Episodes
Prenses ve Kurbağa masalını bir de bizden dinleyin. Libido Killer nedir? Ne değildir? Uzun ilişkilerde cinsel istek ilk gün gibi sürdürülebiliyor mu? Hangi durumlar tutkuyu öldürüyor?
Published 06/01/23
Published 05/25/23
Dünyada bir blackout olsa ve çok ünlü bir şarkıcı tüm şarkılarıyla sen hariç herkesin hafızasından silinse ne yaparsın? En güzel aşk şarkısını kim yazar? Dostluğumuzu zedelemeden(!) Speed Date konuşuyoruz.
Published 05/25/23
Dikkatle dinlemenizi tavsiye ederiz! Korku filmlerinin ünlü yönetmenleri Mesut Süre, Fazlı Polat ve Anlatanadam yeni korku filmlerini ilk kez izleyiciyle paylaşıyorlar. Sizin de evde arkadaşlarınızla deneyebileceğiniz bir senaryo oyunu: Birer cümle ilerleyerek film oluşturma. Fazlı dolar milyarderi olsa, hangimizi yanına asistan olarak alır?
Published 05/18/23
En yakın arkadaşın kuzeninle ya da bir başka akrabanla çıkabilir mi? Kim haklı? Düğünde terk edilen damat mı, kaçak gelin mi, gelinin kaçtığı aşık mı, kayıkçı mı?
Published 05/11/23
Uçuk bir dinleyici açmazı: Bir şempanze senden hoşlansa ve sen de duygularına karşılık versen, bunu arkadaşlarına nasıl söylersin? Flört bir aldatma çeşidi midir? Sanatsal bir seks filminin yönetmeninin gözünden üç dev film: Lor2, Ayın Şavkı Sana Vursun ve Yok Deve!
Published 05/04/23
16 yaşımızdaki ergen hallerimizden süper başarısızlık hikayelerimiz. Bir zaman makinesiyle geçmişe gitsen ve en yakın arkadaşının hayatı boyunca komada kalacağı bir kazayı engelleme fırsatın olsa ama bu durum hayatındaki eşinle karşılaşamama ve çocukların olmaması pahasına gerçekleşse, yine de arkadaşını kurtarır mıydın? Barbie filminin setinde Margot Robbie sana, Ryan Gosling sevdiceğine yazsa; bir geceliğine sette olan sette kalır mı? Gerçek bir kız arkadaşınla, aranızda hiçbir şey olmadan...
Published 04/27/23
Hapse düşsek, acaba kaçmayı başarabilir miyiz? Ayrılmak istediğini sevgiline nasıl söylersin? Haftanın filmi: Issız Adam. Birbirimizin oyunculuğuna acımasız eleştiriler!
Published 04/20/23
Aileni ve tüm arkadaşlarını geride bırakıp, kimseye haber vermeden bir yıllığına kafayı dinlemeye uzaklara gitsen, dönünce neler yaşanır? Brokeback Mountain 2 filminde başrol teklif etseler kabul eder miyiz? Filmde rol alırsak, çevremizde kim, nasıl etkilenir?
Published 04/13/23
Bir adaya düşen uçağın kurtulanları olsak, diğer insanlar arasında liderliği ele geçirebilir, hayatta kalabilir miyiz? Forrest Gump gibi yanlışlıkla kahraman olsak, dünyaya mesajımız ne olurdu?
Published 04/06/23
En yakın arkadaşının seni tanıştırdığı yeni sevgilisi senin sevgiline benziyorsun bozulur musun? Ya da daha kötüsü, sana benziyorsa ne yaparsın? Eşinle beraber İngilizce ders aldığın İngiliz öğretmen ders boyunca sevdiceğine iltifat ederse?
Published 03/30/23
Sevdiceğinin eski sevgilisinin hastanede bakıma ihtiyacı olsa sevgilin ona refakatçi olabilir mi? 1950’lerde İngiltere’de üç genç ve bekar soylu olsaydık, hangimiz ne şekilde genç ve bekar Kraliçe’yle evlenmeye hak kazanabilirdik?
Published 03/23/23
Sevdiceğinin kendi cinsinden en yakın arkadaşı fiziken 10/10 ise, onun yanında değişiyor musun? Eşin en yakın arkadaşıyla bozuşursa, sen de ilişkini keser misin? Üçümüzden oluşan bir rock grubunda, bütün hayranlar sadece Fazlı ve Anlatan’dan etkileniyorsa ne yaşanır? Babam ve Oğlum repliklerini canlandırdık!
Published 03/16/23
Ev sorunsallarımız ve hayallerimiz. Sadece iki kişinin kalabileceği bir bekar evinde hangimiz evden gitmek zorunda kalırdı? Eski sevgilinle dünür olmak ister misin? Eğer bu büyük tesadüf gerçekleştiyse, bunu eşine ve çocuğuna söyler misin?
Published 03/09/23
Fikren taban tabana zit olduğun fakat fiziği 10/10 birisiyle ciddi bir ilişki yaşamak mümkün mü? Pinokyo masalına farklı bir bakış: Gepetto’nun dramı ve zaman bilmez peri anne.
Published 03/02/23
En yakın arkadaşının yeni sevgilisi arkadaşına çok iyi ama sana gizliden gizliye acayip kötü davranıyorsa ne yaparsın? Meksika Açmazı Siyaset Meydanı: Seçimde biz başkan seçilirsek ne yaşanır?
Published 02/02/23
Arkadaşının evlenme kararı aldığı kız senin lise aşkınsa, bu durumu ona nasıl söylersin? Büyük define avı: Altınla dolu bir sandık bulsanız, altını piyasaya nasıl sürersininiz? Jandarma baskınında arkadaşlarını satar mısın? Altınlarla yurtdışına kaçsan ve sen gelene kadar eşin ve çocuğunu hapse atsalar, onları kurtarmak için teslim olur musun?
Published 01/26/23
En dürüst haliyle karakter analizlerimiz. Bir arkadaşın için bir periden dilek dileme hakkın olsa ama bunu ona hiç söyleyemeyecek olsan, yine de onun için çok büyük bir iyilik diler misin? Yaptığın iyiliği başkaları bilsin ister misin? 2,01’lik Mesut bir sabah 1 metre 12 santim uyanırsa?
Published 01/19/23
Uçakta business class uçan yolculara bakarak analiz yapmak. Zamanda bir bükülme oluyor ve bir seyahatten döndüğünde 5 yıl geçtiğini öğreniyorsun, en yakınların hayatlarına devam etmişler. Ne yaşanır? Kayboldu denilen sevdiceğini ne kadar beklemelisin? Aura herkeste var mı? Yükseltmek için neler yapmalıyız?
Published 01/12/23
Meksika kaydında yaşanan bir probleme üç farklı yaklaşım: iyi, kötü ve çirkin. Diyu iyu yuuuu! Sevgilisi ya da eşi olan karşı cinsten bir arkadaşa alınan hediyenin cinsine ne kadar dikkat etmeliyiz? Sevgilisi olan kadın arkadaşına ruj, mini ya da kalem etek alınır mı?
Published 01/05/23
Üniversite yıllarından dev bir açmaz: Mesut çok sevdiği bir kız arkadaşını Anlatan’a yakıştırarak evine davet etse ama kız Fazlı’dan hoşlansa neler yaşanır?
Published 12/29/22
Birimizi çevirmede polis tutuklamış olsa, diğerleri oradan geçerken onu bu halde görse, durup yardıma koşar mı? Üçümüz de bir suç işlemişiz, kim daha uzun süre yakalanmadan kaçabilir? İlk buluşmada cebinden çıkardığın para camdan uçup giderse, parayı almak için sokağa koşturur musun? Ya da buluştuğun kızın kolyesi gece denize düşse, gece atlayıp denizden çıkartır mısın?
Published 12/22/22
Yönetmen Pedro Almadovar sevdiceğini filminde Javier Bardem’le başrol oynatmak isterse, sana söz hakkı düşer mi? Eşin Oscar alırsa ve ödül konuşmasında senden bahsetmezse? Mesut Süre 10 yıl sonra homeless olsa, ilk onun elinden tutar ve topluma kazandırır mıyız?
Published 12/15/22
Moda ikonları: Hardal Adam, Kızılay Çadırı ve Hanzo! Hastanede tüp bebek operasyonunda bir karışıklık olsa ve çocuğunun babası olmadığını öğrensen, senin için fark eder mi? Katar Dünya Kupası’na gitmek için arkadaşlarına otel ve uçak ısmarlasan ve sen hastalandığın için arkadaşların sensiz gitse bozulur musun?
Published 12/08/22
Mesut’un büyük zilci, Fazlı’nın trompetçi, Anlatan’ın viyolonsel çaldığı dünyaca ünlü bir senfoni orkestrasında herkes aynı parayı mı almalıdır? First date heyecanı: Hesabı kim öder, date’in sıkılıp başkasıyla buluşmak için plan yaparsa neler yaşanır?
Published 12/01/22