Episodes
«Машингвери» - пісня про безславний кінець і неминуче покарання зрадників свого народу. Найпоширенішою є версія, що написали її бійці УПА. Але справжня історія пісні не така очевидна. Тож ким і коли були написані «Машингвери»? І як до створення міфу навколо цієї пісні, мимоволі чи ні, долучився гурт «Мертвий півень»?
Published 11/18/22
Ця пісня вперше музично об’єднала українців з Австро-Угорської та Російської імперій. «За Україну» стала справжім символом соборності України і однією з найпопулярніших пісень Української Народної Республіки. Як і завдяки кому виник цей «переможний спів» українського війська?
Published 11/11/22
Чи цікавились ви, що нині співають наші бійці, крокуючи маршем? Для таких випадків в українському війську розвивається окремий музичний жанр - каденс. Хто став автором першого каденсу в Україні? Як пісня «Жахи-шляхи» спричинила появу нової армійської фольклорної творчості?
Published 11/04/22
Пісня часів УПА. Детективне розслідування чи й справді хіт останніх років?
Published 10/28/22
Пісні спротиву: «Човен хитається серед води». Ця лірична пісня, яку в СРСР називали «народною» має не лише конкретного автора, не лише реального ліричного героя, а й прямо стосується історії Українських Січових Стрільців і воєнних подій. Автор пісні, поручник (старшина) УСС, УГА Роман Купчинський.
Published 10/21/22
Популярна пісня часів УПА має не лише авторів, а й історію першого виконання. Це позасумнівний хіт з проєкту «Наші партизани». Автор тексту - повстанець Микола Сорокаліта («Лютий«»), музику підібрав Василь Заставний («Шершень»). Цю пісню під час боїв з росіянами вже виконує онук Сороколіта, теж Микола.
Published 10/14/22
Як звучали вирішальні дні революціїі та перші години після її завершення? Мовчання сцени, зруйновані вулиці, обгорілі намети та крики поранених. Пісня очищення "Злива" від Андрія Хливнюка, Джамали та Pianoboy.
Published 02/19/22
Якими були звуки третього місяця революції? Зависла напруга та відсутність компромісів. Виступи та молитви замість веселих пісень зі сцени. "Гітарний перебор" від Майкла Щура.
Published 02/19/22
Які звуки виклакали диктаторські закони січня? Спроби прорватися в урядовий квартал, сніг на барикадах, лід під ногами та вогнехрещі для протестувальників. Перше звучання шумових гранат, пострілів та сирен швидких допомог. Пісня реквієм під яку проводжали загиблих героїв "Пливе кача" Піккардійська терція.
Published 02/19/22
Святкування Нового Року на Майдані з Гімном замість привітань. Затишшя перед бурею та протистоянна біля судів. Встановлення єврофортепіано біля КМДА напередодні Різдва. Та щоденна гра Богдана Дніпрова, відомого як Piano Extremist. "Там, де ти тепер" від ТНМК & МАСО «Слобожанський».
Published 02/19/22
Розвиток народної творчості під час протестів. Початок роботи Мистецького Барбакану та які роботи були там представлені? Зростання бажаючих виступити зі сцени Майдану. Спроби музиканнтів створити нові пісні для Майдану, та друге дихання для старих пісень. Запис живого виконання пісні "Струя" гурту "Оt Vinta" біля беркутівців, під час зйомки кліпу одним дублем.
Published 02/19/22
Які пісні зігрівали мітингувальників під час холодного грудня 2013-го? Початок традиції щогодинного вииконання Гімну. Концерт "Океан Ельзи" на Майдані. Колективний голос протесту у виконанні 20 музикантів. "Брат за брата" від Kozak System.
Published 02/19/22
З яких звуків почався ранок 30-го листопада? Що співали у метро мітингувальники? Які музиканти першими відгукнулися на події? Чим допомагала музика на Майдані? Гімн тітушок від Лесі Рой та гурту Телері.
Published 02/18/22