Description
Temat szkoły w większości z nas budzi wiele emocji i kontrowersji. Mamy z nią różne wspomnienia i różne doświadczenia… niektórzy przyjemne, niektórzy nieprzyjemne, nawet traumatyczne. Powinna przygotowywać nas do życia a… no właśnie, czy obecna szkoła zdaje egzamin z wychowania?
Do kolejnej Maski Męskości zaprosiłem Przemka Staronia psychologa, kulturoznawcę, autora książek „Szkoła bohaterów i bohaterek”, ale przede wszystkim nauczyciela. W 2018 uhonorowanego tytułem Nauczyciela Roku.
Z Przemkiem szukaliśmy odpowiedzi na takie pytania: Kim są polscy nauczyciele? Jakie wzorce przekazują? Czy Polska szkoła zdaje egzamin z przygotowania młodego pokolenia do życia? Co możemy zrobić jako rodzice, by lepiej wychować nasze dzieci? Czy damy radę reanimować polską edukację?
--------
„Maska męskości” to cykl webinarów i podcastów w których głównym tematem jest męskość. Podczas spotkań live, odbywających się cyklicznie na Facebooku, rozmawiamy z zaproszonymi gośćmi, przedstawicielami świata nauki, biznesu, sztuki, psychologii. Tematem naszych dyskusji jest seks, tożsamość, religia, biznes, męskość i kobiecość. Z wielką odwagą poruszamy tematy trudne, mocne i ważne. Zdejmujemy maskę męskości. W gąszczu działań skierowanych do kobiet Maska Męskości to energia skupiona na nas i o nas mężczyznach. Żebyśmy lepiej rozumieli siebie, żebyśmy bardziej czuli i bardziej wiedzieli, ale też, żeby lepiej rozumiano nas. Chcesz wziąć udział w spotkaniu live? Zapraszam Cię na moją stronę. Nagrania video ze spotkań znajdziesz na moim kanale YouTube.
Zapraszam, Marcin Capiga
"Wolałbyś mieć zespół geniuszy, czy genialny zespół?"
Zawsze uważałem, że osoby stanowiące zespół, są trochę jak pierwiastki chemiczne. Możemy z nich stworzyć substancję ratującą życie, albo… reakcję wybuchową :)
Podczas Treningu Przywództwa #16 rozmawialiśmy właśnie o zespole i o tym jak my,...
Published 10/23/24
Kiedy mężczyźni zaczynają rozmawiać o swoich ojcach na palcach jednej ręki można policzyć tych z nas, którzy mają ciepłe wspomnienia oraz dobre relacje ze swoim tatą.
„Wielcy nieobecni”, siedzący na kanapie, oglądający telewizję, odcięci od emocji lub w ciągłym gniewie. Poranieni przez swoich...
Published 09/26/24