Episodes
Ar Guntaru domājam par to, kas nav domāts bērniem, kā arī par to, vai aitām ir jādzīvo baros? Lasām Aijas Lisovskas "Melno aitu" (Zvaigzne ABC) un Lindas Gabarajevas dzejoļu krājumu "Kosmoss ir virs bēniņiem" (Liels un mazs).
Published 06/16/24
Published 06/16/24
Kāpēc cilvēkiem šķiet, ka dzīvnieki runā? Par to domājam ar Ernestīni, kad lasām Ievas Auziņas "Glābējcūku" un franču komiksu autores Anukas Rikāras stāstu "Anna un Froga".
Published 06/09/24
Vai prāts ar sirdi sarunājas? To domājam kopā ar Gunu. Meklējam atbildes, lasot "Gudras domas zinātkāriem prātiem. Ievads Filozofijā". Otra grāmata būs Žilijas Bijē un Klēras Fovelas "Katrīnas karš", apjomīgs un aizraujošs komikss par kādas meitenes, talantīgas jaunas fotogrāfes likteni Francijā Otrā pasaules kara laikā.
Published 06/02/24
Vai ceļot var, nemaz neizejot no mājām? Par to domājam kopā ar Albertu. Lasām Ievas Samauskas "Kas tu būsi, kad izaugsi jeb Ceļojums ar noslēpumu" (Zvaigzne ABC) un Luīzes Gulbes "Lille meklē Laimi" (Aminori).
Published 05/26/24
Vai sandales var saslimt? Cik zobu ir gliemezim? Un kāpēc visas pasakas sākas ar vārdiem: Reiz bija…? Par to runājam ar Monu. Lasām Darjas Žeļeznovas "Sandalītes Kreisiņas piedzīvojumus" un Rasas Dmuhoskienes "Skudriņas Kāpēcītes" nu jau 5.grāmatu .
Published 05/19/24
Kad notrīs mūsu sirdis? Un kad mēs tā sakām? Par to domājam ar Evī, kad lasām Jutas Nimfiusas "Kaušļa sirds" un Kiranas Milvudas Hārgreivas grāmatu "Džūlija un haizivs".
Published 05/12/24
Ko darīt, ja kāds pa nakti nomainījis noskaņojumu? Par to pļāpāsim ar Miu, kad lasām Roksanas Jendžejevskas-Vrubelas "Hipolita Kabeļa noskaņojumu grāmatu". Kā arī runāsjam par mājām un iepazīstam Agneses Čivles un Dainas Ēķes grāmatu "Spārnotais ceļojums Eiropas arhitektūrā".
Published 05/05/24
Šajā svētdienā ar Lūkasu domājam, ko darīt, ja mājās nejūties labi, un arī par to, vai ausīs var redzēt, kā galvā dzīvojās sapņi? Lasām Kadri Hinrikusas grāmatu "Zilonis" un Andras Manfeldes "Vai mamma mājās?".
Published 04/21/24
Vai vari iedomāties, ka esi suns? Vai mūsu dzīves ļoti atšķiras? Par to pļāpājam ar Alisi. Lasām Ilzes Meistares grāmatu "Mammū-ū, gribu sunīti!" ( Zvaigzne ABC) un Amēlijas Žavo "Mana digitālā ģimene" (Latvijas Mediji).
Published 04/14/24
Simtajā raidījumā ar Druvi runājam par suņiem - par īstiem un neīstiem, kā arī par viņu mammām. Lasām arī divas grāmatas par suņiem - Māras Zālītes grāmatu bērniem "Tango un Tūtiņa ciemos" un Sandras Švarcas "Suņu mamma".
Published 04/07/24
Vai slinkumu var redzēt? Un vai no kaķiem ir jābaidās? Par to pļāpājamm ar Jāni. Lasām Rasas Bugavičutes-Pēces un Sanda Pēča grāmatiņu par ezīti "Puksītis" un Lafkadio Hērna un Anitas Kreituses vizuāli krāšņo grāmatu "Puika, kas zīmēja kaķus".
Published 03/31/24
Vai eži māk runāt un draudzēties, par to šajā svētdienā runājam ar Mildu. Lasām Janas Baueres "Kā apskaut ezi" (Aminori) un Lauras Jambuševas stāstu grāmatu "Diena, kuru es pārvērtu" (Latvijas Mediji).
Published 03/24/24
Kādā krāsā ir jūtas, vai tās var redzēt, vai varbūt var sajust? Šo svētdien par to domāsim ar Andžu. Lasīsim Tinas Oževičas "Ko dara jūtas?" un Indreka Kofa un Oksanas Dračkovskas grāmatu divās valodās - latviešu un ukraiņu - "Kurš uzvarēs?".
Published 03/17/24
Vai maza grāmata var būt lielāka par lielu? Par to domāsim ar Robertu. Lasām Ilmara Tomuska "Izmeklētāji no 3.a" un Olgas Černas "Klāruks un 11 vecmāmiņas".
Published 03/03/24
Ar Billi domājam, ko darīt, ja tev kaut kas ir atņemts. Uz šādām pārdomām mūs mudina poļu autora Tomaša Malkovska grāmata "Kamils, kurš skatās ar rokām"  un "Izstāstītie. Ukrainas bērnu stāsti", kas tapusi Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras studentiem iztaujājot bērnus un jauniešus, kas, bēgot no kara, nokļuvuši Latvijā.
Published 02/25/24
Vai grāmatas vispār ir domātas lasīšanai? Par to pļāpājam ar Stellu. Runājam arī par spokiem un bučām. Lasām Arno Jundzes grāmatu "Šušnirks un spoku muiža" un Kārļa Vērdiņa "Jandāliņu".
Published 02/18/24
Kurš ir izdomājis dusmas? Un kas ir nedarbi? Par to pļāpājam ar Evu, jo lasām Astrīdas Lindgēnes "Lennebergas Emīla ziemas grāmatu" un Tona Telehena "Un tad neviens nav dusmīgs".
Published 02/11/24
Šo svētdien runājam par dīvaiņiem un normāliem cilvēkiem. Ar Klāvu lasām Anti Sāra "Annas lietas" (Zvaigzne ABC) un Ērlenna Lū un Kima Jorteija detektīvstāstu "Kurš sasēdēja brūno sieru?" (Liels un mazs).
Published 02/04/24
Vai var ēst ar sirdi un just ar vēderu? Par to pļāpājam ar Justu, jo lasām Guntas Mednes "Oto negrib ēst dārzeņus!" un Agneses Vanagas komiksu "Sirdslietas".
Published 01/28/24
Vai vajag ticēt brīnumiem un neredzamām lietām, un neticamiem stāstiem. Par to runāsim ar Elzu. Lasām Grietas Baulas grāmatu "Ābeļkalna noslēpums" un Ineses Zanderes "Neredzamos plāksterīšus".
Published 01/21/24
Cik daudz mums apkārt ir lietu, vietu un kustoņu, par kuriem neesam domājuši, varbūt neesam tos pat pamanījuši? To skaidrojam sarunā ar Laumu. Lasām Egils Zirņa dzejoļu un bilžu grāmatu "Kas Zoodārzā notiek naktī" un Ingunas Ulas Cepītes grāmatu "Vēders un galva".
Published 01/14/24
Vai tikt apēstam tiešām var būt sapnis? Un vai guļamgrāmata būtu pasaules labākais izgudrojums? Par to runājam ar Paulu, kad lasām Baibas Zīles pirmo grāmatu bērniem "Lilī un burvju kaķis Bubass" un Helenas Kohas stāstu grāmatu "Kartupeļa karaļvalsts".
Published 01/07/24
Kāpēc tikai Tu pats esi tas, kurš var mainīt pasauli? Par to šo svētdien domāsim ar Emīliju. Lasām horvātu rakstnieces Ivas Bezinovičas-Haidonas stāstu "Mana vecmāmiņa mani nepazīst" un dzejnieka Aivara Neibarta īsļaužiem domāto grāmatu "Rūķības. Dzejoļi un pasakas".
Published 12/31/23
Kam ir bail no Ziemassvētkiem un vai tie kādam tiešām var šķist šausmīgi? Par to domājam kopā ar Kārli. Lasām "Muminielejā atnāk Ziemassvētki. Pēc Tūves Jānsones stāsta". Šo populāro Tūves Jānsones noveli "Eglīte" ir atstāstījuši rakstnieki Alekss Haridi un Sesīlija Dāvidsone. Bet Ineses Zanderes dzejoļu krājumā "Izdomā sev auto" ar gleznotāja Alekseja Naumova ilustrācijām sev piemērotus dzejoļus atradīs dažāda vecuma bērni, bet it īpaši - zēni.
Published 12/24/23