Description
Kiedy dwa lata temu wygłaszałem swojego TEDxa na temat męskości, po wystąpieniu podeszła do mnie jedna z prelegentek. Pogratulowała i nazwała mnie… feministą. Troszkę się zdziwiłem, bo szczerze mówiąc nigdy o sobie tak nie myślałem. Chociaż, jak widzicie nie przestaję o tym myśleć po dziś dzień 😜
Tak więc przyszedł wreszcie czas na zgłębienie tematu, a z pewnością nie ma lepszej osoby do rozmowy o feminizmie niż Aleksandra Karasińska. Redaktorka naczelna Forbes Women Polska. Dziennikarka promująca wspieranie roli kobiet w społeczeństwie i gospodarce, która współpracowała m.in. z Newsweekiem, TVN24, Polsatem czy CNN. Prowadząca podcast Forbes Woman.
Aleksandrę wypytałem o to:
- Czym jest współczesny feminizm?
- Jak ma się męskość do feminizmu?
- Jak na mężczyzn patrzą dzisiaj feministki?
- O co walczą współczesne kobiety?
- Czy mężczyźni są dzisiaj wrogiem feministek?
- No i oczywiście sprawdziłem… czy jestem feministą 😄
--------
„Maska męskości” to cykl webinarów i podcastów w których głównym tematem jest męskość. Podczas spotkań rozmawiamy z zaproszonymi gośćmi, przedstawicielami świata nauki, biznesu, sztuki, psychologii. Tematem naszych dyskusji jest seks, tożsamość, religia, biznes, męskość i kobiecość. Z wielką odwagą poruszamy tematy trudne, mocne i ważne. Zdejmujemy maskę męskości.
W gąszczu działań skierowanych do kobiet Maska Męskości to energia skupiona na nas i o nas mężczyznach. Żebyśmy lepiej rozumieli siebie, żebyśmy bardziej czuli i bardziej wiedzieli, ale też, żeby lepiej rozumiano nas.
Zapraszam 👊
Marcin Capiga
"Wolałbyś mieć zespół geniuszy, czy genialny zespół?"
Zawsze uważałem, że osoby stanowiące zespół, są trochę jak pierwiastki chemiczne. Możemy z nich stworzyć substancję ratującą życie, albo… reakcję wybuchową :)
Podczas Treningu Przywództwa #16 rozmawialiśmy właśnie o zespole i o tym jak my,...
Published 10/23/24
Kiedy mężczyźni zaczynają rozmawiać o swoich ojcach na palcach jednej ręki można policzyć tych z nas, którzy mają ciepłe wspomnienia oraz dobre relacje ze swoim tatą.
„Wielcy nieobecni”, siedzący na kanapie, oglądający telewizję, odcięci od emocji lub w ciągłym gniewie. Poranieni przez swoich...
Published 09/26/24