Episodes
Що таке приватність, в яких формах вона може проявлятися та навіщо потрібна? Які міжнародні акти регулюють це право? Як не порушити межі приватності постраждалих осіб? Як це пов'язано з безпекою людини? Та яку інформацію не можна розголошувати про постраждалих? Пояснює Лілія Олійник, адвокатка проєкту «ЮрФем Підтримка».
Published 10/14/22
Published 10/14/22
Чим зґвалтування відрізняється від сексуального насильства під час війни та чому важливо це усвідомлювати? Чому сексуальне насильство можна прирівняти до окремого виду зброї? Чи можливо зараз підрахувати кількість постраждалих? Коли і куди звертатися по допомогу? Та які можна дати поради постраждалим? Коментує адвокатка "ЮрФем Підтримка" Христина Кіт.
Published 10/06/22
Що таке мобінг та як його розпізнати? Як визначається українським законодавством цькування з боку роботодавця? Які критерії мобінгу встановлені у Європі? Чим небезпечне це явище? Як йому протидіяти у правовому полі та притягнути порушників до відповідальності? Розповідає Вікторія Поліщук, адвокатка, голова Комітету з трудового права НААУ.
Published 09/30/22
Сексуальне насильство та можливе відшкодування втрат. Що таке моральна шкода? Як вона визначається, чи можливо її отримати та куди звертатися для цього? Коментує адвокатка «ЮрФем Підтримка» Лілія Олійник.
Published 09/20/22
Сексуальне насильство під час війни та міжнародне право. Чи працює міжнародне право сьогодні? Які інструменти допоможуть захистити себе? Говорить адвокат «ЮрФем Підтримка» Артем Крикун-Труш
Published 09/13/22
Культура самозахисту. Як право та його інструменти можуть захистити дітей в умовах війни? Про що варто розповісти дитині, щоб убезпечити її? Як воєнний контекст впливає на ризики сексуального насильства? Алгоритм дій та куди звертатися по допомогу? Розповідає адвокатка Тамара Бугаєць у розмові з Іриною Славінською.
Published 09/07/22
Як живеться вимушено переселеним жінкам за кордоном? На що варто звернути увагу під час переїзду та як мінімізувати ризики? Як облаштуватися на новому місці? Непростий досвід Ірини Виртосу, правозахисниці та журналістки. А також, чи можна вважати дискримінацією заборону чоловіків перетинати кордон? Пояснює Анна Шаригіна, співзасновниця організації "Сфера".
Published 08/24/22
Які виклики постають перед людиною у колісному кріслі під час війни? Що змінила війна для людей з інвалідністю? Чи можливо покращити умови для маломобільних людей у воєнний час? Про це – у розмові Ірини Славінської з активісткою та телеведучою Уляною Пчолкіною.
Published 08/05/22
На сьогодні жінки складають близько 30% складу ЗСУ. Як руйнуються гендерні стереотипи в армії? Ефективність жінок на війні, забезпечення їх потреб, впливовість та відчуття на передовій. Особиста історія Лесі Ганжі журналістки та доброволиці ЗСУ. А також, професійні коментарі від Анни Шаригіної співзасновниці харківської жіночої ГО «Сфера» під час розмови з Іриною Славінською у подкасті «На час війни».
Published 07/21/22
Які права гарантовані захисниками та захисницям? Як отримати статус учасника бойових дій та які документи для цього потрібні? Чи зберігається заробітна плата за мобілізованими? Та на які пільги можна розраховувати майбутнім ветеранам? Пояснює Ростислав Завада, начальник відділу розвитку інформаційних ресурсів управління професійного розвитку, експертного діалогу та інновацій у сфері права під час розмови з Іриною Славінською
Published 07/15/22
Яким чином в умовах війни продовжують своє навчання українські студенти? Чи можуть вони далі жити в гуртожитках? Як змінилась внутрішня мобільність? Як проходитиме вступна кампанія у 2022 році? Що від неї очікувати та про що слід пам'ятати абітурієнтам? Яка роль мотиваційного листа? Що таке кон'юктурна спеціальність? Та чи можна відтермінувати період оплати за навчання за контрактом? Пояснює Олег Шаров, генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти Міністерства освіти і...
Published 07/07/22
Чим займається новостворений український ветеранський фонд? Яка процедура надання статусу учасника бойових дій добровольцям? А також про жінок у війську, розповідає Юлія Лапутіна, міністерка у справах ветеранів, під час розмови з Іриною Славінською.
Published 06/29/22
Коли людина вважається зниклою безвісти? Які процедури існують для визнання цього статусу та скільки часу вони можуть тривати? Хто має право заявити про зникнення людини? Куди саме слід звертатися? Та чим відрізняються пошуки зниклих військових, цивільних, евакуйованих та проживаючих на окупованій території осіб. Ці та інші юридичні деталі пояснює адвокатка, правозахисниця Олена Карнаух-Голодняк під час розмови з Іриною Славінською.
Published 06/23/22
Як коректно говорити на тему сексуального насильства? Чому свідчення про такі злочини це зброя далекого ураження для російських ґвалтівників? Який рекомендований алгоритм дій для постраждалих? Та куди можна звернутися за юридичною та психологічною підтримкою? Пояснює Лариса Денисенко, адвокатка, письменниця, радіоведуча під час розмови з Іриною Славінською. у подкасті «На час війни».
Published 06/17/22
Як облаштуватися на новому місці внутрішньо переміщеним особам? Які документи необхідні для реєстрації у центрі зайнятості? Чи можна отримувати виплати по безробіттю разом з допомогою внутрішньо переміщенним особам? Та які податкові послаблення встановлені для підприємців? Пояснює Оксана Василяка, перша заступниця директора Координаційного центру з надання правової допомоги під час розмови з Іриною Славінською.
Published 06/12/22
В чому різниця між статусом біженця та тимчасовим захистом? Чи можна вільно подорожувати та повертатися в Україну без втрати статусу? На які соціальні гарантії можна розраховувати? Та які права мають українці за кордоном? Пояснює Олена Кібенко, суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.
Published 06/06/22
Що робити, якщо ви знайшли постраждалу дитину на вулиці? Чому під час війни неможливе усиновлення дітей? Що таке тимчасове влаштування дітей та як воно працює? Які є інструменти пошуку дітей? Як забезпечується безпека та евакуація дітей, які перебувають у дитячих будинках та інших закладах? Пояснює Людмила Волинець, експертка з прав дитини.
Published 06/01/22
Як бути з кредитними забов'язаннями під час війни? Чи треба віддавати їх? Що означають кредитні канікули? Які штрафні санкції можуть нараховуватися боржникам? Що робити з кредитами на пошкоджене майно та іншими форс-мажорними обставинами? І як уряд та банки реагують на ці проблеми? Пояснює Вікторія Лісова, юристка судового провадження.
Published 05/29/22
Чому війна підвищує ризики торгівлі людьми? Як захистити себе від зловмисників під час поїздок за кордон? Де можна отримати допомогу та консультації? Та як інші країни протидіють торгівлі людьми? Пояснює Катерина Левченко, урядова уповноважена з питань гендерної політики, у розмові з Іриною Славінською.
Published 05/26/22
Фіксація сексуального насильства під час війни. Чому це важливо? Як притягають до відповідальності за такі воєнні злочини? Як захистити себе та домогтися справедливості після зґвалтування? Пояснює адвокатка Христина Кіт у розмові з Іриною Славінською.
Published 05/19/22
Права працедавця і працівника в умовах війни. Як впливає воєнний стан на сплату податків, зарплат та ведення бізнесу? Що треба знати, щоб захистити свої права на робочому місці? Пояснює адвокатка Вікторія Поліщук під час розмови з Іриною Славінською.
Published 05/13/22
Які дії підпадають під колабораціонізм за новим законодавством? Та яка відповідальність чекає на порушників? Пояснює Оксана Василяка, перша заступниця директора Координаційного центру з надання правової допомоги.
Published 05/11/22
Як сьогодні правильно називати військкомати? Хто, як і коли може вручити повістку? Чим відрізняються між собою мобілізаційні хвилі та хто під них потрапляє? Що таке бронь та хто може її отримати? Які покарання передбачені за дизертирство? Ці та інші питання пояснює Наталія Марчук, начальник управління забезпечення доступу до правової допомоги Координаційного центру з надання правової допомоги.
Published 04/29/22
За перший місяць війни в Україні одружилися більше 15 000 пар. Це багато чи мало? Чи просто зареєструвати шлюб в умовах воєнного стану? Яким чином та скільки часу знадобиться на цю процедури? Як зареєструвати шлюб дистанційно? А також, як розлучитися, отримати довідку про народження або смерть? Пояснює Валерія Коломієць, заступниця міністра юстиції з питань європейської інтеграції, у розмові з Іриною Славінською.
Published 04/15/22