Episodes
Eurowizja to dla artysty znacznie więcej, niż przygotowania wokalne i występy dla scenie. To również kontakt z mediami eurowizyjnymi, a ten z kolei stawia wyzwania nie tylko dla muzyka, ale też... dla samego dziennikarza.
W finałowym odcinku naszego podcastu rozmawiamy z Mieszkiem Czerniawskim - redaktorem naczelnym portalu eurowizja.org - o sztuce prowadzenia wywiadów z eurowizyjnymi artystami. Czy można przeprowadzić wywiad z pomocą Google Tłumacza? Który wywiad Mieszko wspomina najlepiej,...
Published 04/27/22
Mówią, że jak cię widzą, tak cię piszą - ale czy na Eurowizji to powiedzenie się sprawdza? Maja Wojcieszek w rozmowie z Natalią Kowalczyk przeanalizują najpiękniejsze kostiumy i kreacje eurowizyjne, ale również przypomną, kto zupełnym niedbalstwem potrafił zdobyć tytuł Grand Prix konkursu. Czy szata zdobi człowieka? O tym w najnowszym odcinku!
---
💰 Wesprzyj nas: https://tipply.pl/u/dziennik_eurowizyjny 💰
Dziękujemy!
Śledź Dziennik Eurowizyjny także tu:
Strona internetowa:...
Published 04/23/22
W związku z wygaszeniem plebiscytu im. Barbary Dex za najgorszy strój na Eurowizji Natalia i Maciej postanowili przeanalizować i ocenić kostiumy wszystkich dotychczasowych laureatów tego wyróżnienia. Przejdziemy więc przez eurowizyjną modę lat 90 i początków XXI wieku, sprawdzimy, kto faktycznie na to uznanie zasłużył, a w których latach nagroda została przyznana nieadekwatnie. Wybierzemy też najgorszy z najgorszych strojów na Eurowizji.
Wspominane przez nas w odcinku utwory możecie również...
Published 04/14/22
Występy eurowizyjne stoją nie tylko charyzmatycznymi wokalistami i klimatycznymi utworami, ale również... rekwizytami. To im poświęcamy dzisiejszy odcinek podcastu; Natalia i Maciej wspominają różne przedmioty, które na przestrzeni lat pojawiały się na eurowizyjnej scenie. Jak na występ docierają do kraju goszczącego rekwizyty takie, jak pociąg czy ławka? Kim są eurowizyjni ryzykanci i czemu igrają z ogniem? Kto z tegorocznej konkursowej stawki może nas zaskoczyć prezentacją sceniczną? Dziś...
Published 04/06/22
Kontynuujemy rozpoczęty w zeszłym tygodniu temat wolontariatu podczas Eurowizji Junior w Gliwicach. Do jakiego stopnia wolontariusz ma realny wgląd w wydarzenie od kulis? Dlaczego Natalia i Maja znalazły się w greenroomie? Jak wyglądał wolontariat w 2020 roku, kiedy Eurowizja Junior odbyła się zdalnie?
Klasycznie nie szczędzimy sobie zabawnych historii i opowieści z gaszenia eurowizyjnych pożarów - w końcu to one w dużej mierze stworzyły to doświadczenie. Usłyszycie też o próbach,...
Published 03/30/22
Natalia i Maja w rozmowie z Maćkiem wracają do swojej pierwszej doświadczonej na żywo Eurowizji, którą przyszło im przeżyć w roli… wolontariuszek. Eurowizja Junior w Gliwicach w 2019 roku okazała się dla dziewczyn nie tylko początkiem wielu wspólnych, pięknych przygód, ale również szeregiem wyzwań i zwrotów akcji. Co zrobić, gdy artysta mdleje na scenie? Dlaczego Melani Garcia zamiast jechać na nagranie pocztówki, jechała do centrum handlowego? I dlaczego warto zostać wolontariuszem na...
Published 03/23/22
Dziewiąty odcinek podcastu Dziennika Eurowizyjnego to rozmowa z Danielem i Grzegorzem, którzy od lat regularnie odwiedzają miasta, w których konkurs się odbywa i obserwują atmosferę w mieście. Opowiedzą o tym, jak wygląda turystyka eurowizyjna, ile kosztuje taki wyjazd i jaka atmosfera panuje w fanzone. Będziemy też snuć wizje Eurowizji organizowanej w naszym kraju. Gdzie konkurs powinien się odbyć i jak pokazać nasz kraj zagranicznym turystom i widzom Eurowizji?
Wspominani przez nas...
Published 03/16/22
W ósmym odcinku podcastu Dziennika Eurowizyjnego postanowiliśmy zmierzyć się z zakazami, jakie aktualnie obowiązują na Eurowizji. Czy wszystkie są zasadne i jak próbowano "obejść" te blokady by jednak w jakiś sposób zrealizować swoją wizję artystyczną występu? Droga przez zakazaną Eurowizję pełna jest nietypowych rozwiązań, ciekawych występów i wspomnień oraz spostrzeżeń i tematów do dyskusji, do których zapraszamy każdego słuchacza!
Wspominane przez nas w odcinku utwory i artyści:
Alf...
Published 03/09/22
W 7 odcinku podcastu Dziennika Eurowizyjnego skupiliśmy się na kończącym się sezonie preselekcyjnym, bazując - jak zawsze w tym formacie - na osobistych wspomnieniach, doznaniach i przemyśleniach. Gościem specjalnym jest Sergiusz Królak - redaktor i reporter zaprzyjaźnionego portalu eurowizja.org.
Wspólnie oceniamy, czy Melodifestivalen zasługuje na opinię najlepszych preselekcji, wspominamy chorwackie oświetlenie czy piskliwy fanklub jednego z ukraińskich wokalistów.
Wspominane przez nas w...
Published 03/02/22
Szósty odcinek podcastu Dziennika Eurowizyjnego poświęciliśmy Eurowizji 2008, w której Polskę reprezentowała Isis Gee, a o konkursie i jego kulisach opowiadał nam gość specjalny - Paweł Jurczak - założyciel firmy Creative Poland (creative-poland.com), który pełnił wtedy rolę osoby odpowiedzialnej za PR artystki.
Co sprzedawał kierowca autobusu delegacyjnego polskiej ekipy, co Isis Gee ma wspólnego z kebabem, jak wyglądały przygotowania do konkursu w Belgradzie? O tym dowiecie się słuchając...
Published 02/23/22
Po raz pierwszy w trzyosobowym składzie wspominamy finały narodowe na przestrzeni lat; snujemy prognozy, analizujemy łącznie ponad 60 utworów i rozmawiamy o tym, co na Eurowizji się sprawdzało, a co niosło nam porażki.
Czy Natalia rozważa reprezentowanie San Marino na Eurowizji? Czy Maja ma w tym roku plan alternatywny na wspieranie artystów, jeśli nie może klaskać? Czy Maciej wierzy, że Eurowizja może z kogoś zrobić gwiazdę?
Wszystkie utwory wspomniane w odcinku możecie znaleźć w...
Published 02/16/22
W czwartym odcinku wspominamy Eurowizję 2014, czyli pierwszą, którą Dziennik Eurowizyjny obserwował już z polską akredytacją, gdyż nasz kraj wrócił do konkursu po dwóch latach przerwy. Jakie były reakcje prasowe na "My Słowianie"? jak wyglądało oglądanie Eurowizji w Centrum Prasowym i jakie były kulisy naszego udziału w konkursie? Zwrócimy też uwagę na Conchitę Wurst oraz na kontrowersje, jakie w Polsce wywołał konkurs czy jego wyniki.
Dlaczego Eurowizja to szkoła życia? Za co można...
Published 02/09/22
W kolejnym odcinku podcastu przyjrzymy się bliżej pracy dziennikarza eurowizyjnego z głównej bazy dowodzenia, czyli centrum prasowego. Czy jest tak błogo, jak mogłoby się wydawać? Co najbardziej przeraża w relacjonowaniu konkursu dla widzów czekających przed ekranami komputerów?
Przybliżymy również zjawisko PED, czyli tzw. depresji poeurowizyjnej - jakie symptomy przejawia ten syndrom i czy da się to wyleczyć?
Na wszystkie pytania odpowie Maciej Błażewicz, założyciel Dziennika...
Published 02/02/22
Jak zmieniło się eurowizyjne centrum prasowe na przestrzeni lat? Czy akredytowani dziennikarze, którzy kilkanaście lat temu oglądali próby w sali kinowej, otrzymywali również popcorn i nachosy? Na czym polegał fenomen EuroClubu? Maciej Błażewicz w rozmowie z Natalią Kowalczyk wspomina swój pierwszy, eurowizyjny raz.
Dziennik Eurowizyjny obchodzi w 2022 osiemnaste urodziny i z tej okazji zaprasza czytelników i słuchaczy do podróży w czasie.
Wesprzyj nas:...
Published 01/26/22
Maciej Błażewicz (autor strony Dziennik-Eurowizyjny.pl) w rozmowie z Natalią Kowalczyk wspomina polskie preselekcje do Eurowizji sprzed lat. Posłuchajcie o kulisach konkursu, ciekawostkach spod sceny i poznajcie historię naszych finałów narodowych.
Dziennik Eurowizyjny obchodzi w 2022 osiemnaste urodziny i z tej okazji zaprasza czytelników i słuchaczy do podróży w czasie.
Wesprzyj nas: https://tipply.pl/u/dziennik_eurowizyjny
Dziekujemy!
Śledź nas...
Published 01/19/22