Manželia Šickovci majú kompas na pomáhanie. Na narodeniny chceli studňu v Afrike
Description
Lucia a Šimon Šickovci založili najúspešnejšie slovenské štúdio Pixel Federation. V jeho začiatkoch znelo slovo gaming takmer ako nadávka, no dnes ukazujú, že počítačové hry nie sú iba na zábavu. Vypočujte si podcast Impact Talks, v ktorom prinášame inšpiratívne príbehy filantropov a filantropiek a búrame tabu spojené so slovom filantropia.
Počítačové hry s logom ich firmy dnes hrajú milióny ľudí po celom svete. Manželov spája nielen úspešný globálny biznis či vášeň pre šport, ale tiež filantropické a verejnoprospešné aktivity. Počas pandémie stáli za iniciatívou Kto pomôže Slovensku, podporujú inovatívne vzdelávanie aj zelené témy. Ukazujú, že počítačové hry dokážu zlepšovať životné prostredie aj v reálnom svete. Pekným príkladom bolo pred dvomi rokmi zalesňovanie, keď sa vďaka hráčom z celého sveta podarilo vysadiť v Afrike vyše 86-tisíc stromov.
Pomáhanie im vštepovali doma od malička. „Pochádzam z rodiny, kde pomoc iným bola v podstate bežnou súčasťou. Častokrát mi stará mama hovorila, že môj starý otec sa vrátil v zime bez kabáta. Lebo niekto iný ho potreboval,“ hovorí Šimon Šicko. Svoj čas aj financie dnes venujú desiatkam užitočných projektov vrátane pomoci deťom z detských domovov a okraja spoločnosti.
👉V podcaste sa dozviete:
Prečo Šickovci zbierali peniaze na studňu v Mozambiku,
ako berú výčitky, že pomáhať treba najprv doma,
prečo založili vzdelávaciu organizáciu EduFactory,
v čom môže byť pomáhanie čiastočne egoistické,
komu posielajú peniaze ich deti,
ako bude vyzerať kalkulačka pre firmy na podporu mestskej zelene.
✏️Kto sú Lucia a Šimon Šicko?
Lucia Šicková študovala ekonómiu, má certifikáty z Harvardu aj Pensylvánskej univerzity. Tie získala najmä v oblasti psychológie, mentoringu a coachingu, ktorému sa venuje popri práci v Pixel Federation. Dlhodobo podporuje a mentoruje viaceré vzdelávacie a na multirezortné prepájacie iniciatívy, neziskové organizácie a projekty.
Šimon Šicko sa pôvodne venoval architektúre, no napokon sa zamestnal v nemeckom štúdiu, kde istý čas pracoval aj s Luciou. Od založenia Pixel Federation pôsobí v spoločnosti, v roku 2022 sa po vyše ročnej prestávke vrátil do jej vedenia. Počas pandémie venoval väčšinu svojho času projektu Kto pomôže Slovensku.
✏️Impact Talks
V podcaste Impact Talks vám predstavujeme osobnosti z biznisu, kultúry a športu, ktoré búrajú zaužívané predstavy o filantropii. Srdciarov, ktorí pomáhajú intuitívne, aj tých, ktorí sa snažia o čo najväčší spoločenský dopad. Lebo filantropia je pestrá a zďaleka nie je iba o rozdávaní peňazí.
Impact Talks vám prináša Nadácia Pontis, ktorá sa dlhodobo venuje rozvíjaniu filantropie, sociálnych inovácií a zodpovedného podnikania. Podcast vzniká v spolupráci s portálom Aktuality.sk a moderuje ho Milan Junior Zimnýkoval. Ak sa vám páčil, podporte jeho výrobu a vypočujte si ešte viac filantropických príbehov.
Podcast Impact Talks môžete podporiť na tomto linku.
Čítanie môže byť cestou k budovaniu lepšej krajiny, tvrdia manželia Meškovci. Aj preto cez združenie Krajina čitateľov posielajú knihy do škôl, nemocníc aj rodinám z chudobných pomerov. Žiadosti o podporu dostávajú denne, a tak si museli nastaviť jasnú stratégiu pomáhania. Vypočujte si podcast...
Published 11/25/24
Po práci v korporáte prešla s humanitárnymi organizáciami Afriku, Áziu aj Haiti. Dnes je Dagmar Goldmannová riaditeľkou nadačného fondu Via Clarita, ktorý sa venuje profesionálnemu filantropickému poradenstvu u našich českých susedov. Vypočujte si ďalší diel podcastu Impact Talks, v ktorom sa...
Published 10/28/24