S1E22 / Metaverse vs. Universe
Listen now
Description
Bugün konular yine akıl yakıcı cinsten. Gerçek ile dijital arasına sıkışan insanı yansıtan bir podcast bölümü ile Greyfurtlar karşınızda. Hayal gücünüzü varoluşa döndürmek isterseniz Nikolai Kardaşev tarafından geliştirilen Kardaşev Ölçeği ile güneş sistemimizde, galaksimizde veya evrende kurulmuş olabilecek medeniyetlere ilişkin bir sohbet ile karşılaşacaksınız. Yok bize popüleri ve dijitali ver diyenler için de nedir bu "Metaverse" ve insanın kurmaya hazırlandığı dijital evren bunun hakkında bir sohbeti kucağınızda bulacaksınız. Sempatik kulaklar kabarsın!
More Episodes
Bazen kılıçları bırakmak için kılıçları kuşanmak gerekir! Greyfurtlar tarihteki devrimlere el atıyor: Fransız İhtilali'nden Exodus'a, Amerikan Devrimi'nden Turuncu Devrim'e, içeride yok yok. Silahlarınızı alın, devriminizi seçin, maceraya katılın!
Published 12/10/21
Published 12/10/21
Greyfurtlar mitolojiye el atıyor. Olimpos'ta Yunan, Japon ve Nors mitolojilerinden karma bir ütopya, Şahmaran ve Medusa ile tehlikeli aşk oyunları ve daha fazlası. Bu bölüm mitolojiden muhtelif yaratıkları konu aldığımız sohbetimize sizi de bekliyoruz.
Published 11/26/21