Episodes
Meklējot dadas garu Latvijas kultūrā, Lowkāsta veidotāji raidījuma 3. sērijā pievēršas gan atsevišķiem, izpētes gaitā uzkrātiem jautājumiem, gan arī dalās ar atklātajiem dadas izpausmes piemēriem.
Noslēdzošā epizode ir kā fragmentēts kopsavilkums ar atvērtām beigām. Uzmanība pievērsta būtiskiem, dadu izgaismojošiem aspektiem, tikpat daudz būtiska atstājot kādai citai reizei.
Par Lowkāstu rūpējās VKKF, galerija LOW un Radio NABA.
Vada Katrīna Teivāne un Ainārs Kamoliņš.
Published 12/03/21
Novembra LOWkāsts.
Latvijas teritorijā nebija nevienas mākslinieku grupas, kas 20. gs. pirmajā pusē apzīmēja sevi par dadaistiem. Taču tas nenozīmē, ka dadaisma ietekmes vietējos kultūras procesos nav novērojamas. Gluži pretēji - tā izpausmes lokālās literatūras un mākslas vēsturē ir rodamas jau kopš 19. gs. otrās puses. Kas ir šie latvju dadaisti un kāpēc viņus par tādiem var saukt, neskatoties uz pašidentifikācijas trūkumu? Kāda bija viņu ietekme uz plašāku lokālās kultūras ainu?
Lowkāsta...
Published 11/05/21
Oktobra Lowkāsts. Katrīna Teivāne, Ainārs Kamoliņš — Latvju dada.
Latvijas teritorijā nebija nevienas mākslinieku grupas, kas 20. gs. pirmajā pusē apzīmēja sevi par dadaistiem. Taču tas nenozīmē, ka dadaisma ietekmes vietējos kultūras procesos nav novērojamas. Gluži pretēji - tā izpausmes lokālās literatūras un mākslas vēsturē ir rodamas jau kopš 19. gs. otrās puses.
Kas ir šie latvju dadaisti un kāpēc viņus par tādiem var saukt, neskatoties uz pašidentifikācijas trūkumu? Kāda bija viņu...
Published 10/01/21
Filosofijas žurnāla “Tvērums” pārstāvju – Elīnas Vendijas Rībenas, Rūda Bebriša un Toma Babinceva – vizīte “LOWkāstā” ir izmisuma apzīmogota. Pēc izmisuma skaidrošanas “Tvēruma” otrajā numurā esam ieradušies, lai no trim dažādiem skatpunktiem šķetinātu jautājumu par to, vai filosofija tik tiešām ir dziedinoša, terapeitiska un/vai mierinoša? Vai filosofija var palīdzēt pašam un jau tā izmisumā esošai pasaulei? Vai bez filosofijas cilvēks ir slimais? Un kas gan ir veselība?
Žurnāla "Tvērums"...
Published 09/03/21
Šis LOWkāsts ir gan uz nejaušām, gan pārdomātām sakritībām balstīta, reizēm dialogā, reizēm monologā risināta saruna, kuras ierosmes avots ir franču gleznotāja Franca Hatinga "miglas periods". Tā veidojas, lūzt vai sazarojas, liekot kopā skaidrākus vai mazāk saprotamus piemērus no fotogrāfijas, literatūras un filozofijas. Sarunai nav noteikta mērķa un uzdevuma, kā arī, iespējams, pilnīgi nekādas jēgas.
Sarunā pieminētie darbi: Žoržs Pereks (Georges Perec)...
Published 07/02/21
Šis LOWkāsts ir atgādinājums nenokārt degunu, jo viss ir slikti tikai tad, kad tev nav neviena joka. Tāpēc šī epizode parūpēsies par to, lai tev tā nekad nebūtu — šī būs tava slikto joku banka.
Visi šīs epizodes aņuki ir virtuālie atradeņi, jo to, no kurienes joki nāk, to nezin neviens.
Citāti:
“Daudzi cilvēki kļūdaini uzskata, ka baltvīnu vajadzētu dzert ar zivīm, bet man šķiet, ka cilvēkiem vispār nevajadzētu dzert ar zivīm.”
“Kāpēc zivīm patīk...
Published 06/04/21