Episodes
Labai dažnas klausimas kurį užduoda man per konferencijas, mokymų ar individualių konsultacijų metu: „Mums sako, kad mes esame prie brangūs“. Ką mums daryti? Gal tikrai reikia nuleisti kainą?
Lengvo atsakymo į šį klausimą nėra. Reikia daugiau „konteksto“. Todėl pasižiūrėkime galimas situacijas kiek įdėmiau.
Turiu prisipažinti, kad aš labai nemėgstu duoti nuolaidų ar mažinti kainų. Nes kainų mažinimas dažniausiai atveda tik prie kainų karo, kuriame laimi tik klientas.
Registracija pokalbiui...
Published 11/29/24
Tikriausiai daugeliui yra tekę girdėti „ne aš kaltas, aplinka kalta“. Ir tokiame pasakyme yra labai daug tiesos. Retam žmogui pavyksta atsispirti aplinkos įtakai. Net liaudies išmintis byloja „pasakyk kas tavo draugai, ir aš pasakysiu kas tu“. Žinomas JAV verslininkas, knygų autorius, mentorius Jim Rohn yra pasakęs: "Tu esi vidurkis penkių žmonių, su kuriais praleidi daugiausiai laiko". Todėl labai svarbu, kad jūsų aplinka būtų tinkama jūsų tikslų siekimui.
Ir ne kiekvienam pasiseka...
Published 11/22/24
Toliau tęsiamas pokalbis apie tai, kaip priimti geresnius sprendimus. Šiame epizode aptariami gero sprendimo kriterijai – ar geras sprendimo rezultatas reiškia, kad sprendimas buvo geras? Ką vadovas turi padaryti, kad jo sprendimai būtų geresni? O jei vadovas norėtų pasitarti dėl galimų sprendimų, kokius kriterijus turi atitikti geras „patarėjas“ ?
Epizode minimos knygos:
Daniel Kahneman. Thinking, Fast and Slow
Keith J. Cunningham. The Road Less Stupid
--
Tinklalaidės autorius Nerius...
Published 11/15/24
Šiame epizode tęsiamas pokalbis apie organizacijų vadovų svarbiausią darbą – sprendimų priėmimą. Juk organizacijos sėkmė labai priklauso nuo to, kaip greitai ir kiek gerų bei negerų sprendimų bus priimta.
Kai vadovai per daug sprendimų užsikrauna ant savęs, tai jie daro didelę žalą savo organizacijai. Tai ne tik stabdo organizacijos tobulėjimą ir vystymąsi, bet ir demotyvuoja darbuotojus, mažina jų įsitraukimą. Kai viską sprendžia vienas žmogus, tai kiti jaučiasi tiesiog „sraigteliai“....
Published 11/04/24
Individualių konsultacijų su vadovais metu didžiąją laiko dalį skiriame „sprendimų priėmimui“. T.y. daugelis vadovų nori pasitarti kokį sprendimą priimti, aptarti ar jie priėmė gerą sprendimą, bei kaip užtikrinti, kad tas sprendimas bus įgyvendintas.
Ir tai nestebina nes pagrindinis vadovų darbas – priimti sprendimus. Taip, vadovai turi ir kitų darbų - ugdyti darbuotojus, juos motyvuoti ir burti komandą. Bet dalį šių atsakomybių vadovai gali deleguoti ar perduoti kitiems darbuotojams...
Published 10/18/24
Kaip neapsunkinant ir nedidinant „rašliavos“ bei „popierinių ataskaitų“ turėti įmonėje matavimus atskiroms pareigybėms? Kiek turėtų būti matavimų ir kokių? Koks turėtų būti matavimų gavimo, pateikimo, viešinimo procesas? Norėtume, kad matavimams administruoti nereikėtų skirti per daug laiko, jie turėtų būti daromi „automatu“. Rodiklių klausimas kamuoja daugelį vadovų.
Lankantis vienoje didelėje gamybinėje įmonėje, kurioje padėjau efektyvinti gamybą, gamybos vadovas tiesiai įvardijo...
Published 10/11/24
Šis epizodas įkvėptas naujų įžvalgų, gautų sudalyvavus pasaulinėje apribojimų teorijos konferencijoje. Daugelis tų įžvalgų apie tai, kaip paprasčiau ir greičiau pasiekti organizacijų tobulinimo rezultatus, kaip užtikrinti, kad tobulėjimas nesustų pasiekus puikių rezultatų. Dirbtinio intelekto tema taip pat buvo paliesta ne kartą. Bet nepaisant kintančio pasaulio, Apribojimų Teorijos esmė vis dar išlieka ta pati – susitelkimas (fokusas) ir srauto spartinimas. Ir kai kalbame apie susitelkimą ir...
Published 10/04/24
Ekonomikos teorija moko, kad žmonės yra logiški ir racionalūs. Tačiau gyvenimo patirtis bei žmonių elgsenos ekspertai teigia, kad žmonės yra neracionalūs, psichologiški ir emocingi. Turime prisipažinti, kad ir patys dažnai priimame sprendimus pasidavę emocijoms, o ne "šaltam protui". Bet ar save laikome "nelogiškais" ?
Tai gi, kaip versle (ir ne tik) siejasi tie trys dalykai : emocijos, intuicija ir logika?
Epizode minimos knygos:
Dr. Dan Ariely. Predictably Irrational, Revised and...
Published 09/27/24
Dažnai tenka išgirsti, kad jei kažko nematuoji, tai to ir negali pagerinti. Todėl daugumai vadovų rodiklių tema yra labai aktuali. Su šio tinklalaidės epizodo viešnia Lina Jankauskiene kalbėjomės apie rodiklių taikymą įmonės valdyme. Aptarėme kokio dydžio turi būti įmonė, kad jau imti stebėti ką nors daugiau nei „pinigai sąskaitoje“. Tai pat pasikalbėjome ir apie dažnai rodiklių sistemos diegimo klaidas bei iššūkius. Aptarėme ir rodiklių siejimą su darbuotojų motyvacija. Ir žinoma, klausimas,...
Published 09/13/24
Dirbdamas su verslų savininkais, padėdamas jiems nusistatyti verslo ambicingus tikslus ir sudėlioti strategijas tiems tikslams pasiekti, dažnai rekomenduoju į vidutinio periodo (2-3 metų) tikslus įsidėti tarpinį tikslą „paruošti verslą pardavimui“. Turiu pripažinti, kad daugelį toks pasiūlymas ne tik nustebina, bet net supykdo. Ir manęs tokia reakcija nestebina. Nors labai įprasta galvoti pagal Krikštatėvio dono Korleonės frazę – „nieko asmeniško, čia tik verslas“, tačiau smulkus ir vidutinis...
Published 08/30/24
Epizodo svečias kompanijos „StockM“ įkūrėjas ir vadovas Giedrius Balnys į verslą atėjo ir dėl avantiūrizmo. Ir dėl susiklosčiusių aplinkybių ėmėsi atsargų valdymo tobulinimo ir automatizavimo. Dabar jo įmonės klientai ne tik lietuviškos įmonės, bet net labai žinomi pasauliniai koncernai.
Giedrius pasidalins savo verslavimo patirtimis, laimėjimais ir klaidomis, taip pat klaidomis, kurias daro įmonės valdydamos savo prekių ir žaliavų atsargas.
Epizode minėta...
Published 08/23/24
Kalbant apie jūsų pačių tobulėjimą, tikriausiai pagalvojote apie galimybę samdyti koučerį/trenerį/konsultantą, tačiau tikriausiai kilto abejonė - kodėl į savo asmeninio ir profesinio tobulėjimo kelionę turėtumėte įtraukti dar ką nors? Kokia iš to nauda jums?
Tai tikrai pagrįstas klausimas, ypač kai esate įpratęs gyvenimo ir verslo iššūkius įveikti vienas ar su savo įmonės komanda. Mintis ieškoti išorinių patarimų iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti nereikalinga, galbūt net bauginanti. Juk...
Published 08/09/24
Šiame epizode kalbama apie (ne)efektyvią rinkodarą. Kiek vienas iš mūsų kas dieną susiduriame su pavyzdžiais, kaip smulkūs verslai švaisto marketingui skirtus savo pinigus ir pastangas. Pagrindiniai rinkodaros uždaviniai – paruošti tinkamą pasiūlymą ir paskleisti žinią. Tačiau skleidžiant žinią tenka konkuruoti su kitomis rinkodarinėmis žinutėmis, kurių žmogus kasdien pamato daugiau nei 3000.
Tai kaip pritraukti reikiamų klientų dėmesį?
Jeigu turite klausimų apie verslo valdymą,...
Published 07/26/24
Organizacija – tai ne atsitiktinių elementų rinkinys. Bet kurios organizacijos (ir verslo, ir viešojo sektoriaus ir nepelno siekiančios organizacijos) veikla – tai įvairių srautų rinkinys. Ir tik sėkmingas srautų valdymas užtikrins organizacijos sėkmę. Bet išgirdę žodį „srautas“, daugelis pagalvoja apie pinigų srautą (cash-flow). Tačiau tai ne vienintelis srautas organizacijose. Bet kuri organizacija – tai vertės klientui kūrimo srautas. Tačiau be šio srauto yra ir informacijos (apie tai kas...
Published 07/19/24
Jausmas, kad visada turite įtikinėti žmones pirkti jūsų produktą, yra varginantis ir daugumai žmonių tai sukelia stresą. Neseniai kompanijos "HubSpot" atlikta apklausa atskleidė, kad 97% respondentų nepasitiki pardavėjais. Tai reikšmingi ir gąsdinantys rezultatai, todėl nieko keisto, kad daugelis nemėgsta pardavinėti. Bet verslas be pardavimų numirs. Tai kaip atrasti ir įtikinti klientus?
Geri pardavėjai žino, kad klientai nenori pirkti. Bet klientai nori išsispręsti savo problemas. Ir...
Published 07/12/24
Verslo tikslas – uždirbti pinigų dabar ir ateityje. Tačiau reikia nepamiršti, kad geras verslas savo steigėjui suteikia ne tik pinigus, bet ir galimybes bei laiką užsiimti kitais smagiomis ar svarbiomis veiklomis. Daugelis verslininkų matuoja uždirbtą pelną, investuoto kapitalo grąžą. Tačiau retas kuris vertina savo „darbinio laiko“ efektyvumą – t.y. kiek pinigų sukuriama per jo darbo laiką.
Knyga „Tik Vienas...
Published 07/05/24
Prasidėjo vasara, o su ja ir atostogų metas, po to ruduo ir vėl metų pabaiga. Laikas bėga, o kaip sekasi siekti metinių tikslų ? Todėl prieš pasineriant į atostogas pats laikas įsivertinti savo pusmečio progresą, bei susiplanuoti papildomus veiksmus, kad pasiekti metinius tikslus. Šiame epizode apie tai, kaip pasidaryti pusmetinį progreso įsivertinimą ir persikalibravimą.
7 gyvenimo aspektus (ratus) galite rasti čia: https://www.1dalykas.lt/7-apskritimai-2/
Knyga „Tik Vienas...
Published 06/28/24
Sėkmingas verslas užtikrina verslininkui laisvę – t.y. generuoja pajamas ir nesukelia daug streso. Tačiau nedaugelis smulkaus ir vidutinio verslo savininkų gali pasigirti tokia situacija. Dauguma smulkių verslų tapę savo savininkų spąstais. Sėkmingai veikiančiame versle yra sustyguoti šie elementai:
1. Lyderystė. Yra nustatyti aiškūs tikslai ir pagrindiniai darbai jiems pasiekti2. Finansai ir pinigų srautai - įmonėje gerai valdomi piniginiai srautai, turimi rezervus ir priiminėjami geri...
Published 06/21/24
Klientų aptarnavimas ir dėmesys klientams yra svarbus. Tačiau dažnai įmonėse skirtingi klientai sulaukia skirtingo dėmesio. Įprasta daug dėmesio skirti dideliems klientams, o mažuosius prisiminti tik retkarčiais. Tačiau kai kurios kompanijos elgiasi atvirkščiai. Ir tai joms suteikia reikšmingą pranašumą ir neša ilgalaikę naudą. Šiame epizode kaip apie tai, kodėl svarbu, kad visi klientai jaustųsi tarsi būtų „milijono dolerių klientai“.
Epizode minima vyriškos aprangos stiliaus...
Published 06/14/24
Dažnas Smulkaus ir vidutinio verslo vadovas kažkuriuo įmonės augimo metu susiduria su tam tikrų sričių kompetencijų trūkumu. Tai tokia situacija, kai ir pačio vadovo ir jo komandos narių žinios nepakankamo. Bet priimti tokio lygio specialistą įmonei dar per brangu. Tai gali tapti rimta kliūtimi įmonės augimui. Tačiau jau rinkoje atsiranda įmonių, kurios siūlo „išorinio srities vadovo“ paslaugą. Ir nors išorinė buhalterija jau nieko nebestebina, tačiau išorinis rinkodaros ar finansų vadovas...
Published 06/07/24
Smulkių verslų išgyvenimo statistika labai prasta. O net ir tie verslai, kurie nebankrutuoja per pirmus penkerius metus, neretai taip ir neišauga į didesnį verslą. Šiame epizode kalbama apie Penkias kritines klaidas, kurios ne tik trukdo verslui augti, bet gali tapti įmonės bankroto priežastimi.
1. Aiškių tikslų neturėjimas. 2. Laiko švaistymas ne tiems darbams.3. Finansų valdymo kompetencijos stoka. 4. Nemokėjimas/nenorėjimas pardavinėti. 5. Superžmogaus sindromas.
Kaip išvengti tų...
Published 05/31/24
Studijuodamas robotiką Tomas nusprendė, kad sėdėjimas prie kompiuterio ir brėžinių braižymas – ne jam. Todėl atsiradus progai važinėti po Lietuvą ir matuoti elektros stulpus, ja pasinaudojo. Taip sau pačiam netikėtai atsidūrė geodezijoje. Epizode taip pat sužinosite kuo geodezija skiriasi nuo geologijos, kada reikalingi geodezininkai bei 3D lazerinį skanavimą. Tomas dalinasi ir savo didžiausiu laimėjimu bei didžiausia klaida.
Tomo Bekerio LinkedIn...
Published 05/24/24
Daugelis žmonių pasvajoja apie papildomą pajamų šaltinį, apie nuosavą individualią veiklą ar net savo smulkų verslą. Tačiau nedrįsta. Nes aplinkui mato labai daug pavyzdžių - kai papildoma veikla vietoje papildomų pajamų atneša tik stresą ir degina laiką. Tačiau individuali veikla (amatas ar smulkus verslas) tikrai gali būti papildomų pajamų ir pasitenkinimo šaltinis.
Kai kurie žmonės net gi ryžosi imtis individualios veiklos (amato). Ir tie laisvai samdomi darbuotojai, laisvadarbiai (angl....
Published 05/17/24
Praėjusiame epizode kalbėjau apie tai, kodėl vienas nuostabiausių (gal net pats nuostabiausias) verslo gerinimo išradimų dažniau tampa jam problema, nei duoda naudos? Prisiminkime naudos kriterijus – svarbiausias IT sistemos naudos kriterijus išlieka jos įtaka įmonės pelningumui. Sėkmingas IT sistemos diegimas turi leisti bendrovei padidinti pardavimų apimtį ir pelningumą, sumažinti veiklos išlaidas bei atsargas (trumpalaikės investicijos) irba ilgalaikes investicijas. Trumpai sakant – IT...
Published 05/10/24