Episodes
Nová série podcastu O výživě nám přináší autentické svědectví z nutriční poradny. Pět dobrovolníků, kteří se na naši výzvu přihlásili, se snaží změnit své návyky nebo pohled na výživu tak, aby dosáhli svých cílů. Každý z nich je jiný, každý se potýká s jinými překážkami a každý z nich přináší možnost nahlédnout pod pokličku nutriční terapie v praxi. V podcastu uslyšíte rozhovor s 29 letým mužem, který by si přál před svými 30. narozeninami vážit pod 100 kg. Jde o reálný cíl, protože...
Published 11/04/22
Tentokrát povídání s Verčou a Kájou o tom, jak to mají se sportem ony, co je přivedlo k výživě nebo třeba jestli byl jejich vztah k jídlu vždy jen pozitivní. Za realizaci podcastu děkujeme Sportisimu.
Published 09/18/22
Published 09/18/22
Jóga není jen o fyzickém cvičení, je to styl života. Zároveň však může přitahovat i holky, které už mají problém s poruchami příjmu potravy, a to i proto, že když jsou hodně hubené, tak jim ty pozice jdou a jóga jim nabízí možnost tvrdé disciplíny. To a mnohem více se dozvíte v této epizodě při rozhovoru s lektorkou jógy Kristinou Klímovou. Za realizaci podcastu děkujeme Sportisimu.
Published 09/11/22
Díl, ve kterém se blíže podíváme do života běžkyně Hanky Homolkové, specializující se na delší tratě, jako je 10 km a půlmaraton. Dostaly jsme se od školy skrze sport, jejich kombinaci až po olympijský sen. Probraly jsme stravu, i to jak jsou vytrvalostní běžci vnímáni a jaké jsou představy o jejich tělesné konstituci.Za realizaci podcastu děkujeme Sportisimu,
Published 08/24/22
Povídání se Zuzkou Špačkovou, kterou si mnoho z vás může pamatovat z dob studia medicíny, kdy psala blog o svém životě a cvičení. Bývalá závodnice v bikini fitness, nyní nadšená rekreační sportovkyně a psychiatrička, povídá o svém životě, praxi lékařky i poruchách příjmu potravy (nejen) u sportovců. Jak vnímá prevenci v duševním zdraví? A na co by si měli dát pozor sportovci, zejména pokud se jejich disciplína pojí s nižším obsahem tělesného tuku?Za realizaci podcastu děkujeme Sportisimu,
Published 08/10/22
Povídání s Nicolette Havlovou, ve kterém se dozvíte, jaká byla cesta z Havířova do Istanbulu. Co Nicolette k této cestě vedlo, s jakými nástrahami se musela potýkat, jestli a jak se na cestu připravovala a mnohem více.Za realizaci podcastu děkujeme Sportisimu.Více o Nicolette se můžete dozvědět také na jejich stránkách:https://nicolettehavlova.czhttps://www.instagram.com/nicolette.havlova/
Published 07/28/22
Vzpírání není sport jenom pro muže a žena se mužem nestane, když bude vzpírat. Okolí to však ne vždycky dokáže akceptovat. Se Simčou jsme vzpírání rozebraly od platformy až po hlavu a od české ligy až po olympiádu. Za realizaci tohoto podcastu děkujeme Sportisimu.
Published 06/26/22
Přijít o zrak nebylo jednoduché, ale Ondřej Zmeškal nám ukazuje, že to není překážka pro všechno. Popovídali jsme si o tom, jak vypadají tréninky nevidomého sportovce, jak lze bez zraku zdolat Tour de France a o dalších zajímavostech z Ondry života.
Published 06/20/22
Sport ho přivedl k výživě, což mu pomohlo k ideální tělesné konstituci pro dráhovou cyklistiku. Uvědomil si, že nemá význam držet nesmyslně striktní diety a občas zařadit cheat day, při kterém si vše vynahradí. To vše a mnohem více o životě dráhového cyklisty Robina Wagnera.
Published 05/30/22
Život profesionálního skokana na lyžích, účast na olympijských hrách, úspěchy i neúspěchy, problematika tělesné hmotnosti v tomto sportu, konec kariéry a ještě mnohem více se v této epizodě dozvíte od teď už (bohužel) bývalého českého reprezentanta ve skoku na lyžích Viktora Poláška.Za realizaci tohoto podcastu děkujeme Sportisimu.
Published 04/27/22
Poslední dobou velmi se dopředu posouvající krabičková dieta - jak to s ní je, je vhodná, případně pro koho, má nějaká pozitiva a na co bychom si při výběru té správné měli dát pozor? To vše se dozvíte v tomto díle.Za realizaci tohoto podcastu děkujeme Sportisimu.
Published 04/08/22
Zásaditá dieta, její historie a má vůbec nějaký smysl, to vše se dozvíte v tomto díle.Za realizaci tohoto podcastu děkujeme Sportisimu.
Published 03/25/22
Nízkosacharidová dieta (Low carb) je už nějakou dobu hodně populárním způsobem stravování. Co si pod low carb představit, kolik sacharidů je moc a kolik akorát pro to, abychom mohli říct se stravujeme nízkosacharidově, má toto stravování nějaká rizika nebo naopak pozitiva? To vše a mnohem více se dozvíte v této epizodě. Za realizaci tohoto podcastu děkujeme Sportisimu.
Published 03/10/22
GAPS dieta a vše kolem ní - dá se pomocí této diety vyléčit autismus nebo to není tak jednoduché, a na jakém principu je tato dieta vlastně založena? To vše se dozvíte v této epizodě.Za realizaci tohoto podcastu děkujeme Sportisimu.
Published 03/01/22
Chcete se dozvědět více o přerušovaném půstu neboli intermittent fasting (IF)? Tak to je tento podcast přesně pro Vás. Dozvíte se, zda je dobré půsty zařazovat nebo byste se jim měli vyhnout spíše obloukem.Za realizaci tohoto podcastu děkujeme Sportisimu.
Published 02/13/22
Než se pustíme do podrobnějšího rozebírání populárních diet, tak se úvodem druhé série dozvíte, co vlastně stojí za vznikem tolika různých stylů stravování, a proč se jim dostává takové pozornosti. Za realizaci tohoto podcastu děkujeme Sportisimu.
Published 01/28/22
6. a zároveň poslední díl ze série MÝTY VE VÝŽIVĚ se věnuje masu. Dozvíte se například, jak se může projevit nižší konzumace masa na našem zdraví nebo jak je to s masem a antibiotiky a spoustu dalších zajímavých informací.Za realizaci tohoto podcastu děkujeme Sportisimu.
Published 12/17/21
5.díl ze série MÝTY VE VÝŽIVĚ se tentokrát věnuje zpracovaným potravinám. Pomalu na každém rohu se setkáváme s doporučením, že bychom měli jíst nezpracované potraviny a měli bychom se vyhýbat těm vysoce (ultra) zpracovaným. Co ale do takové skupiny vysoce zpracovaných potravin všechno patří? A opravdu bychom měli házet všechny tyto potraviny do stejného pytle? Tak to se dozvíte právě v tomto podcastu.Za realizaci tohoto podcastu děkujeme Sportisimu.
Published 12/02/21
4.díl ze série - MÝTY VE VÝŽIVĚ se věnuje lepku. A co se dozvíte? Například to, co vlastně lepek je, zda by pro nás měl být opravdu takovým strašákem, jak je prezentován různě na internetu nebo jaká rizika mohou být spojena s jeho vyřazením z jídelníčku. Za realizaci tohoto podcastu děkujeme Sportisimu.
Published 11/18/21
3.díl ze série - MÝTY VE VÝŽIVĚ se věnuje detoxům. Dozvíte se například, zda opravdu mají nejrůznější detoxikační produkty a kúry smysl nebo zda má v rámci detoxikace organismu funkci úplně něco jiného, za co nemusíme vůbec nic platit.Za realizaci tohoto podcastu děkujeme Sportisimu.
Published 11/04/21
2.díl ze série - MÝTY VE VÝŽIVĚ se věnuje mléčným výrobkům. Dozvíte se, jaké jsou benefity konzumace mléčných výrobků a také vyvrátíme spoustu mýtu o nich kolujících. Například zda mléko začleňuje nebo zda můžete bez problému konzumovat kávu s mlékem či nikoliv.Za realizaci tohoto podcastu děkujeme Sportisimu.
Published 10/24/21
V 1. sérii podcastů se budeme věnovat mýtům ve výživě. A hned v 1. díle se podíváme na to, jak se zorientovat v informacích o výživě, čemu věřit nebo jak rozpoznat očividný mýtus. Na instagramu Ne hladu pak nezapomeňte soutěžit o dárek od Sportisima!
Published 10/07/21