Episodes
Published 04/25/24
Šoreiz jautājumu "Kas būs ar Krieviju" Eduards Liniņš uzdod savam kolēģim – Latvijas Radio Ziņu dienesta vadītājam un arī Latvijas Ārpolitikas institūta pētniekam Uģim Lībietim. Pirmajā kara gadā tas bija dominējošs viedoklis, ka, ja Putins neīsteno savus kara plānus Ukrainā, tad ar viņu ir cauri. Uģis Lībietis uzskata, ka tas vairs nav universāli atbilstošs pieņēmums. 
Published 04/25/24
Kā attiekties pret krievu kultūru šodien un kas ar to būs nākotnē. Par to saruna ar pašreiz Berlīnē strādājošo kultūrpētnieku, Latvijas Mākslas akadēmijas profesoru Denisu Hanovu.
Published 03/28/24
Politologs Dmitrijs Oreškins dažas dienas pēc Krievijas plaša mēroga iebrukuma Ukrainā pameta dzimteni. Dažus mēnešus vēlāk Krievijā tika iekļauts tā saukto ārvalstu aģentu sarakstā. Raidījumā Dmitrijs Oreškins sniedz savu redzējumu par iespējamiem Krievijas nākotnes scenārijiem.
Published 03/07/24
Politologs Dmitrijs Oreškins dažas dienas pēc Krievijas plaša mēroga iebrukuma Ukrainā pameta dzimteni. Dažus mēnešus vēlāk Krievijā tika iekļauts tā saukto ārvalstu aģentu sarakstā. Raidījumā Dmitrijs Oreškins sniedz savu redzējumu par iespējamiem Krievijas nākotnes scenārijiem.
Published 02/29/24
Domājot par Krievijas nākotnes scenārijiem, mēs mēdzam skatīties pagātnē, meklējot tur analoģijas un iespējamas atbildes uz šo jautājumu. Tāpēc raidījumā saruna ar vēsturnieku Valdi Klišānu. Kā ierasts, aplūkojam trīs iespējamos Krievijas nākotnes scenārijus.
Published 01/25/24
Kas būs ar Krieviju? Šo jautājumu esam ekspertiem uzdevuši visa gada garumā, piedāvājot trīs iespējamos šīs valsts attīstības scenārijus. Gada pēdējā raidījumā ieklausīsimies viedokļos, ko par izmaiņām Krievijā teica raidījuma viesi.
Published 12/28/23
Krievijas iespējamie nākotnes scenariji; argumenti par vai pret dažādiem attīstības modeļiem. Saruna ar politologu Kārli Daukštu.  
Published 11/30/23
Krievijas iespējamie nākotnes scenariji; argumenti par vai pret dažādiem attīstības modeļiem. Saruna ar politologu, Ģeopolitikas pētījumu centra direktoru un Vidzemes augstskolas prorektoru Māri Andžānu.
Published 10/26/23
Vēsturnieks un kulturologs Aleksandrs Etkinds dzimis, izglītojies un akadēmisko karjeru uzsācis Krievijā, toreizējā Ļeņingradā. Taču nu jau apmēram 20 gadus darbojas ārpus savas dzimtenes. Viņa pēdējais darbs, kas tapis pēc Krievijas plaša mēroga iebrukuma Ukrainā, saucas "Krievija pret modernitāti". Saruna ar profesoru Etkindu notika septembra sākumā, kad viņš prezentēja savu darbu un tikās ar lasītājiem Rīgā.
Published 09/28/23
Turpinām sarunu virkni "Kas būs ar Krieviju?".
Published 08/31/23
Turpinot ciklu "Kas būs ar Krieviju?", šoreiz lūkojamies uz šo valsti no okeāna viņas puses, mēģinot iezīmēt, kā Krievijas attīstības perspektīvu redz Vašingtonā un kādas ir no tā izrietošās politiskās konsekvences. Vērtē Vācijas Māršala fonda Ziemeļu novirziena vadītāja Kristīne Bērziņa.
Published 07/27/23
Nesen sociālajos tīklos parādījās kāds vizuāls materiāls - koordinātu plakne, kurā P****a režīmam opozicionārās personības izkārtotas atbilstoši diviem kritērijiem - atbalstošais attieksmei pret Ukrainu un anti impēriskai nostājai. Augšējā labajā koordinātu plaknes stūrī, kur atbalsts Ukrainai un anti impēriskums tiek vērtēts kā visaugstākais, lasāms mākslinieces, rakstnieces un publicistes Katerinas Margolis vārds. Viņa vērtē trīs iespējamos Krievijas attīstības scenārijus.
Published 06/29/23
Raidījumā Kas būs ar Krieviju? nedaudz cita ievirze, proti, saruna par to, kas varētu notikt ar Baltkrieviju, Krievijas vienīgo drošo sabiedroto tās agresijā pret Ukrainu. Vērtē laikraksta "Diena" apskatnieks Andris Sedlenieks.
Published 05/25/23
Turpinām mūsu sarunu virkni ar jautājumu - Kas būs ar Krieviju. Vērtē un analizē Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Mārcis Balodis. 
Published 04/27/23
Krievijas nākotnes scenāriji, vērtējot potenciālo Ķīnas lomu tajos. Vai priekšsēdētājs Sji gatavs riskēt sabojāt attiecības ar Rietumiem, sniedzot izšķirošu atbalstu smagos noziegumos apsūdzētajam Putinam?  Vai, Krievijai destabilizējoties, kāda tās daļa var kļūt tieši atkarīga no Pekinas? Vai Ķīna nevēlēsies pretdarboties, ja Krievijā sāksies demokratizācijas process?
Published 03/30/23
Turpinām ciklu Kas būs ar Krieviju?, kurā iezīmējam iespējamos Krievijas nākotnes scenārijus. Šoreiz saruna ar divām Rietumos strādājošām Krievijas pilsoniskās sabiedrības aktīvistēm - ASV izveidotā fonda "Free Russian Foundation" prezidenti Natāliju Arno un šī fonda juristi, šobrīd Krievijā ieslodzītā cilvēktiesību aizstāvja Vladimira Kara-Murzas sievu Jevgēniju Kara-Murzu.
Published 02/23/23
Sākam jaunu raidījuma ciklu Kas būs ar Krieviju?, kurā iezīmēsim iespējamos Krievijas nākotnes scenārijus, sarunājoties ar politologiem, publicistiem, politiķiem Latvijā un ārvalstīs.
Published 01/26/23