Description
Biztosan a nagy meleg miatt a Boeing sem hozta még haza az űrhajóját. A NASA a SpaceX robbantási szakértőire bízta az ISS megsemmisítését. Még jó, hogy sajtból van a Hold, így lehet belőle 3D Legot nyomtatni. Ezen az Olimpián nem lehet bekukkolni a japán atléták atlétái alá!
ISS és végső utazása
Meteor-Lego
Görgetés a végtelenbe
Nyugodt panaszkezelés
Fejezetek
(00:00:25) Intro
(00:03:26) Ducktapes, oooh
(00:07:18) Űrhulladék failek
(00:14:56) Laktózmentes regoLEGO
(00:21:32) Gooooooorgetési engedély
(00:24:49) The AI Boss
(00:30:33) Csak nem tudok rákattintani
(00:34:26) Olimpiai kukkolótechnológia
(00:39:58) CallSlow vs. Hawk Thua
(00:47:58) Outro
(00:48:42) ZenCastR promo
(00:49:24) Bónusz track
Részletek
Tovább maradt a Boeing az űrben, mint arra számítottunk. Az ISS-hez is nehezen csatlakozó űrhajó visszatérésével kapcsolatban a Boeing és a NASA szakemberei még vizsgálódnak. A beszámolóik szerint nem kell sietniük, mert van elég utánpótlás a terveknél hosszabb fent maradáshoz. Azért nem ártana egy kicsit összekapniuk magukat, mert az ISS 2030-as nyugdíjazási feladatra már leszerződtették az űreszköz megsemmisítésben gyakorlott SpaceX-et.
Miközben Kínában kínos rakétabaleset eredményeképpen falvak kerültek kiürítésre, Amerikában meteorokat zúznak porrá, hogy tejporral keverve Lego kockákat nyomtassanak belőle. A cél a holdpor felhasználása helyszíni építkezéshez. És honnan lesz tejfehérje hozzá? Ne feledjük el az örök klasszikust, "Sajtból van a Hold"!
Alig pár éve számoltunk be arról, hogy a Google bevezette a keresési eredmények végtelen görgetését, (ZO157 – Végtelen keresés) ezzel eltűntetve a SEO megszállottak félelmét, a második találati oldalra kerülést. Úgy tűnik megelégelték ezt a működést és visszahozták az oldalakra bontott keresési eredményeket.
A Microsoft AI guruja, Mustafa Suleyman kijelentette, hogy minden, amit az internetre bárki nyilvánosan feltölt, az szabadon használható. Ezek szerint az összes Microsoft termék ingyenessé válhat? Az elmeállapotát még vizsgálják. Eközben a Microsoft és cimbije az OpenAI ellen számos jogsértési pert indítottak. A mesterséges intelligenciák jogszerű etetése nem csak nekik megy nehezen. A Perplexity AI válaszolómotorként aposztrofálta magát, amit a keresőmotorok jövőjeként hírdetett. Mint kiderült nem csupán a tartalmak jogszerű felhasználásával, de a kifejezetten robotizált oldalelérések kordában tartására kitalált robots.txt használatával is meggyűlt a bajuk.
Egy floridai kutatócsoport felfedezte, hogy a brokkoli frissen tartásának a kulcsa a fagyasztott tárolás. Úgy tűnik, arrafelé nem igazán vannak hűtőpultok. Nem értünk egyet a kutatással, mi úgy szeretjük, ha gyorsan megromlik a brokkoli, akkor van rá ok, hogy megszabaduljunk tőle!
A közelgő Olimpiai játékokon a japánok speciális UV-visszaverő mezben vonulnak fel. Az előző olimpia után ugyanis az ultraibolya fényképezőgépekkel a sportolók felvonulási öltözékén át lehetett látni, amit most elkerülnének. Ennek az anyagnak a védelmében végre nem kell aggódniuk a sportolóknak!
Ha már a japánok, az udvariasság országában kiderült, hogy az ügyfélszolgálatokon dolgozókkal minősíthetetlen hangnemben beszélnek az ügyfelek. Mi más is segíthetne az ügyfélszolgálatosok védelmében, mint egy AI? No nem úgy, hogy elveszi a munkájukat, épp ellenkezőleg! A hangszűrő, az ügyfelek hangnemét változtatja felháborodottról kimértre. Mivel a használt kifejezéseket nem változtatja meg, azért tartunk tőle, hogy a káromkodások és lelki terror így is valamennyire át fog törni az AI védelmén.
Adásunk végén Benedictet szembesítjük a legfrissebb mémekkel, amitől kultúrsokk keretében kivonul a stúdióból.
Show no
Zuckerberg rappel – és más tech-katasztrófák.
A héten megnézzük, hogyan használja az O2 az AI-t a telefonos csalók ellen, mit művel Mark Zuckerberg a zeneiparban, és miért utálja a Rivian vezető szoftverfejlesztője a gombokat. Emellett szó lesz a kínai hadsereg AI-használatáról és egy igazán...
Published 11/18/24
Ebben az adásban megvitatjuk, hogyan futnak a robotkutyák víz alatt, miért fontos a szaglás az egészségünk szempontjából, és hogyan elemzi az AI a székletünket. Emellett szó esik az Apple aljas egér-töltési megoldásáról és futkározó robotokról is.
Startup bukás 6 hét alatt
Aljasan töltő Apple...
Published 11/04/24