Udało się trochę zawstydzić Bartosza Węglarczyka, bo Tomasz Sekielski zaczyna nie od przywitania, a od czytania doskonałej książki “Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Żydach, ale za bardzo baliście się zapytać" i sprawdzenia, jak naczelny Onetu czuje się w roli debiutanta. Tym razem bez uszczypliwości.
Kolejny temat to głośny reportaż Onetu, w którym ujawniamy szokujące kulisy pracy w RMF FM. Kiedy wreszcie standardy pracy ulegną zmianie? Bartosz Węglarczyk zauważa, że nie dotyczy to tylko mediów. - Praca jest oczywiście ważna, ale praca za cenę zdrowia własnego? To chyba nie jest ważne - dodaje Tomasz Sekielski.
Później przechodzimy do tematów politycznych, zastanawiając się, co by było, gdyby PiS wróciło teraz do władzy? Bartosz i Tomasz są zgodni w swoich przewidywaniach. Jednocześnie wspominają swoje spotkania z przedstawicielami polityków z partii Prawa i Sprawiedliwości, a Węglarczyk ku zaskoczeniu Sekielskiego przyznaje, że w jednej kwestii czuje solidarność z prezesem Kaczyńskim. Wspomina też spotkanie z Antonim Macierewiczem. - Kiedyś objął mnie ramieniem i powiedział, że lubi moje teksty - mówi Węglarczyk. - Ale niestety dodał, że szkoda, że jestem zdrajcą Polski - pointuje.
Jakie są największe sukcesy i porażki 100 dni Donalda Tuska? “Naczelni” przedstawiają swoją perspektywę i o ile w kwestii sukcesów są zgodni (uwaga, spoiler - Bartosz Węglarczyk uważa, że największym sukcesem rządu jest Adam Bodnar i wprost nazywa go RoboCopem), to w kwestii porażek zdaje się ona nie kończyć. - Porażką rządu jest brak ustawy o związkach partnerskich. Przyjęcie tej ustawy jest obowiązkiem tej koalicji. Nawet jeżeli zostanie ona zawetowana - mówi Sekielski. Węglarczyk dodaje, że sprawa praw reprodukcyjnych stała się już nie tylko ważna, ale też symboliczna. - Realnie coś się powinno w tej sprawie wydarzyć - dodaje.
- Nieoficjalnie coraz więcej się mówi, że dojdzie do rekonstrukcji rządu - mówi Tomasz Sekielski. - Tusk nie jest zadowolony na przykład z prac komisji, a niektóre osoby z rządu działają mu na nerwy - dodaje.
Na koniec wyprzedzamy ruchy “Stanu Wyjątkowego”, który przygląda się naszym działaniom i sami ujawniamy taśmy prawdy zza kulis podcastu “Naczelni”. Jednocześnie zachęcamy do pisania do nas na adres
[email protected]. Nowy najlepszy podcast polityczny, „Naczelni”, w każdy poniedziałek o 19:00 w Onet Audio oraz na stronach Newsweeka i Onetu.