Description
Dnes se zaměříme na téma, které je stále živé a velmi vás zajímá. Připomínáme tak nejposlouchanější epizody našeho podcastu "Na tenké Lince".
V rozhovoru se nejdříve zastavíme u vnímání smrti dítětem a vývoje přijímaní této nedílné fáze života. Primárně si však popíšeme, kdy bychom měli zpozornět a správně postupovat, když dítě hovoří o vlastní smrti. Zastavíme se u pojmů: sebevražedné myšlenky, tendence (plán), pokusy, impulzivní pokus. A lze u tohoto tématu pracovat i s prevencí? V závěru se podíváme na vedení takového hovoru na Lince bezpečí.
HOST: Mgr. Lucie Bukovská vystudovala jednooborovou psychologii se specializací na klinickou psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V minulosti pracovala např. na ambulantním a pobytovém oddělení Střediska výchovné péče i jako klinická psycholožka v Psychiatrické léčebně v Bohnicích. Na Lince bezpečí působí s malou přestávkou více než 10 let. Vykonávala zde pozici hlavní psycholožky Linky bezpečí a managerku následného vzdělávání pracovníků Linky. V současné době působí na Rodičovské lince Linky bezpečí.
Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace ČEZ, Colonnade Insurance S.A.
Spolufinancováno Nástrojem Evropské unie pro propojení Evropy.
Podporujte Linku bezpečí.
20 % teenagerů a dospívajících tráví denně více než čtyři hodiny na telefonech nebo sociálních sítích. Kolik času je ještě „v pohodě“ a kdy už hrozí závislost na obrazovkách? Jak nastavit smysluplné hranice, které respektují potřeby dětí i rodičů, a zároveň podporují zdravý vztah k digitálním...
Published 11/28/24
Kam až nás mohou zavést naše nejtemnější myšlenky? Jak rozpoznat hranici, kdy pouhá „černá myšlenka“ začne měnit pohled na nás samotné a život kolem nás? V dnešním dílu se zaměříme na to, jak vznikají destruktivní vnitřní hlasy a co nám mohou prozradit o našich emocích. Ukážeme vám, jak pracovat...
Published 11/14/24