Is this your podcast?
Sign up to track ranks and reviews from iTunes, Stitcher and more
Ulus Baker
Ulus Baker
Kendi sesinden. Bir filozof. Spinozacı. Gerçek bir dahi, yazar, çevirmen, sosyolog, eleştirmen.. Fransızca, Rusça, İngilizce ve Türkçe'ye hakim, ODTÜ Sosyoloji bölümü öğretim üyesi. Dağınık saçları, kırık gözlüğü, yıllarca giydiği kazağı, bol pantolonu, Samsun216 ve votka aşkı ile Ulus Baker sıradışı bir yaşam sürdü. Kırık gözlüğünün üstünden gözlerini ovuşturan filozof, Deleuze, Hegel, Spinoza'yı çevirdi. Tüm dersleri soluksuz dinlendi.. bahadirkundakci@gmail.com İletişim: https://linktr.ee/bahadirkundakci
Listen now
Recent Episodes
İnsanların tarihi var, Hegel gibi pek sevmediğim bir düşünürün çok derin bir formülü vardır. Tarih, insan ırkındaki bir gecikme halidir. İnsanlar doğaya göre, sanatı yapma biçimi olarak çok gerideler. Geçmiş diye bir şey var, hayvanların böyle bir derdi yok, şuanda varlar.
Published 02/18/21
Ulus Baker sesinden sinema üzerine çok keyifli bir dinleme.
Published 02/18/21
Cogito ergo sum ! Düşünüyorum öyleyse varım, Descartes. İnsana bir 'şey' diyerek şey'ler arasında aşkın bir form yaratıyorsun, demek ki ben düşünen bir şey'im.. Ama insan bir 'şey' olmayabilir. Ulus Baker'in sesinden çok keyifli bir dinleme..
Published 02/15/21
Do you host a podcast?
Track your ranks and reviews from iTunes, Stitcher and more.
See hourly chart positions and more than 30 days of history.
Get Chartable Analytics »