Episodes
Здавалося, що американське суспільство цілісно підтримує Україну у визвольній війні з ворогом. Але як ідеологічна криза в США та політичні розколи в західному суспільстві дійсно впливають на висвітлення війни в Україні? До чого тут соцмережі, реклама тютюну та таргет? А також, чому такі, як Джордан Пітерсон, Ілон Маск та Трамп говорять про Україну те, що говорять?
Published 10/19/22
Після деокупації населенних пунктів Харківської області ми бачимо чергові злочини, скоєні громадянами російської федерації. Що українці не мають пропустити? Які висновки ми маємо зробити, щоб навчитися самим і передати це наступним поколінням? До чого тут спільна історична пам'ять?
Published 09/15/22
В цьому епізоді говоримо про основні патерни, які характерні російському суспільству: проекції, насильство як єдину мову комунікації, мораль рабів, мазохістські відносини. До чого тут реальність та які висновки ми маємо зробити самі?
Published 07/09/22
Які травми має пропрацювати наше суспільство? Як минуле впливає на наше покоління? Чого нас може навчити досвід Black Lives Matter? Та чого тут Августин Блажений та його концепція пам’яті?
Published 06/15/22
Що таке культура взагалі? Чому захисники російської культури говорять про велич Достоєвського, але ігнорують солдат з унітазами? Більшість з нас не до кінця коректно розуміє, що означає феномен культури, тому ми часто робимо неправильні висновки. А також, про те, яке питання ми маємо ставити собі кожен день, щоб наша культура розвивалася. Та, звісно ж, трохи демотивації наприкінці. Мій інстаграм: artemperkoff
Published 06/02/22
Поговоримо про відповідальність, силу ідей, поганих українців та необхідність бути візіонерами вже сьогодні. Здається, що посеред руйнівної війни єдина думка - це вижити та не вигоріти емоційно. Але на мій погляд, здатність продукувати смисли в самому епіцентрі болю та втоми - є надзвичайним мотиватором до життя. Тому ці п'ять тез - спроба зробити щось подібне та запросити вас до цієї дискусії. Підписуйтеся на мій Instagram: artemperkoff
Published 05/30/22
В цьому епізоді: Що спільного між двома полярними світоглядами? Що Фройд та Фромм скажуть нам про співзалежність та яке відношення це має до сьогодення? Чого можуть навчити наші солдати? Та чи можна побудувати наше майбутнє на ідеї "анти Росії"?
Published 05/20/22
Чи правдива теза, що саме російська пропаганда відповідальна за те, що відбувається в голові росіян? Про два найголовніші рушія пропаганди, чому війна була неминучою та які висновки мають зробити українці?
Published 05/06/22
Одна з найвпливовіших книг за всю історію людства. Психолог, який пережив концтабір та допомагав знайти смисли іншим ув'язненим. У цьому випуску згадуємо нігілізм, екзистенціальну психологію, чому пошук смисла важливіший за пошук відповідей, та що Віктор Франкл може порадити українцям у 2022 році. Другий випуск подкасту "Війна та смисли"
Published 04/25/22
Перший випуск про одну з найвпливовіших та найскандальніших робіт ХХ ст. філософині Ханни Арендт «Банальність зла. Справа Ейхмана». Про паралелі з війною та осмислення природи зла, яке творять банальні люди.
Published 04/14/22