Episodes
Kes võidab - kas juba eelnevalt valmis keedetud sült Euroopa päevaks või Pesnjarõ esinemine jõe vastaskaldal? Kes võidab - kas haridus- ja teadusministri numbrid puuduvatest õpetajatest või samad numbrid Narvast vaadatuna? Kes võidab - kas pragmaatilisus Vene teatri nimes või lollus selles nimes kuradi otsimine? Stuudios arutlevad ajakirjanik Tatjana Gassova, poliitvaatleja Olga Ivanova ja saatejuht Pavel Ivanov.
Published 05/09/24
Published 05/09/24
Venekeelsete kaaselanike meedia haridus - kas selles on vajadus? Mida tasub õpetada aga mida mitte? Kas sõnavabadus võrdub meedia tarbimise vabadusega? Kas piisab loosungist "Ära loe Venmaa ajakirjandust"? Stuudios on meedia koolitaja Julia Rodina ja Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse osakonna ühise inforuumi nõunik. Saatejuht Pavel Ivanov.
Published 05/02/24
Miks Eesti äri on jätkuvalt Venemaal aktiivne? Kuidas teha lõpp kelmustele? Kas Eesti venelane on finants-ja majandusteadlik? Stuudios arutlevad Äripäeva ajakirjanik Polina Volkova ja saatejuht Pavel Ivanov.
Published 04/18/24
Kapteni paela hind. Mitte ühtegi mitte-eestlast. Sõna "vene" rikub meest. Nendel teemadel arutlevad ex-minister Andres Anvelt, ajakirjanik Marta Vunš ja saatejuht Pavel Ivanov.
Published 04/11/24
Kui kallis ja eksklusiivne on meie ühiskonnas integratsioon? Kas Keskerakonna Tallinna meedia poliitika oli "kolmas infoväli" venekeelsele tarbijale? Kas sõna "vene" äravõtmine Tallinna asutuste nimedest vabastab või kohustab? Stuudios vestlevad Viktoria Ladõnskaja-Kubits, Andrei Titov ja saatejuht Pavel Ivanov.
Published 04/04/24
Võimuvõitlus Tallinna moodi - kes tahtis Kõlvarti pead, kes soovis vene võimu maha võtmist. Aga kas keegi midagi rahva heaks ka teeb? Stuudios saavad otse eetris kokku keskerakondlane Jana Toom, sotside esindaja Jevgeni Ossinovski ja Eesti 200 esindaja Aleksei Jašin. Saatejuht on Pavel Ivanov.
Published 03/28/24
Võtame julguse kokku ja uurime, milline oli VF presidendi "valimiste" järelkaja - kas tasub karta 1800 ehedat "putinilast"? Stuudios loobivad teravaid piike Natalja Kitam, Olga Ivanova, Jevgeni Krištafovitš ja saatejuht Pavel Ivanov.
Published 03/21/24
Jätkame Limumise monitooringuga tutvumise. Nüüd üritame aru saada, mida siis mitte-eestlane meediast tarbib ja kuidas see mõjub või mõjutab. Samuti puudutame reaktsiooni, mis kaasnes Narva muuseumi näitusega "Narva 44". Stuudios on meediaekspert Julia Rodina, faktikontrollija Marta Vunš, ajakirjanik Narvast Jüri Nikolajev ja saatejuht Pavel Ivanov.
Published 03/14/24
Millest räägib ja millest ei räägi uus Integratsiooni monitooring Eestis? Stuudios on Integratsiooni sihtasutuse juht Dmitri Moskovtsev.
Published 03/07/24
Pavel Ivanov ja Sergei Metlev arutlevad venekeelse ajakirjanduse elu üle - millised väljakutsed, kas peab arvestama eri sihtrühmadega, kuidas "ümberkasvatada" kahtlejaid, kust saada tuleviku kaadreid ja kas üldse on venekeelsel ajakirjandusel Eestis tulevikku?
Published 02/29/24
Peateema: kas sõjavastane kunst vajab selgitusi või selle koht on galeriides? Vastakaid arvamusi tekitanud aktsioon "Hetked" Tallinna tänavatel on seekordse saate arutelu objektiks. Stuudios on ajakirjanik Uljana Kuzmina, ettevõtja Leonid Tsingisser ja saatejuht Pavel Ivanov.
Published 02/22/24
Kas Eesti kunagised nn latentsed putinistid mitte-eestlased on muutnud oma suhtumist sõjasse ja kas nende maailmavaade on kuidagi lähenenud Eesti väärtustele? Kuidas mitte-eestlased tunnetavad julgeoleku ohtu ja kas suudavad vastu seista propaganda kimbatusele? Kuidas tunneb end nendes temades Ida-Virumaa? Pavel Ivanov vestleb julgeoleku ekspert Dmitri Teperikuga.
Published 02/15/24
Vene noored ja nende kaasosalemine Eesti kultuuris. Kunstimuuseum Lasnamäel - kas populism või propaganda? Kas Eestis on näha sõjavastast kultuuri? Kuidas elab vene kultuur poliitilises isolatsioonis? Nendel ja teistel teemadel vestleb Pavel Ivanoviga Olesja Katšanovskaja-Münd, Kunstihoone haridus- ja publikuprogrammide kuraator.
Published 02/08/24
Pavel Ivanov ja Viktoria Ladõnskaja-Kubits viskavad oma kirillitsas pilgu riigis toimuvale ja panevad selle pildi Eesti venekeelsesse konteksti. Mosaiik on kirju - alates Keskerakonnast kuni Venemaa presidendi valimisteni.
Published 02/01/24
Põhiteemaks on seekord õpetajate streik venekeelste ekspertide pilgu läbi: enamus Narva pedagooge ei tunneta ega avalda solidaarsust, vene koolides on pigem tunda hirmu ja streigi eesmärgid jäävad segaseks. Stuudios on ajakrijanikud Jevgenia Volohhonskaja, Dmitri Kukuškin, pedagoog Dmitri Rõbakov ja saatejuht Pavel Ivanov.
Published 01/25/24
Kuidas mõjub Vjatšeslav Morozovi juhtum kaasaegse Venemaa emigratsiooni Euroopas? Venemaa propaganda imestab Eesti üle - Pronkssõdur jääb oma kohale. Kuidas möödus Zelenski visiit Tallinnasse venekeelses infoväljas? Kas ongi nii, et "Iga kord kui midagi juhtub, hakatakse toetama venekeelset meediaruumi, aga hiljem unustatakse ära"? Stuudios on Artur Aukon, Julia Rodina ja saatejuht Pavel Ivanov.
Published 01/18/24
Kas Mihhail Kõlvart ei oska juhtida parteid? Kas Keskerakond hakkas lagunema juba Jüri Ratase ajal? Kas kogu võitlus käib ühe Europarlamendi koha eest? Ja mis kõige tähtsam - kuidas käitub Keskerakonna raudvara venekeelne valija? Vestlusest võtavad osa Raimond Kaljulaid, Aleksei Jašin, Olga Ivanova, Aleksei Jevgrafov ja saatejuht Pavel Ivanov.
Published 01/11/24
Selle aasta viimane saade võtab kokku 2023. ajakirjandusaasta venekeelses meedias Eestis: kuidas käsitleti raskeid teemasid - kodakondsus, piiri ületamine, deporteerimised, provokatiivsed aktsiooni jm. Kas pidev ja kohati üle pingutatud tähelepanu sisu ja kaadri suhtes tegi töö keerulisemaks? Ja mida arvata usaldusest või usaldamatusest? Aasta võtavad kokku ETV+ juht Ekaterina Taklaja, venekeelse Delfi toimetaja Vitali Bestšastnõi ja saatejuht Pavel Ivanov.
Published 12/21/23
Kas Yana Toomi abi deporteerittele on selgelt võõra riigi huvide teenimine või selgelt inimlikkuse žest? Koolikius rahvuse pinnal ühes erakoolis. Ja märkmeid lõimumispreemia üleandmise üritusest. Stuudios on meediakoolitaja Julia Rodina, keeleõpetaja Natalja Kitam ja saatejuht Pavel Ivanov.
Published 12/14/23
Mitmed Eestis elavad VF kodanikud on mitte enda süül sattunud dilemma ette - mida teha kui topeltkodakondsust ei lubata aga Venemaa omast loobuda ei saa. Nendest, piiri võimalikust sulgemisest ja muudest tekkinud probleemidest räägivad julgeolekuekspert Andres Anvelt ja saatejuht Pavel Ivanov.
Published 12/07/23
Piirata ei saa mõjutada. Koma selles fraasis üritavad panna Kultuuriminsteeriumi kultuurilise mitmekesisuse osakonna juhataja Olga Sõtnik ja "Täistunni" toimetaja Raul Ranne. Aga miks koma? Sest seekordne saade üritab aru saada, kas Venemaa kanalite ligipääsu piirangud on vilja kandnud, kas sõjas saab poole valida ja kuidas seletada inimestele, et rändesurve taga ei ole Eesti kius ega jonn.
Published 11/30/23
Kuidas kirjutada sõjast propagandast läbi imbunud auditooriumile? Kuidas rääkida üleminekust riigikeelsele haridusele neile, keda see ei puuduta? Kuidas teha ajakirjandust maailmavaateliselt konfliktse sihtrühmale? Stuudios vestlevad rindereporter Roman Starapopov, sotsiaalselt laetud ajakirjanik Jevgenia Volohhonskaja ja saatejuht Pavel Ivanov.
Published 11/23/23
Olga Ivanova, Marta Vunš ja Pavel Ivanov arutavad stuudios milline on Moskva Patriarhaadi Õigeusu kiriku Eestis kuvand, kas tõesti kohalikud venelased peaksid lihtsalt integreeruma ja mitte oodata erikohtlemist, milline roll on kodakondsusel hübriidsõja ajal? Aga saate alguses - üllatus-intervjuu Keskerakonna vahetanud Reformierakonna vastu Maria Jufereva-Skuratovskiga.
Published 11/16/23