Episodes
Karıncalar da kitap mı okurmuş deme akıllı bıdık, bu masala kulak ver ve dinle 😇 (4-9 yaş)
Published 10/11/22
Eve yeni gelen süslü kalem Başak’tan bir şey öğreniyor. Ne mi öğreniyor? O zaman haydi bu masalı dinle akıllı bıdık ✏️ (4-8 yaş)
Published 10/10/22
Published 10/10/22
Bir portakal nasıl cesur olur ki? Merak mı ettin, o zaman bu masala kulak ver akıllı bıdık 💫 5-11 yaş
Published 06/02/22
Can'ın canı çok sıkılıyordu ta ki kuşlarla arkadaş olana kadar. Sen de Can'ın macerasını merak ediyorsan dinle akıllı bıdık. (4-11 Yaş)
Published 06/01/22
Bir tembel hayvan ailesi nasıl yaşar? Ne zaman kahvaltı yapar? Spor yapmayı severler mi? Sinemaya giderler mi? Peki ya alışveriş günleri nasıl geçer? Sizce onlar da bizim gibi mi, yoksa biraz daha farklı mı? Tembelliğin bir yaşam biçimi olduğunu bu masaldan öğrenin 🐣
Published 03/13/22
Elif bu masalda yardım etmek üzerine düşünüyor ve kimlere yardım edebileceğini öğreniyor. Dedesi de ona bu konuda yardımcı oluyor. Haydi akıllı bıdık, sen de yardımlaşmayı öğrenmek için bu masala kulak ver. (4-9 Yaş)
Published 03/13/22
Elif için o gün okulun ilk günüydü. Peki okul nasıl bir yerdi acaba? Sen de bunu merak ediyorsan dinle akıllı bıdık. (3-7 Yaş)
Published 03/11/22
Alp biran önce büyümek istiyordu. Neden mi? Cevabı bu masalımızda saklı. O zaman haydi bu masala kulak ver akıllı bıdık ⭐️ 4-9 Yaş
Published 02/18/22
Hey, hey! O da ne! Çok meşgul bir köstebek mi o? Çalışkan, hiçbir işten kaçmayan, her durumdan kendine bir vazife çıkaran. Onun çok işi var çünkü o, çiftçi amcanın en sadık yardımcısı ve dostu. Ya da o öyle sanıyor. Her zaman çiftçi amcasının iyiliği için çalışan ama o sırada çiftçi amcaya türlü sıkıntılar çıkaran bir köstebek o. Üstelik çıkardığı zorlukların farkında bile değil. Merak ettiysen haydi bu masala kulak ver akıllı bıdık 💫 (4-8 yaş)
Published 02/12/22
Ada abisi gibi tek başına dışarı çıkmayı ve arkadaş edinip oyunlar oynamayı çok istiyordu. Ama henüz küçük olduğu için annesi ona izin vermiyordu. Ancak bir gün pencerenin önünde üzgün bir şekilde dışarda oynayan abisini izlerken Ada’nın hayatına sihirli bir fındık girdi. Peki bu fındığın sihri neydi ve Ada’ya nasıl yardım edecekti acaba? (4-7 yaş)
Published 02/02/22
Sadi annesiyle birlikte bir deney yapıyor. Sadi’nin yaptığı deneyi merak mı ediyorsun? O zaman haydi hemen dinlemeye başla akıllı bıdık.
Published 01/08/22
Ömer’in Aydede isimli bir köpeği var ve onu çok seviyor, okula bile onunla gidiyor. Devamını merak ediyorsan haydi dinle akıllı bıdık. (3-7 yaş)
Published 12/01/21
Uyumayı Sevmeyen Efe masalını bu kanalda daha önce dinlemiş olabilirsin akıllı bıdık. Ancak bir kez daha dinlemek ister misin, hem de bu kez benim sesimden değil de akıllı bıdıklardan biri olan Ekim'in sesinden. Ekim benim kanalımın sıkı bir takipçisi ve bu masalı ezbere okumuş. Annesi de masalın açılışını yaparak ona yardımcı olmuş. Ekim masalı öyle güzel anlatmış ki, sen de dinle diye burada paylaşmak istedim. İyi dinlemeler akıllı bıdık! 
Published 10/15/21
Denizde balıklar nasıl eğlenir biliyor musun akıllı bıdık? Hadi bu masala kulak ver de anlatayım 🐠🐟🐡🐳 (5-11 yaş)
Published 10/15/21
Yangın var akıllı bıdık, yangın söndürme arabası da yangına yetişmeye çalışıyor. Peki yolda ne mi oluyor? Haydi bu masalı dinle akıllı bıdık 🚒 (4-11 yaş)
Published 09/06/21
Böcek kapan bitkisini bilir misin akıllı bıdık? Haydi bu masala kulak ver ve hikayesini dinle. (4-10 yaş)
Published 09/06/21
Birlik olup, elele verdiğinde her şey ne kadar da kolaylaşır biliyor musun akıllı bıdık? Bu masal işte tam da onu anlatıyor. Haydi dinle (5-12 yaş)
Published 08/07/21
Deve ile deve dikeninin hikayesini bilir misin akıllı bıdık? Peki ya deve dikeni nasıl bir bitkidir? Merak ediyorsan bu masala kulak verme vakti (5-11 yaş)
Published 08/04/21
Bir zamanlar, suaygırı olduğu için hiç mutlu olmayan küçük bir suaygırı varmış. “Suaygırı olmak istemiyorum. Yo! Yo! Yo! Zebra ya da bufalo lo lo lo, Ağaçta şarkı söyleyen maymuuun Suaygırı yerine maymuuun olsaaam...” Küçük suaygırıyla birlikte şarkı söyleyip, tropik ormanlardaki macerasına katılmaya ne dersin? O zaman “Dinle Akıllı Bıdık” (3-6 yaş)
Published 07/26/21
Eski zamanlarda ülkelerden birinde, bahçelerden bir bahçe varmış ve bu bahçe çiçeklerle doluymuş. Sonra aralarına yeni bir çiçek gelmiş ve ortalık karışmış. Filbahri çiçeği ortalığı nasıl karıştırmış biliyor musun? Haydi bu masala kulak ver akıllı bıdık! (4-10 yaş)
Published 06/26/21
Kral kızı için tahtadan oyuncaklar topluyor, ancak bir oyuncak var ki onu toplamayı unutuyor. Sonra bakın neler oluyor? Haydi bu masala kulak ver akıllı bıdık 💫 (4-8 yaş)
Published 06/23/21
Kalem, silgi ve defter  birbirlerinden ayrılmaz değil mi? Ayrılmaz üçlü gibidirler. Peki ya anlaşamazlarsa n'olur? Merak ediyorsan sen de “Dinle Akıllı Bıdık” (4-7 Yaş)
Published 06/13/21
Her gün mis gibi kokulu çörekler yapan bir çörekçi nine varmış. Sokak sokak dolaşarak onları satarmış. Günlerden bir gün çörekçi nine yine elinde çörek sepeti yollara düşmüş. Sonra mı n'olmuş, haydi bu masala kulak ver akıllı bıdık! (5-12 yaş)
Published 05/26/21
Ormanda binlerce bitki, kuş birlikte yaşarmış ve çok mutlularmış, minik kuş da öyle. Ancak bir gün hiç beklemediği bir şey olmuş. Haydi akıllı bıdık, Ağaçkakan masalına kulak ver. (4-10 yaş)
Published 05/19/21