Description
Domácí násilí na dětech je bohužel stále častým a závažným problémem. V tomto díle se dozvíte, jaké následky má pro dítě žít v prostředí, kde se cítí ohroženo a zrazeno těmi, kdo by ho měli chránit a milovat. Poslechnete si příběh jednoho takového dítěte a jeho pocity, myšlenky a projevy. Zjistíte také, jak poznat signály domácího násilí u jiných dětí ve vašem okolí a jak jim pomoci. Dále se zamyslíme nad tím, co vede rodiče k tomu, že ubližují svým dětem a jak mohou zapracovat na změně. Řekneme si také o možnostech prevence a pomoci pro oběti i pachatele domácího násilí. A nakonec si podíváme na alarmující statistiky tohoto jevu v České republice a o tom, co se stane, když na takové chování upozorníme.
Vedle Linky bezpečí a Rodičovské linky je možné se s tímto tématem obrátit například na tyto organizace: LOCIKA, Bílý kruh bezpečí, Centrum ACORUS, ROSA Centrum, Organizace proFem, Persefona, Aplikace BrightSky, Linka pomoci obětem kriminality a domácího násilí, Intervenční centra, Krizová centra, LOM, Projekt Viola, Neodkládej to.eu.
HOST: Bc. Helena Opletalová Helena studuje dva magisterské obory (jednooborovou psychologii na VŠ Humanitas Praha a Řízení neziskových organizací a zdravotnických zařízení na UK FHS), je frekventantkou psychoterapeutického výcviku v Biosyntéze, absolvovala krátkodobé výcviky a kurzy zaměřené na trauma, krizové a náročné situace, děti v ohrožení. Pracuje jako krizová interventka na Lince bezpečí, v organizaci proFem (na pomoc obětem domácího a sexuálního násilí), a spolupracuje se Sociální klinikou v rámci programu 3 online konzultace, a jako lektor Trauma respektujícího přístupu v organizaci SOFA/ČOSIV, pracuje s dětmi i s dospělými. Jejím zdrojem a oporou je rodina, přátelé, pes, humor, dobré jídlo a pití, cestování a neposledně životní optimismus :)
Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace ČEZ, Colonnade Insurance S.A., RSJ Foundation, studio AudioTech.
Spolufinancováno Evropskou unií.
Podporujte Linku bezpečí.
20 % teenagerů a dospívajících tráví denně více než čtyři hodiny na telefonech nebo sociálních sítích. Kolik času je ještě „v pohodě“ a kdy už hrozí závislost na obrazovkách? Jak nastavit smysluplné hranice, které respektují potřeby dětí i rodičů, a zároveň podporují zdravý vztah k digitálním...
Published 11/28/24
Kam až nás mohou zavést naše nejtemnější myšlenky? Jak rozpoznat hranici, kdy pouhá „černá myšlenka“ začne měnit pohled na nás samotné a život kolem nás? V dnešním dílu se zaměříme na to, jak vznikají destruktivní vnitřní hlasy a co nám mohou prozradit o našich emocích. Ukážeme vám, jak pracovat...
Published 11/14/24