Episodes
Herkese merhaba. Sezonun 3. bölümünde bir buluşun hayata geçtikten sonraki kullanım ve kullanıcı aşamalarını modelleyen chasm teorisini ve karantina günlerinde arkadaş ve dostlarınızla kullanabileceğiniz buluşma.konferans programlarını inceledik. İyi dinlemeler!
Published 04/17/20
Published 04/17/20
Herkese merhaba. İlk defa Instagram ile birlikte yaptığımız canlı yayın bölümüyle karşınızdayız. Bu bölümde Londra'da elektrikli scooter kullanmanın nasıl bir tecrübe olduğu ve Pixar'ın Disney tarafından neden ve nasıl satın alındığını konuştuk. İyi dinlemeler! --- This episode is sponsored by · Anchor: The easiest way to make a podcast. https://anchor.fm/app Support this podcast: https://anchor.fm/londradanistanbula/support
Published 03/22/20
Herkese merhaba. Sezonun ilk bölümünde herkese merhaba diyoruz! Bu bölümde günde 100 sayfa kitap nasıl okunur ve Koronavirüs nedir sorularına cevap aradık. İyi dinlemeler! --- This episode is sponsored by · Anchor: The easiest way to make a podcast. https://anchor.fm/app Support this podcast: https://anchor.fm/londradanistanbula/support
Published 03/17/20
İlk defa konuk aldığımız bu bölümde hasrete son verip herkese merhaba diyoruz.  Bu bölümde Big data dediğimiz büyük veriyi nasıl yararımıza kullanabileceğimizi konuştuk. Ama öncesinde gerçekten et tadı veren bir vegan "et"imsi yiyeceği ele aldık. İyi dinlemeler! --- This episode is sponsored by · Anchor: The easiest way to make a podcast. https://anchor.fm/app Support this podcast: https://anchor.fm/londradanistanbula/support
Published 03/16/20
Facebook uygulamasını neden silmelisiniz? Veriler petrolden nasıl değerli oluyor? Verileri "güçlü" kılan etmenler nedir? Google Stadia Türkiye'ye mi geliyor? Yeni MacBook Pro alınır mı? Tailgate olarak bilinen etkinlik içeriğinde bizleri neler bekler? Hepsi ve daha fazlası bu bölümde!
Published 11/16/19
Herkese tekrardan merhabalar! Bu bölümde yanıtını verdiğimiz sorulardan birkaçı şunlardı: Madden NFL oyununun laneti nedir? Bunun Londra'daki Amerikan Futbolu etkinlikleriyle ilgisi ne? Türkiye'den start-up çıkar mı? Çıksa da başarılı olur mu? Ne gibi engellerle karşılaşılabilir? Boğaziçi Üniversitesi'ndeki Bizero bisiklet skandalında suçlu kim? Bir girişim nasıl bile isteye batırılır? Google Pixel: bir devrim mi yoksa Google'ın bir diğer başarısızlığı mı? Hepsi ve daha fazlası bu bölümde,...
Published 10/26/19
Stonehenge nedir ve bu kadar ünlü olmasının sebebi neydi? Okyanusta bir cruise gemisinde yolculuk ederken üniversiteden kredi düşürülür mü? Amerikan Futbolu nasıl oynanır ve Londra'da yapacakları o büyük etkinliğin arkasında yatan gerçek nedir? Hepsi ve daha fazlası bu bölümde!
Published 10/12/19
Facebook'ta intihar eden kim? GoPro'nun yeni kamerası neden tutacak? Depreme hazır mıyız? Nasıl hazırlanırız? Stop the War Coalition nedir? Bu soruların cevapları ve daha fazlası bu bölümde, keyifli dinlemeler!
Published 10/05/19
Bu bölümde: Festivaller ayı: İstanbul Kahve Festivali ve TeknoFest’i konuştuk. Kahve festivali artık eskisi gibi değil mi? Sinan’ı TeknoFest’te üzen şey neydi? Londra’da ilk defa hayata geçen arabasız gün etkinliği nasıl oldu? Gerçekten arabalar yasaklandı mı? Hepsi ve daha fazlası için Londra'dan İstanbul'a!
Published 09/28/19
Herkese merhabalar! Bu bölümümüzde herkes üniversiteli öğrencinin korkulu rüyası olan ders seçim zorluğunu Boğaziçi ve Bilgi Üniversitelerini karşılaştırarak ele alıp çözüm bulmaya çalıştık. Ülkemizde yapılan Tekno Fest'e ilişkin bir sohbetle Silikon Vadisine düzenlenen turlara dair ne gibi imkanlar sunuluyor, bunu konuştuk. Ve son olarak da özel - devlet sektörler ayrımında askerlikteki zorluklara ilişkin şikayetlerimizi dile getirdik. Keyifli dinlemeler!
Published 09/21/19
Herkese merhabalar. Apple'ın 2019 Eylül'de yaptığı Keynote'a dair beklentilerimizi, umduklarımızı ve bulamadıklarımızı konuştuk. iPhone 11 çıktı ama neden çıktı, bunu konuştuk. Bundan daha ilginci, WeWork adlı şirketi, neden ve nasıl 47 MİLYAR DOLARLIK değerleme aldığını tartıştık. Bu konuya dair ilgi çekici başlıkları podcast'imizin bu bölümünde bulabilirsiniz. Şimdiden iyi dinlemeler!
Published 09/14/19
Herkese merhaba. Hızlı başladığımız ikinci sezonun ikinci bölümünde Google'ın mini mini bir ürününden bahsettik. Hemen ardından salı günü Apple programından beklentilerimize dair konuştuk ve hızla gelişen abonelik sistemine dair öngörülerimizi paylaştık. Son olarak da start-up'lara dair Türkiye ve Amerika'da ne gibi farklılıklar ve kaygılar var buna dair bir sohbet gerçekleştirdik. İyi dinlemeler!
Published 09/08/19
Herkese merhabalar. Kısa bir aradan sonra ikinci sezonumuza başladık. Bu bölümde ayrı kaldığımız zamanda yaptıklarımızdan ve önemli gördüğümüz birkaç meselelerden bahsettik. Umarız beğenirsiniz. İyi dinlemeler!
Published 09/01/19
Herkese tekrardan merhaba! Sezonun son bölümünü kaydettiğimiz bu günde Çernobil dizisi ile 01  dizisi arasındaki benzerliklere değindik. Nasıl bir benzerlik olabilir diye merak ediyorsunuz, biliyoruz. Yalnızca bununla kalmayıp bu konuya ek olarak Türkiye ve belki de ABD'nin son yıllarda yaşadığı en büyük vurgunlardan birini deşifre ediyoruz. Sinema sektöründeki büyük dolandırıcılığı da merak ettiğinizi biliyoruz ve o yüzden podcast yayınımızın ilk sezonunun son bölümünü ısrarla indirip dinleyin.
Published 07/15/19
Herkese tekrardan merhaba. Bu bölümde Apple içerisinde gerçekleşen büyük hareketliliğe ilişkin değerlendirmelerde bulunduk. Bununla birlikte Google Maps'in yeni özelliğini anlattık ve Londra - İstanbul - New York şehirlerinin toplu taşıma ile ilgili farklılıklarını anlattık. İyi dinlemeler!
Published 07/02/19
Herkese -uzun bir aradan sonra- merhabalar. Bu bölümde Enes Batur'un takipçilerini hangi yöntemle kandırdığını ve bunun yanlış olduğunu, kahvenin bardağa olan uzun ve çetrefilli yolculuğunu ve son olarak Disney özelinde tema parkların müşterilerine yiyecek konusunda hangi gizli  pazarlama stratejisini izlediğini konuştuk, iyi eğlenceler!
Published 06/26/19
Herkese merhaba. Bu bölümde Google'ın yeni çıkardığı oyun platformu olan Stadia'yı konuştuk. Bu konuyu Everest Dağı'na tırmanmaya çalışırken yaşananlara ilişkin bir başka konuya bağladık. Bayram tatilinden dolayı küçük bir ara vermiştik. Herkese mutlu haftalar!
Published 06/09/19
Bugünkü bölümümüzde Londra'da severek kullandığım ve günümü kolaylaştıran uygulamalara ilişkin konuştuk. Bununla birlikte Disneyland'in bünyesine kattığı Star Wars'la ilgili parkını büyütmesini analiz ettik. Aynı zamanda teknoloji gündemine ilişkin gelişmeler hakkında haber ve yorum turumuzu gerçekleştirdik.
Published 05/31/19
Bu bölümde Youtube'u milyonlarca görüntülenmeyle sallayan James Charles olayını Defne Özkan'ın para toplamasıyla harmanladık. Ve sonuç olarak değişik bir analiz çıktı. Ayrıca Londra'daki yemek kuryeciliği hizmetini anlattık. Londra'da kuryecilikten kaç Pound kazanılır, cevabı bu bölümde.
Published 05/24/19
Bu bölümde Londra'daki 6 havaalanının kısa bir tarihini ve geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Uber IPO'su sonrası Uber'in geleceğini konuştuk. Send in a voice message: https://anchor.fm/londradanistanbula/message
Published 05/18/19
Bu bölümde Lego'nun başkenti Billund'dan başlayıp Ankara'ya varan serüvenini konuşup hemen ardından Londra'da ciddi bir çoğunluğun gündemini oluşturan Kraliyet Ailesi'ne dair ilginç bilgiler paylaştık.
Published 05/07/19
İlk bölümümüzde elektrikli scooterları ve bisikletleri konuştuk.
Published 04/30/19