Episodes
У останній частині розмови із Андрієм Сем'янківим (MED GOblin) говорили про таке:  Як розпізнати перші ознаки коронавірусу та як підготуватися до хвороби Як правильно користуватися пульсоксимектром З якого моменту треба стежити за киснем і повідомляти лікарю, що щось уже не так Як користуватися кисневими концентраторами
Published 07/23/21
Published 07/23/21
Цього разу дізнавалися у Андрія Сем'янківа (MED GOblin) про таке: Як вакцини захищають нас і як впливають на ситуацію в суспільстві Ефективність вакцини на 50% і на 90% - що це означає?  Поєднання різних вакцин і що про це говорить наука
Published 07/22/21
Цього разу у розмові з Андрієм Сем'янківим (MED GOblin) дізналися про таке: Карта вакцинації в Україні та порядок щеплень для різних груп населення Антивакцинаторство як спосіб мислення Відмови вакцинуватися серед лікарів
Published 07/21/21
У цій частині розмови із Андрієм Сем'янківим (MED GOblin) дізнавалися про таке:  Повторні інфікування на коронавірус і що ми про них знаємо ПЛР-тести та тлумачення лабораторних аналізів Скільки можна почуватися вільно, перехворівши на ковід
Published 07/21/21
У цій частині розмови з Андрієм Сем'янківим (MED GOblin) говорили про таке:  Як не наражати себе на небезпеку через втому від теми ковіду Сезонність коронавірусу та доцільність проведення масових заходів Штам Дельта - наскільки нам його слід боятися і як варто готуватися до нього За яких умов колективний імунітет - не міф
Published 07/20/21
У цьому випуску інтерв'ю з Медгобліном (Андрієм Сем'янківим) поговорили про таке:  Чи виправдане носіння масок у громадському транспорті Чи треба носити маски тим, хто вже вакцинувався
Published 07/19/21
У цьому випуску ми шукали відповіді на питання про вакцини в Україні і підготовку лікарень до осінньої хвилі ковіду від Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка. І у спілкування з журналістами йшлося про таке: Чому нам досі не їде обіцяна вакцина Ковішилд-Астразенека, яка застрягла в Індії Чому такі проблеми з визнанням вакцин CoviShield та CoronaVac у світі Чому частина українців не може видрукувати свої сертифікати про вакцинацію та чому система їх "не бачить" Чи вірить ще досі Ляшко...
Published 07/07/21
Регулярно можна почути: "Через ковід всі показилися".  Нам так здається, чи таки щось в повітрі таке ширяє, окрім віріонів SARS-CoV?  Наукові джерела кажуть, що цього разу не здається. Як хвороба COVID-19, так і пандемічна ситуація погано і потужно діють на психіку, і це цілком закономірно. Чому, як та що з цим можна вдіяти? За допомогою наукових джерел пояснює біологиня та медична журналістка Дарія Озерна.
Published 07/05/21
На поширені запитання щодо правил вакцинації в Україні відповідає Марія Карчевич, гендиректорка Директорату з розвитку цифрових трансформацій в охороні здоров'я МОЗу. У цій частині - про те, хто може наразі претендувати на вакцину Файзер, чи бувають там залишкові дози для всіх охочих, за яким порядком щепитимуть колективи, заяви на щеплення яких подавали роботодавці, і чи можна чекати Файзер у центрах масової вакцинації.
Published 07/03/21
На поширені запитання щодо правил вакцинації в Україні відповідає Марія Карчевич, гендиректорка Директорату з розвитку цифрових трансформацій в охороні здоров'я МОЗу. У цій частині - про те, як розподіляють вакцини по країні, хто вирішує, кому яка вакцина поїде, чому цей розподіл по країні нерівномірний, який сімейний лікар легко може записати вас на вакцинацію, а для якого це буде “місія неможлива”.
Published 07/03/21
На поширені запитання щодо правил вакцинації в Україні відповідає Марія Карчевич, гендиректорка Директорату з розвитку цифрових трансформацій в охороні здоров'я МОЗу. У цій частині - про те, кого зараз щеплюють Астразенекою, що робити, коли вас не кличуть на другу дозу, і чи можна записатися на залишки цієї вакцини, щоб вколотися першою дозою Астразенеки.
Published 07/03/21
Цього разу, завдяки новинам із наукового світу, ми дізнавалися про таке: Що нового відомо про імунітет тих, хто перехворів?  Що кажуть нові дані щодо ефективності івермектину у лікуванні коронавірусної інфекції?
Published 06/25/21
22 червня МОЗ повідомило, що в Україні зафіксували два випадки коронавірусної хвороби, викликані новим штамом Дельта, так званим "індійським".  Так співпало, що напередодні цієї заяви ми взяли інтерв'ю в Ігоря Бровченка, фахівця із математичного моделювання ковіду в Україні, доктора математичних наук, члена-кореспондента Національної академії наук, який очолює групу науковців при НАН. Говорили про те, чого нам чекати цього літа і до чого готуватися восени. Вчений попереджував, що готуватися...
Published 06/24/21
Сьогодні ми знову оглянемо свіжі новини з наукового світу про таке:  Вакцинація дорослих захищає дітей? Що нового ми знаємо про мутації ковіду. Залежність сезонності та поширення хвороби.
Published 06/18/21
У цьому випуску ми знову оглянемо такі новини з наукового світу.  В яких місцях вищі ризики заразитися?  Вплив пандемії на використання антибіотиків. Про потенційно ефективний спрей від коронавірусної інфекції.
Published 06/17/21
У другій частині розмови із Федором Лапієм, головою Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики, дорадчого органу при МОЗ, доцентом кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національного університету охорони здоров’я України імені Шупика, говорили про таке: Що робити вагітним під час вакцинації? Чи можна їм щеплюватися? Чи входять вагітні у групи з факторами ризику?  І що робити жінкам, які мають супутні патології - діабет або онкохвороби в ремісії? 
Published 06/16/21
Ізраїль днями почав вакцинувати від коронавірусу дітей від 12 років препаратом Comirnaty від Pfizer-BioNTech. І не лише він. Що це означає і чи варто чекати початку вакцинації українських дітей від ковіду, розпитали Федора Лапія, голову Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики, дорадчого органу при МОЗ, доцента кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національного університету охорони здоров’я України імені Шупика.
Published 06/14/21
І сьогодні ми знову оглянемо свіжі новини з наукового світу. Хто має вищі ризики тяжкого перебігу ковід-19?  На що вказують антитіла після вакцинації?  Ризики громадського транспорту під час локдаунів.
Published 06/07/21
У перехворілих ковідом можуть бути такі поширені симптоми як головний біль, проблеми зі сном, відчуття туману в голові, важко сконцентруватися, а ще може не повертатися смак і нюх. Що з цим можна вдіяти власноруч, а коли треба йти до лікаря, розповіла директорка медичного центру R+ medical network, лікарка-неврологиня Олександра Щебет.
Published 06/02/21
Щоб померти через ковід, не обов’язково хворіти на ковід.  Ті, хто впевнений, що в часи пандемії ризики для здоров’я існують лише з боку коронавірусу - помиляються. У цьому дозволяє переконатися нещодавнє дослідження, яке, втім, стосувалося не нових даних. Про це та інші останні важливі дослідження про COVID-19 у новому випуску подкасту. 
Published 06/01/21
Сьогодні ми оглянемо свіжі новини з наукового світу про таке: Чи є сенс вакцинувати тих, хто перехворів.  "Протипаразитний" препарат Івермектин проти ковіду. Чи впливає група крові на перебіг хвороби. Нова інформація щодо "довгого" ковіду.
Published 05/31/21
У цьому випуску: Кінець надіям на реконвалесцентну плазму від перехворілих ковідом. Чи варто боятися нестероїдних протизапальних препаратів на кшталт Ібупрофену. Які ліки виявилися ефективними проти ковіду в стаціонарах.
Published 05/24/21
Як треба і не треба лікувати легку форму коронавірусу, наскільки нам потрібно додатково приймати цинк, вітаміни С та Д, а коли потрібні антибіотики. Соцмережі вже рік як перетворилися на поле бою самопроголошених медичних експертів з ковіду.  Українці викладають у соцмережах свої схеми лікування, які беруть на озброєння, і починають застосовувати на собі інші пацієнти. Люди з немедичною освітою без посилань на наукові дані радять іншим препарати, зокрема антибіотики. Поширеним аргументом є...
Published 05/21/21
Чотири свіжі новини з наукового світу, які вам варто знати. Що приховує еволюція коронавірусу? Амністуємо кажана. Як наука може послужити БАДам. А ще поговоримо про ковід і… пеніси! Який зв'язок між COVID-19 та імпотенцією. І останнє: навіть одна доза вакцин Файзера або Астразенеки має корисний ефект.
Published 05/18/21