chovatele až po různé virové nebo bakteriální infekce! Na zvídavé otázky Michaely Weidnerové z kynologického magazínu eCanis trpělivě odpovídá MVDr. Hana Prausová z veterinární laboratoře Labvet.
Published 04/21/22
Published 04/21/22
Chtěli byste mít v dospělosti pohodového a vyrovnaného psího parťáka, který nic neřeší a všude se cítí jako doma? A slyšeli jste už někdy o pojmu raná socializace štěněte? Víte vůbec, jak důležitou roli hraje toto období v životě každého psa, a proč je tak zásadní tomu věnovat dostatečnou a především adekvátní pozornost? Co všechno bychom tedy měli svému čtyřnohému příteli ukázat, kam ho vodit, s čím ho seznamovat nebo co ho naučit, dokud je ještě malý? To všechno jsou otázky, které pokládá...
Published 04/11/22
Slyšeli jste už někdy o jediném národním ukrajinském plemeni s tajemným názvem ODIS? Tušíte, co to přesně znamená, z jakých plemen a za jakým účelem tento malý, akční a povahově moc příjemný psík vlastně vznikl? A hodí se třeba do rodiny s dětmi? Na všechny tyto, ale i další otázky Michaely Weidnerové z eCanis a Bc. Vladimíry Tiché z Labvetu trpělivě odpovídá Markéta Sojková, která k nám do republiky přivezla v roce 2016 první fenku a následně na ní odchovala i u nás historicky první vrh. A...
Published 03/24/22
Přemýšlíte o pořízení malého, přátelského a akčního pejska, který bude zdobit nejen váš gauč a zahřívat vám postel, ale také s vámi bude nadšeně podnikat výlety do přírody, plavat v rybníku, běhat agility, učit se triky při dogdancingu nebo provozovat canisterapii a spoustu dalšího? A měl by mít k tomu všemu ještě nádherný kukuč a překrásnou dlouhou srst? Pak by se vám mohl líbit kavalír King Charles španěl! Toto příjemné společenské plemeno vám přiblíží předsedkyně Cavalier King Charles...
Published 03/10/22
Slyšeli jste už někdy o tzv. psincovém kašli? A byli byste schopní ho bezpečně poznat a odlišit od jiných nepříjemných chorob? Věděli jste také, že ho způsobuje hned několik skupin virů a bakterií, a také že je vysoce infekční? A co třeba přenos na člověka? Co dělat, když pes onemocní, jak dlouho problémy přetrvávají a existuje vůbec nějaký způsob prevence? To všechno jsou otázky, které pokládá Michaela Weidnerová z redakce kynologického magazínu eCanis MVDr. Haně Prausové z veterinární...
Published 02/24/22
Máte rádi velká, avšak pohodová plemena psů? A navíc ještě chlupatá? Pak se určitě musíte blíže seznámit s novofundlaňdanem! S předsedou a zároveň i poradcem chovu Novofundland klubu ČR Jiřím Jandou si povídají za Bc. Vladimíra Tichá z labvetu a  Michaela Weidnerová z kynologického magazínu eCanis. Příjemný poslech.
Published 02/10/22
Michaela Weidnerová z eCanisu se ptá Bc. Vladimíry Tiché z Labvetu, co bychom měli vědět o psích zubech?
Published 01/27/22
Michaela Weidnerová (eCanis) se ptá Bc. Vladimíry Tiché z Labvetu, co přináší nová vyhláška o ochraně psů a koček.
Published 01/13/22
K veselým historkám, které občas utrousí při podcastech či webinářích, přídává Vladimíra Tichá některé další v silvestrovském speciálu. Na to, aby některou nevynechala, dohlíží Michaela Weidnerová z eCanisu.
Published 12/30/21
MVDr. Hana Prausová zpovídá PharmDr. Miladu Krátkou, chovatelku ušlechtilých koček ragdoll.
Published 12/16/21
MVDr. Hana Prausová z Labvetu zpovídá Ing. Tomáše Kubeše z Vetbooku.
Published 12/02/21
Zima je za dveřmi. Jak ji prožije náš pes? Michaela Weidnerová z magazínu eCanis se ptá Bc. Vladimíry Tiché v novém podcastu Labvetu.
Published 11/18/21
Alergie na potravu se nevyhýbají ani našim psům a kočkám. Michaela Weidnerová z eCanisu si o potravních alergiích povídá s MVDr. Hanou Prausovou z Labvetu
Published 10/29/21
MVDr. Hana Prausová z Labvetu a Michaela Weidnerová z eCanisu zpovídají Jiřího Štěpána manažera e-shopu krmeni.cz.
Published 10/18/21
MVDr. Hana Prausová z Labvetu a Michaela Weidnerová z eCanisu zpovídají MVDr. Renatu Kvapilvou, autorizovanou veterinářku pro obor fyzioterapie a rehabilitace malých zvířat.
Published 09/30/21
Michaela Weidnerová z magazínu eCanis zpovídá Bc. Vladimíru Tichou z Labvetu, tentokrát se ptá, jak je to s očkováním a čipováním psů.
Published 09/16/21
Michaela Weidnerová z eCanisu zpovídá MVDr. Hanu Prausovou. Jak na psí hotspoty? Co je jejich příčinou a jak je léčit?
Published 09/02/21
Michaela Weidnerová z eCanisu se ptá Vladimíry Tiché z Labvetu, jak se dívat na genetiku z pohledu chovu psů, jak stavět podmínky pro zařazení do chovu, jaký přístup zaujmout k dědičně podmíněným chorobám a jak vybírat vhodný rodičovský pár.
Published 08/12/21
Michaela Weidnerová z magazínu eCanis zpovídá MVDr. Hanu Prausovou z Labvetu, tentokrát se ptá, jak na záněty psích uší.
Published 07/22/21
Jak na to, aby vzorek donesený do veterinární laboratoře přinesl co nejpřesnější výsledky? Michaela Weidnerová z magazínu eCanis zpovídá Bc. Vladimíru Tichou z Labvetu.
Published 07/08/21
Michaela Weidnerová (eCanis) a MVDr. Hana Prausová zpovídají Petru Pudovou
Published 06/24/21
Michaela Weidnerová z magazínu eCanis zpovídá Bc. Vladimíru Tichou na téma růst štěňat. 
Published 06/10/21
Vnitřní parazit bývají velmi obtížní a někteří jsou dokonce přenosní na člověka. Michaela Weidnerová z kynologického magazínu eCanis zpovídá MVDr. Hanu Prausovou z Labvetu.
Published 05/27/21