Episodes
Ebben az adásban Balogh Turullal beszélgetünk, aki egyrészt a Tresorit információbiztonsági és adatvédelmi csapat vezetője, másrészt az Informatikai Biztonság Napja névre keresztelt rendezvény szakmai szervezője.
Published 04/22/24
Published 04/22/24
Már itt is van a következő rész, amiben fontos konkrétumokkal folytatjuk: az új szereplőknek hogyan, mikor és mivel érdemes kezdeni a NIS2 megfelelőségének kialakítását, illetve milyen fontos határidők vannak idénre? A jelmondat: aki lemarad, kimarad.
Published 03/22/24
A NIS2-ről már eddig is sokat beszéltünk, de még mindig nem eleget, ugyanis az óra ketyeg, a NIS2 hatálya alá eső új ágazatok szereplőinek pedig minél előbb be kell azonosítaniuk magukat érintettként. Az SZTFH Minden Kiberül podcastjével közös adásunkban erről beszélgettünk. Folytatása rövidesen következik! Az adásban vendégeink: Dr. Bencsik Balázs (SZTFH) Bor Olivér (SZTFH) Orosházi Dávid (NBSZ NKI)
Published 03/21/24
A NIS2 nagy közös követelményjegyzéke miniszteri rendeletként várhatóan napokon belül hatályba lép. A jogalkotási munkában részt vevő Dáviddal a rendelet újdonságairól beszélgettünk, illetve hogy milyen sokféle szempontot figyelembe véve készült el ez a monstre szakmai anyag, ami rengeteg szervezet számára lesz elkerülhetetlen a kiberbiztonsági megfeleléshez.
Published 02/27/24
Tudtad, hogy nemrég megnyílt a GPT store, azaz a chatGPT azon felülete, ahol a felhasználók egyedileg konfigurált mesterséges intelligenciákat oszthatnak meg egymással? Ebben az adásban ennek előnyeiről, és ami még fontosabb: veszélyeiről beszélgetünk!
Published 01/31/24
Ebben az adásban hallgatóink betekintést nyerhetnek a NIS2 magyarországi implementálásának munkálataiba. Megtudhatják mi fog változni, mikor, kiket fog érinteni és hogy hogyan lehet rá felkészülni.
Published 01/18/24
Gondolkoztál már azon, hogy mi a kártyatársaságok szerepe? A mostani adásunkból nemcsak ez derül ki, hanem az is, hogy mi történik a háttérben, amikor bankkártyával vásárolsz. Vendégünk Nemes Máté, a Mastercard kiberbiztonsági szakembere, aki a cég csalásmegelőzési rendszeréről is mesél.
Published 12/27/23
Hogyan zajlik egy kiberbiztonsági verseny? Milyen volt az ECSC? Kik képviselték rajta Magyarországot? Ezekre a kérdésekre kaphatsz választ a Kibertámadás! podcast 80. epizódjában.
Published 12/13/23
Ebben az adásban a jelszómenedzserekről beszélgetünk: Mire jók? Hogyan működnek? Milyen típusaik vannak? Kiknek érdemes használni?
Published 12/06/23
Szülinapi meglepetés adásunk második felében a GovCERT 10. évfordulójának apropóját adó Ibtv-ről beszélgetünk Dr. Muha Lajossal és Dr. Krasznay Csabával, akik nem csak a hazai információbiztonsági közösség vezéralakjai, de az állami rendszerek IT-biztonságát keretbe foglaló jogszabály szakmaiságát is ők biztosították. Az adásból többek között kiderül, hogy milyen körülmények között, milyen munkamódszerrel készült a törvény, illetve első kézből kapunk választ olyan gyakori kérdésekre is, hogy...
Published 07/06/23
2013-ban lépett hatályba az Ibtv., és alakult meg az NBSZ NKI jogelődje, a GovCERT. Minden kezdet nehéz, nem volt ez másként a Kormányzati Eseménykezelő Központ esetében sem. Mindenkinek van egy jó története ebből az időszakból, amikor ─ ma már elképesztő belegondolni ─ papír alapon vezettük az incidenseket. Kétrészes ünnepi adásunk első felvonásában a hőskorról sztorizunk az NKI egykori igazgatójával, dr. Bencsik Balázzsal és a Biztonsági Elemző Szakterület vezetőjével egy másik veterán...
Published 07/01/23
Rendhagyó crossover adásunkban néhány mára kicsit túlpörgetett IT-s buzzwordöt értelmeztük szabadon.
Published 06/16/23
Elérkeztünk a Kibertámadás! 75. adásához, és ez volt a tökéletes apropó egy régóta dédelgetett haditerv megvalósítására. Adott egy seregnyi NKI-s kolléga, akik a kiberbiztonság nagy kérdéseiről beszélgetnek, de nem ám a megszokott módon. Öveket becsatolni, indul a kérdés-lánc támadás! (Spoiler: hát persze, hogy vannak meglepetés vendégek, például egy kibertéren kívüli személy is bejutott az objektumba, és jókat mondott.)
Published 06/01/23
Izgalmas szempontokkal folytatjuk a szoftverbiztonságot övező problémák boncolgatását Szilárddal.
Published 05/11/23
Kétrészes adásunk első részében a szoftverbiztonság és a szoftveripar jogi, gazdasági és technológiai környezetét vesszük górcső alá. Vendégünk Pfeiffer Szilárd, Security Researcher & Evangelist, Balasys IT Zrt.
Published 04/27/23
A chatGPT megjelenésekor gyakorlatilag felrobbantotta az internetet, mindennaposak a sokoldalú felhasználásáról szóló hírek. Azonban az MI-alapú chatbot technológia számos veszélyt is rejt, erről szól a mai adásunk, amiben egy friss debütálásnak is fültanúi lehettek, kollégánk, Mónika osztja meg vizsgálódásainak tapasztalatait.
Published 04/13/23
Az Internet jelentősen kibővíti a pénzügyi visszaélések lehetőségeit, ezekre egyre több példát látunk, ezért is jött létre a KiberPajzs együttműködés. Mai adásunkban a hazai pénzügyi kiberbiztonság helyzetéről beszélgettünk Biró Gabriellával (MNB) és Sütő Ágnessel (Magyar Bankszövetség), a projekt alapítóival.
Published 03/30/23
Mai adásunkban a kiberbiztonsági gyakorlatok fontos szerepéről lesz szó, amihez beszélgető partnernek egy nemzetközi színtéren is tapasztalatot szerzett, és az NBSZ NKI saját szervezésű HunEx gyakorlatok szervezésében is aktív szerepet vállaló, igazi veterán kollégánkat hívtuk vendégül. Bemutatjuk a HunEx gyakorlatok sajátosságait, és azt, hogy egy szervezet számára miért jelent kockázatmentes előnyt, ha részt tud venni egy gyakorlatunkon. Reméljük, hogy mindeközben néhány "tévhit lufit" is...
Published 03/09/23
Hetek óta a különféle mesterséges intelligencia algoritmusokkal készített média tartalmakról szólnak a hírek. Ehhez a témához szorosan kapcsolódik egy másik MI technológiai fogalom, a deepfake is. Mi ez, van-e veszélye és értelmes ipari felhasználása? Tamás és Zotya utánajárt.
Published 02/16/23
A kriptotöri sorozatunk utolsó előtti adásában megismerkedhettek azokkal az eljárásokkal, amelyeken ma mindannyiunk digitális biztonsága nyugszik.
Published 01/26/23
Egy kibertámadás bármilyen cégnél nagyon tud fájni, de egy egészségügyi ellátónál egy sor extra probléma és szempont adódik. Adásunkban az egészségügyi szektor kiberbiztonságát boncolgattuk.
Published 01/05/23
Karácsony alkalmából négy különleges vendégünket kérdeztünk meg az IT biztonságról, és arról, hogyan használják az internetet, mennyire figyelnek oda a hackerekre, mit tesznek meg azért, hogy tudatosan használják a világhálót és a telefonjukat.
Published 12/22/22
Az ukrajnai háború kezdetén egy kevés publicitást kapott kibertámadás Európa-szerte zavart okozott szélerőművek és egyes lakossági műholdas internetelérésekben. Az eset szerencsére nem járt komoly áldozatokkal, azonban több szempontból is említésre méltó. A Viasat-hack kapcsán Kibertámadás_Tamás és Zotya vonta le a tanulságokat.
Published 12/02/22
Az automatizálás és a mesterséges intelligencia ma már szinte minden szektorban jelen van, így a kiberbiztonságban is. Miért és hogyan érdemes automatizálásban gondolkodni a kibervédelmi megoldások és az incidenskezelés terén?
Published 10/30/22