Amikor a nő vezet.
Description
Néhány érdekes adattal kezdenénk.
Szaud-Arábia volt az utolsó ország, ahol egészen 2015-ig a nők nem szavazhattak, sőt egészen 2018-ig autót sem vezethettek.
A K&H 2016-os adatai szerint pedig a magyar felnőtt lakosság 82%-nak van vezetői engedélye, azon belül is a férfiaknak 91%-a rendelkezik jogosítvánnyal, míg ez az arány a nők esetében 76%. Továbbá, a férfiak 18 ezer kilométert tesznek meg évente autóval, míg ez a nők esetében csupán 10 ezer kilométer.
De nézzünk túl a konkrét vezetésen, és számokon! A mai epizódban olyan mindennapi helyzeteket, feladatköröket, foglalkozásokat, vagy fogalmakat (mint például a pénz) fogunk kitárgyalni amiket hagyományosan a férfiak dominálnak, vagy domináltak, de az elmúlt pár évtizedben ebben fellazulás látszik, legalábbis a világ ezen felén…
Sokan ezt a változást kétkedve, egyenesen rémülten figyelik.
Tényleg "kiherélem" férfi társamat, ha jobban keresek, nagyobb karierre vágyom, vagy képes vagyok kiállni magamért? És mi a helyzet akkor, ha a férfi marad otthon a gyerekkel? Oxymoron, képtelenség?
Hogyan reagál erre az átalakulásra a társadalom? Milyen beágyazódott kettős mércékkel kell szembenéznünk mindeközben? És a legfontosabb kérdés: mit tesz ennek javulása érdekében a társadalom, és mi mint egyének mit tehetünk egy egyenlőbb világért?
A beszélgetés hostjai: Luca & Berni
Vágta: Antonia
Legújabb epizódunkban Dr. Benkovics Júlia szülész-nőgyógyász szakorvossal, szoptatási szaktanácsadóval (@drbenkovicsjulia) beszélgetett Luca, Julcsi új könyvének megjelenése kapcsán, ami Insta oldalához hasonlóan a Magunkról címet kapta.
Szó volt róla, hogy:
- egy ideális meddőségi...
Published 06/20/23
Magyarország legrégebbi LMBQI szerveztének, a Háttér Társaságnak a kommunikációs munkatársával, ügyvivőjével, Dudits Lucával beszélgetett Luca ebben az epizódban.
Visszatekintettünk a hazai meleg mozgalmak hajnalára, és személyes értelemben is felültünk a nosztalgia vonatra, Luca (na de melyik?!)...
Published 04/30/23