Description
"Musk megmutatja, hogyan kell hatékonyan kormányozni": Elon Musk újabb kalandja a kormányzati szférában. A SpaceX és Boeing űrhajói végrehajtották a küldetéseiket, az NSA podcastot indít. Mindeközben a mesterséges intelligencia betör a gyorséttermekbe is.
Űrhajók és űrállomások
Állami hatékonyság Musk módra
AI a drive-thru-ban
Titkosszolgálati podcast
Blockchain és szellemi tulajdon
Fejezetek:
(00:03:12) Visszatért a Starliner
(00:06:37) Napvitorlázás
(00:07:33) Az angol mértékegységek csodái
(00:08:44) Visszaevezünk a vitorlához
(00:10:47) Űrtechnológia tesztalanyok
(00:12:27) Hatékony milliárdosok
(00:17:49) Forbes balhé
(00:21:28) To see a man about a dog.
(00:23:11) AirBNB bányászat
(00:28:03) Nem feature, hanem bug
(00:30:12) Remény és ima
(00:32:05) NSA Podcast ami nincs
(00:33:30) Gyorséttermi AI
Adásunkban először az űripar legfrissebb fejleményeiről beszélgettünk. A Boeing Starliner űrhajója végre sikeresen visszatért a Földre, csak a siker követelményeket kellett közben újradefiniálni. Eközben a NASA napvitorlás műholdja is sikeresen kinyitotta 10x10 méteres vitorláját az űrben.
Elon Musk újabb ötlettel állt elő: felajánlotta, hogy ingyen elvállalná az amerikai kormány hatékonyságfejlesztési osztályának vezetését. Bár a javaslat nemes gesztusnak tűnhet, felmerül a kérdés, vajon mennyire lenne hatékony egy ilyen pozícióban valaki, aki nem is amerikai állampolgár és ami híressé tette az nem a hatékonyság, hanem a csapongó ötletelése.
A mesterséges intelligencia újabb területet hódít meg: a Taco Bell gyorsétterem-lánc AI-alapú rendelésfelvevő rendszert tesztel drive-thru egységeiben. Bár ez nem az első ilyen próbálkozás az iparágban, érdekes lesz látni, mennyire válik be a gyakorlatban. Kollégáink számos ötlettel álltak elő, hogyan lehetne továbbfejleszteni a koncepciót.
Meglepő bejelentéssel állt elő az NSA: "Nincs ilyen podcast" címmel podcastot indít, amelyben korábban titkosított ügyekről fognak beszélni. Kíváncsian várjuk, milyen izgalmas történeteket osztanak majd meg a hallgatókkal!
Végül egy érdekes technológiai fejlesztésről beszélgettünk: egy cég blockchain-alapú megoldást kínál a szellemi tulajdon védelmére az AI-generált tartalmak korában. Bár az ötlet ígéretesnek tűnik, felmerül a kérdés, vajon tényleg szükség van-e erre a megoldásra, vagy csak egy újabb példája annak, amikor a technológiát erőltetik olyan területekre, ahol nem feltétlenül indokolt.
Reméljük, ismét egy izgalmas és gondolatébresztő adással szolgáltunk hallgatóinknak. Ne feledjétek követni és megosztani műsorunkat!
Show notes:
https://zartosztaly.hu/zo210-a-hatekony-milliardo/
Zuckerberg rappel – és más tech-katasztrófák.
A héten megnézzük, hogyan használja az O2 az AI-t a telefonos csalók ellen, mit művel Mark Zuckerberg a zeneiparban, és miért utálja a Rivian vezető szoftverfejlesztője a gombokat. Emellett szó lesz a kínai hadsereg AI-használatáról és egy igazán...
Published 11/18/24
Ebben az adásban megvitatjuk, hogyan futnak a robotkutyák víz alatt, miért fontos a szaglás az egészségünk szempontjából, és hogyan elemzi az AI a székletünket. Emellett szó esik az Apple aljas egér-töltési megoldásáról és futkározó robotokról is.
Startup bukás 6 hét alatt
Aljasan töltő Apple...
Published 11/04/24