Епізод 2. Інґеборґ Бахман крізь призму своїх персонажів. Розмова з Діаною Мельник.
Description
Інґеборґ Бахман – видатна австрійська письменниця другої половини ХХ ст., авторка непересічної лірики, прозових та драматургічних творів. Від 1977 р. в каринтійському Клаґенфурті – рідному місті Бахман – присуджують щорічну літературну премію її імені. Українською мовою світ побачили її роман «Мáліна» (пер. Лариси Цибенко, 2003), «Радіоп’єси. Сни на продаж. Цикади. Добрий Бог Мангеттену» (пер. Лариси Цибенко, 2005), листування Інґеборґ Бахман і Пауля Целана «Пора серця» (пер. Лариси Цибенко і Петра Рихла, 2012), збірка оповідань «Синхрон» (пер. Володимира Кам’янця, 2016) та збірка лірики «Тінь моя» (пер. Вікторії Кравченко, 2020). У подкасті зосереджено увагу насамперед на особливостях творчості письменниці крізь призму її життя.
Таймкоди
00:00 Вступ. Представлення теми та гості.
02:29 Феномен успіху Інґеборґ Бахман.
05:16 Лірика Інґеборґ Бахман. Вірш у перекладі Вікторії Кравченко «Про край, про річку і озера».
07:12 Тематика кохання і смерті у творчості Інґеборґ Бахман.
10:42 Інґеборґ Бахман крізь призму своїх творів.
13:05 Перші феміністичні висловлювання в оповіданнях збірки «Тридцятий рік». Пошук власної манери письма.
17:12 Збірка «Синхрон»: монолітність жіночого образу й розмаїтість жіночих типажів.
21:37 Трилогія «Види смерті»: «Мáліна» та два незакінчені романи.
Серія подкастів Австрійські авторки та автори в українському літературному і науковому просторі – спільний проєкт Австрійської бібліотеки у Львові при Львівській національній науковій бібліотеці імені Василя Стефаника та Австрійського бюро кооперації у Львові, який покликаний сприяти ширшому ознайомленню читацької аудиторії з новими виданнями австрійської художньої і наукової літератури українською мовою.
Щоб бути у курсі новин та проєктів, підписуйтесь на наші соцмережі
Австрійське бюро кооперації у Львові - https://www.facebook.com/oead.lemberg
Австрійська Бібліотека у Львові - https://www.facebook.com/oblemberg/
Авґуст Рус – австрійський психіатр і психоаналітик, груповий психоаналітик, психодраматист, доктор медичних наук, професор, викладає у Віденському університеті, у Віденському медичному університеті та у Віденській психоаналітичній академії.
Звенислава Кечур – лікарка-психотерапевтка вищої...
Published 11/26/24
“Вступ до театрознавства” Крістофера Бальме та “Я лише театроман” Макса Райнгардта в контексті розвитку сучасного українського театрознавства і театрального мистецтва.
Роман Лаврентій – кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри театрознавства та акторської майстерності Львівського національного...
Published 11/12/24