#23 Jana LeBlanc: Cizí kultury nás obohacují. Buďme jim otevření
Description
Odkaz na celý díl
Autorka knih Moje bejby Amerika a České cizinky, copywriterka a máma dvou kluků Jana LeBlanc žila společně s manželem 12 let v zahraničí. Vyzkoušeli si život ve Spojených státech, Turecku, Malajsii a teď se vrátila do Brna. Na jaké kulturní rozdíly se musela adaptovat? A jak život v jednotlivých zemích vnímala?
V Turecku a Malajsii si vážila pohostinnosti místních a respektu k rodině, v USA pochopila, jak náročný život tam je. Přijetí v těchto zemích však vyžadovalo velkou otevřenost, a právě to považuje Jana za obohacující a v některých ohledech za formující zkušenost. Měla z destinací respekt? A čeho se nejvíc obávala?
V rozhovoru jsme se dostaly ale i k tomu, jak jsou děti v Česku vnímány ve veřejném prostoru. „Mám pocit, že my, Češi, nemáme rádi děti. Obzvlášť ve veřejném prostoru mi přijde, že tam nejsou vítány,” uvádí v rozhovoru. V Turecku a v Malajsii jsou děti naopak mnohem větší součástí života. Proč to u nás tak je? A měli bychom veřejný prostor uzpůsobit pro děti?
Dejte nám vědět do komentářů, co na nový díl Inboxu říkáte. A nezapomeňte sdílet své poznatky, názory a zkušenosti k nám do inboxu.
Do Pěny tento týden probublala 2 výročí. Jací jsou Češi 35 let od Sametové revoluce? A šli by za svou zemi bojovat? To je 1000 dní od „bleskové operace” na Ukrajině zásadní otázka. Joe Biden povolil Ukrajincům údery na ruské území, Lavrov křičí o eskalaci západu a Putin přihodil hrozbu jaderného...
Published 11/21/24
Odkaz na celý díl
Autorka knihy On Fashion a redaktorka České televize Adéla Šponerová se dříve pohybovala ve světě lokálních i světových módních značek a dokonce si vyzkoušela i práci v módním průmyslu v samém srdci módy, v Paříži. Jak se dnes na módní byznys dívá? Proč móda potřebuje...
Published 11/20/24