Episodes
היא אולי החברה הכי גדולה שרובנו יודעים עליה הכי מעט. היא מחזיקה בכמה כתרים בו זמנית: מלכת המשחקים, מלכת הקריפטו ועכשיו גם מלכת הבינה המלאכותית.הסיפור של אנבידיה: איך הביסה את אינטל בתעשיית השבבים, והפכה לחברה הנסחרת החמישית בגודלה בעולם?     See omnystudio.com/listener for privacy information.
Published 05/31/23
Published 05/24/23
פרק 130: האם אילון מאסק שונא יהודים? הסיפור המטורלל של טסלה-סורוס-מאסק-טוויטר, שנגמר בגל אנטישמיות בינלאומי. מי זה ג'ורג' סורוס, איך הוא גורם לשליטים בכל העולם לקדם קונספירציות סביבו ואיך ישראל מגיבה לזה? .  See omnystudio.com/listener for privacy information.
Published 05/24/23
פרק 129: נכון להיום, במירוץ החימוש אחר טכנולוגיות הבינה המלאכותית, יש שתי טוענות לכתר: מייקרוסופט וגוגל. ההכרזות של השניה מהשבוע החולף, פתחו את התחרות מחדש וגרמו למייקרוסופט ו-OpenAI להשיק גם הן פיתוחים מתקדמים. לנו רק נשאר לתהות מי מהן תגבר על רעותה? המליארדים נשפכים והתחרות בשיאה.וגם: מה קורה אצל שאר ענקיות הטק ואיך כל זה משפיע על סטארטאפים בתחום הAI?   See omnystudio.com/listener for privacy information.
Published 05/17/23
פרק 128: אם אתם מרגישים לבד – אתם ממש לא לבד. מגיפת הבדידות הולכת ומחריפה בעשור האחרון בכל העולם. בניגוד לאינטואיציה, צעירים נפגעים ממנה אפילו יותר ממבוגרים וזו השלכה ישירה ואולי הכי מסוכנת של הטכנולוגיה עלינו - בני האדם. אם חשבתם שהרשתות החברתיות הן מקור הבעיה, חכו שתשמעו איך הבינה המלאכותית עומדת לבודד אותנו זה מזה.  See omnystudio.com/listener for privacy information.
Published 05/10/23
פרק 127: הראיון שמעולם לא התקיים ועורר סערה, הלהיט שמעולם לא הוקלט אבל כל העולם מאזין לו והדיווח החדשותי על ארוע שלא התרחש: הבינה המלאכותית יורה שקרים מקצועיים בקצב מסחרר, מייצרת כר פורה להתחזות ומערערת על היכולת של כולנו להבחין בין אמת לשקר.  See omnystudio.com/listener for privacy information.
Published 05/03/23
פרק 126: קריסת SVB עוד לא מאחורינו: לכאורה הסיפור הקטן הסתיים, אך אפקט הדומינו מסכן עכשיו בנקים גדולים נוספים. מה היו הגורמים לנפילה המהירה בהסטוריה, איזה השלכות יש על תעשיית ההייטק ואיך זה רלוונטי גם לנו במדינת ישראל?       See omnystudio.com/listener for privacy information.
Published 03/29/23
פרק 125: הבינה המלאכותית ממשיכה להתקרב לחיים שלנו בצעדי ענק וכבר אי אפשר להתעלם ממנה. זה היה השבוע הכי עמוס בהיסטוריית ההכרזות על החידושים וההתפתחויות בעולמות הAI. כל השקה וחשיפה, הבהירה שזה לא עניין ליזמים או מדענים בלבד, אלא כלים שהולכים לחדור לחיים של כולנו. וגם: מה הסכנות הנוספות שמתגלות בדרך?  See omnystudio.com/listener for privacy information.
Published 03/22/23
פרק 124: המלחמה שהתחילה ברוסיה ואוקראינה, הפכה לסכסוך מעצמות בין סין וארה"ב וכנראה תגיע לכל מחשב בעולם. מה הולך להיות שונה הפעם מכל המלחמות שהכרנו עד היום, מי ירוויח ממנה והאם נצטרך בגללה להסיר את טיקטוק מהטלפון?     See omnystudio.com/listener for privacy information.
Published 03/15/23
פרק 123: מי רוצה לחיות לנצח? ג'ף בזוס, לארי אליסון, סרגיי ברין ועוד כל מיני מליארדרים שמצליחים לקדם את המחקר במהירות חסרת תקדים. וגם: רופאים ומדענים מפתחים שיטות להילחם בהזדקנות והם על סף פריצת דרך אמיתית - החזרת השעון הביולוגי שלנו אחורה. See omnystudio.com/listener for privacy information.
Published 03/08/23
גם את העבודה שלך צ'אט ג'י פי טי יודע לעשות? אם כן, יתכן ואתה בבעיה. בכל פעם שמגיע דור חדש של טכנולוגיה, מקצועות הופכים ללא רלוונטיים. רק שהפעם לראשונה - מי שעולים על המוקד הם עובדי הצווארון הלבן. מתכנתות, מורים, רופאות, מעצבים, דוגמנים, נשות כספים ומדעניות הם רק רשימה קטנה של מי שעשויים להיפגע.. אז מה המיומנות שבכל זאת חשובה בעבודה לצד המכונות?        See omnystudio.com/listener for privacy information.
Published 03/01/23
פרק 121: היא מתאהבת באנשים, מאיימת עליהם, ומלאה בכוונות רעות – מה קורה כשמרימים את מכסה המנוע של הבינה המלאכותית? לצד היתרונות והגילויים המרעישים של טכנולוגיית הAI, מתגלה תמונה מפחידה שגם המתכנתים שלה, לא בטוחים איך ולמה היא עושה את מה שהיא עושה. האם היא ניתנת לריסון, או שהקרב אבוד מראש? See omnystudio.com/listener for privacy information.
Published 02/22/23
פרק 120: הקטר של המשק צופר צפירת אזהרה: מחאת ההייטקיסטים פועלת בכל כוחה כנגד הרפורמה המשפטית המתוכננת. אמנם נראה שהשינויים והתנודות בכלכלה הישראלית פוגשים את כלל הציבור בפנסיה, בבנקים ובהלוואות, אבל מה הקשר בין הרפורמה המשפטית להייטק? ממה חוששים היזמים? וגם הדאגות שמעבר לפינה - לאן זה עוד עלול להתדרדר? See omnystudio.com/listener for privacy information.
Published 02/15/23
פרק 119: בשנים האחרונות חלה ירידה מתמשכת בצריכת החדשות בכל העולם. האמון בעיתונאים נמוך מאי פעם ובעקבות כך - הדמוקרטיה נחלשת. למה זה קורה, מה הן הרשתות החברתיות שמהן אנשים צורכים את החדשות שלהם ואיך נשבר המודל העסקי של מוסד העיתונות?וגם: האם הבינה המלאכותית תביא את הפתרון המיוחל, או שרק תגדיל את הבעיה?    See omnystudio.com/listener for privacy information.
Published 02/08/23
פרק 118: איך בדיוק פועלת מדפסת הכסף הכי מתוחכמת בעולם - קרנות גידור - ואיך מצטרפים לחגיגה הזאת? וגם: נספר על האיש שכשכל השווקים ירדו, הוא הרוויח 16 מיליארד דולר נטו.   See omnystudio.com/listener for privacy information.
Published 02/01/23
פרק 117: גל הפיטורים בהייטק רק מתעצם ו2023 נפתחת עם ענקיות הטק שמצטרפות למגמה, מהדקות את החגורה ושולחות עשרות אלפי עובדים הבייתה. למה דווקא עכשיו, מאילו תחומים העובדים שפוטרו, מתי צפויה רגיעה ואיך קשורה לכל אלו מחאת ההייטקיסטים? See omnystudio.com/listener for privacy information.
Published 01/25/23
פרק 116: מה המשמעות של הבינה המלאכותית לעתיד שלנו, איך הכל התחיל ואילו משרות בסכנה? מוסדות החינוך מנסים עוד לעכל איך הם מתמודדים והאם הם קופצים על הרכבת והאם גם המקצועות הטיפוליים הם ברי תחליף? See omnystudio.com/listener for privacy information.
Published 01/18/23
פרק 115: שנת 2022 נחתמה כשהיא מספיקה לסמן וי על פריצת הדרך המדעית שעשויה להציל את העולם - 'היתוך גרעיני'. אחרי עשרות שנים של עבודה, מדענים הצליחו לייצר אנרגיה יש מאין וחייבים לשאול: איך הופכים תהליך במעבדה לתעשייה עולמית? האם זה מה שיציל את העולם ממשבר האקלים, או שזה אולי דווקא מה שישמיד אותו? ואולי בכלל פספסנו את הפתרון הפשוט והזול שכבר קיים? See omnystudio.com/listener for privacy information.
Published 01/11/23
פרק 114: אחרי שכמעט ולא פספסו בזיהוי הטרנדים הגדולים של 2022, דני ודרור מנסים את מזלם גם בשנת 2023 עם הימורים מושכלים על הרגלי העבודה שלנו, בינה מלאכותית, סיום המיתון, קריפטו, והאם היורש של הסמארטפון עומד להגיע ממש בשנה הקרובה?   See omnystudio.com/listener for privacy information.
Published 01/04/23
פרק 113: מסכמים את 2022 עם הסיפורים הגדולים שעשו את השנה: המשבר בהייטק, קריסת השווקים, צלילת הקריפטו, הטירוף של אלון מאסק וההשתלטות של הבינה המלאכותית.נחזור לתחזיות שלנו מתחילת השנה כדי לבחון - איפה פספסנו ואיפה פגענו?  וגם: הזדמנות אחרונה לבחור בנו ל'פודקאסט הטכנולוגיה של השנה' בתחרות השנתית של גיקטיים! להצבעה->>https://www.geektime.co.il/israel-top-best-podcasts-of-2022-vote-now/ See omnystudio.com/listener for privacy information.
Published 12/28/22
פרק 112: בהמשך לפרק 107 ולאחר מפלתו ומעצרו של SBF, עולם המטבעות הדיגיטליים ממשיך להתערער. למה זה היה צפוי?  ומי זה סיזי, אותו אדם שגרם למפלתו של סם בנקמן-פריד ואחראי ליותר משני שליש מעסקאות הקריפטו בעולם. וגם: בחרו בנו ל'פודקאסט הטכנולוגיה של השנה' בתחרות השנתית של גיקטיים! להצבעה->>https://www.geektime.co.il/israel-top-best-podcasts-of-2022-vote-now/ See omnystudio.com/listener for privacy information.
Published 12/21/22
פרק 111: ההתפתחות המהירה של הבינה המלאכותית משאירה את העולם פעור פה. היא לא רק מציירת, אלא גם כותבת תסריטים, מתכונים, קוד, חוזים משפטיים ועוד. מה שמעלה את השאלות: איך זה עובד, מתי זה מסוכן ולאן זה יביא אותנו? ואיך כל זה קשור לטרנד הסלפיז ששוטף את הרחובות? See omnystudio.com/listener for privacy information.
Published 12/14/22
פרק 110: חודש הקניות הסתיים וצריך לסכם: כמה הוצאנו, מי הגדיל את המכירות ואיזה מתנות הכי אוהבים לתת ולקבל? הנתונים מראים שכל אלו קשורים למצבנו הכלכלי ולמיתון שמגיע אבל לא פחות קשורים: משפיעני הרשת שמשנים את חוקי המשחק מן הקצה אל הקצה. See omnystudio.com/listener for privacy information.
Published 12/07/22
פרק 109: בשנה הבאה מותג העל 'דיסני' יחגוג 100, אבל דווקא עכשיו, החברה נמצאת באחד מהמשברים הגדולים שידעה בכל 99 שנותיה. בעקבות כך היא עושה סוויץ' מפתיע ואגרסיבי: מחליפה את המנכ"ל הנוכחי (בוב צ'אפק) במנכ"ל הקודם (בוב אייגר). נקודת המפנה הזאת היא קריטית בהיסטוריה של דיסני, אבל כדי להבין אותה צריך קודם להבין: איך הגענו עד לכאן, מה התקלקל בממלכה וההערכה שלנו: האם בוב יצליח לשקם?  See omnystudio.com/listener for privacy information.
Published 11/30/22
פרק 108: השבועיים האחרונים הכניסו את הרשת החברתית הקטנה לסחרור שעוד לא ברור איך והאם היא תצא ממנו. פיטורים חפוזים של אלפי עובדים, חשבונות פיקטיביים וחרם של מפרסמים הן רק חלק קטן מהצרות שטוויטר מתמודדת איתן בימים אלו. האם לבעלים החדש, אילון מאסק, יש תכנית, או שבכלל הוא רוצה להביא את החברה לפשיטת רגל?  See omnystudio.com/listener for privacy information.
Published 11/23/22