Description
Seekordses episoodis uurime, kuidas teater ja muuseum saavad koostöös luua unikaalseid ja puudutavaid elamusi. Vestleme Miksteatri lavastaja Kaido Ranniku ning Teatri- ja Muusikamuuseumi teaduri Annely Kaldojaga.
Räägime rännaklavastusest "Mu meel unus mägede taha", mis viis vaatajad maailma kogema läbi vaegnägijate perspektiivi, kasutades spetsiaalseid prille nägemisvõime vähendamiseks või kaotamiseks. Arutleme, kuidas selline kogemus avardab meie arusaama ligipääsetavusest, kasvatab empaatiat ja innustab unistama.
Lisaks käsitleme teatri ja muuseumi koostöö võimalusi ning seda, kuidas meeltega mängimine võib rikastada nii haridust kui ka kultuurielamusi.
Kuula episoodi ja saa teada:
Kuidas sündis idee luua lavastus vaegnägijatele ja nägemispuudega inimeste kogemuse tutvustamiseks.
Milliseid väljakutseid esitas keskaegse torniga muuseumihoone sellise lavastuse läbiviimisel.
Kuidas teater ja muuseum saavad koos pakkuda elamusinnovatsiooni ning avardada külastajate maailmapilti.
Liitu meiega selles põnevas vestluses ja avasta, kuidas unistused saavad reaalsuseks ning miks on oluline rääkida ligipääsetavusest ja empaatiast.
Muuseumimelu tähistab sel korral väikest juubelit – eetrisse läheb 10. osa! 🎙️ Parim viis seda tähistada on minna külla teisele juubilarile – Niguliste muuseumile 🏛️⛪, mille avamisest möödub 21. novembril 40 aastat.
Pidupäeva eel võttis meid vastu Niguliste muuseumi direktor Merike Kurisoo,...
Published 11/18/24
Muuseumimelu on taas Tartus. Sel korral salvestame saate ERMis, aga juttu teeme hoopis Tartu kultuuripealinna raames kolmes Lõuna-Eesti muuseumis külastajaid rõõmustavast ühisnäitusest “Peedist pesumasin”. Näitusi avavad Madle Uibo Tartu Linnamuuseumist, Ilze Salnaja-Värv Eesti...
Published 11/04/24