Gamta – visų namai. Antis nuodėgulė ieškodama moliuskų, žiemą neria į 60 m gylį Baltijos jūroje ir vandenyje praleidžia 3 - 4 val.
Description
Klaipėdos universiteto mokslininkas, ornotologas Julius Morkūnas tiria jūrinių paukščių populiacijas. Jis pasakoja, kodėl kai paukščiai žiemą praleidžia priekrantėje. Štai antis nuodėgulė nardydama maitintis, žiemą į Baltijos jūrą panyra į 60 metrų gylį, taip vandenyje praleisdama 3-4 val. Kita problema – paukščiai dažnai žūna įsipainioję į žvejų tinklus.
Ką stumbras veikia Žuvinte, pasakoja Žuvinto biosferos rezervato ekologas Arūnas Pranaitis, taip pat, stebi, jog grįžta į Žuvintą žymėtosios žąsys. O jeigu vėl užgrius žiema? Kaip elgsis žąsys?
Netrukus iš toliausiųjų savo žiemaviečių pakils gandrai. Kokius lizdus, kokius savo namus jie ras? Primename, kad jei gandralizdžiui ant elektros stulpo kyla grėsmė, pagalbą turi suteikti energetikai, o ant savo stogo, sodybos medžiuose esančius lizdus galime remontuoti, tvarkyti patyts.
Ved. Selemonas Paltanavičius ir Alvyda Bajarūnaitė
Aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos priežiūros skyriaus patarėjas Sigitas Mikėnas gilinasi į šio reiškinio priežastis: ar tai nepritekliaus šešėlis, adrenalino paieškos ar nebaudžiamumo jausmas? Išgirsite apie naujausias priemones, kurios padeda užkirsti kelią tokiosaugos ms...
Published 11/23/24
Keliaujame prie legendomis apipinto Kaukinės ežero, dar vadinamo Žiedelio, apylinkes. Šis 1,2 ha ploto ir iki 18 metrų gylio siekiantis ežeras, primena beveik tobulą apskritimą, jis yra laikomas ypatingu gamtos paminklu. Legenda byloja, jog ežero gelmių nereikia matuoti, nes galbūt jis neturi...
Published 11/16/24