Savęs repeticijos. Audrius Beinorius: O ką tu norėtum veikti po mirties?
Description
Psichoanalizės pradininkas Zigmundas Froidas dar 1937 m. viename laiške Marijai Bonapart rašė: „Tas, kuris klausia apie gyvenimo prasmę, serga". Praėjus vos penkiolikai metų logoterapijos pradininkas, psichoterapeutas Viktoras Franklis visiškai apvertė šį supratimą sakydamas, kad „tas, kuris neklausia apie gyvenimo prasmę, susirgs". Pasak jo, gyvenimo prasmė – esminis žmogiškosios egzistencijos komponentas, o Vakarų visuomenės kenčia nuo „egzistencinio vakuumo“, t.y. visiško beprasmybės jausmo, arba – nemokėjimo suteikti gyvenimui prasmę. Ir iš to kyla daugybė psichologinių ir socialinių negerovių. Todėl tam, kuris nėra tikras savo gyvenimo prasme, būtina individuali terapija. Sociologas Haraldas Wagneris sako, kad gyvenimo prasmės klausimo pagrįstumas galėjo atsirasti tik tuomet, kai pati gyvenimo prasmė tapo „trapi, duži", o tokia ji tapo būtent su modernizacijos procesais.
Apie gyvenimo prasmę ir kitus egzistencinius klausimus kalbamės su filosofu, Azijos kultūrų ir religijų tyrinėtoju, profesoriumi Audrium Beinorium.
Ved. Milda Pivoriūtė
Tinklalaidė parengta pagal Vokietijos ambasados remiamą audioplatformos projektą.
Kas yra ir nėra dvasingumas? Ar jis gali būti išmatuojamas? Kodėl vieni žmonės dvasinius įsitikinimus slepia, o kiti atvirai propaguoja? Kaip dvasingumas keičia santykį su tikrove ir krizėmis?
Temą degustavome su viena iš LRT laidos „Išpažinimai“ vedėjų Viktorija Urbonaite bei ISM universiteto...
Published 05/18/21
Ar platus potencialių partnerių pasirinkimas padeda pasiekti norimą rezultatą? Kokius suderinamumo kriterijus išskiria psichologai, ir kiek tai atsispindi algoritmuose? Kokie spąstai mūsų tyko naudojantis pažinčių programėlėmis?
Psichologinius ir skaitmeninius žaidimus pažinčių teritorijoje...
Published 05/04/21