Episodes
Спецвипуск подкасту «Кльове слово» в ефірі!
Жодних спойлерів — слухайте епізод, знайдіть «свої» слова (якщо скористалися можливістю запропонувати нам розказати про певне кльове слово), дізнавайтесь нове і … до зустрічі в другому сезоні!
Підписуйтесь на соцмережі подкасту, аби не пропустити нові випуски:
Facebook @podcast.klyoveslovo
Instagram @klyove_slovo
Telegram @klyove_slovo
Published 06/07/24
В заключному випуску першого сезону подкасту говоримо про слово «волонтер», яке стало невід’ємною частиною українського сьогодення і яке часто асоціюється зі словом «війна».
Втім напрямків громадської допомоги існує багато - про них і розповідаємо. То ж запрошуємо дізнатись історію виникнення волонтерських рухів і послухати про різні волонтерські ініціативи в Україні.
Підсумовуючи і випуск, і сезон, доходимо висновку: маленької допомоги не буває, адже кожен має можливість долучиться до...
Published 05/23/24
У дев’ятому випуску говоримо про орнамети як художні явища, притаманні багатьом культурам, які люди започаткували десятки тисяч років тому.
Одними з найдавніших та незабутніх є орнаменти, які на наших теренах залишила трипільська культура. Оповідаємо про різноманітні ноу-хау, що їх передали світові трипільці, а також — про незвичайні мега-поселення, в яких вони проживали чотири тисячі років тому. І, звісно, розмовляємо про символи в орнаментах трипільскої культури.
Готуємо спец-випуск...
Published 05/09/24
У восьмому випуску подкасту розмірковуємо над питанням, як і чому виникали перші вірування людей. Говоримо про язичницьких богів давніх словʼян та про капища — місця, де відбували обряди жертвоприношення ідолам богів. Розповідаємо про Перуна — бога- громовержця, іменем якого київські князі клялись при укладанні важливих державних документів. Згадуємо про хрещення Русі, яке відбулось в 988 році, і про те, як язичники довгий час не поступалися своєї віри.
Готуємо спец-випуск подкасту за...
Published 04/25/24
В сьомому випуску подкасту говоримо про незабутнє козацьке минуле. Кльове слово епізоду — січ. Відоме кожному, але має декілька значень. Розповідаємо, де і чому виникли перші січі? Хто такі козаки, чим вони займались і кому випадав шанс стати козаком? Розкриємо секрет: «де ж козак ховав свою ложку?».
Доречі!
Ми готуємо спец-випуск подкасту за вашими побажаннями!
Запрошуємо слухачів запитати нас про українські слова, які вас цікавлять. А ми спробуємо розказати про них щось новеньке!...
Published 04/11/24
В шостому випуску говоримо про традиційні українські інструменти, починаючи із цимбал. Цимбали входили до складу традиційних українських гуртів, які називають «троїсті музики». Послухаємо й інші інструменти, які грали в троїстих капелах, — скрипку, басолю та бубен. Та дізнаємось, яким чином вони потрапили в українську музичну традицію. Як навчали дітей грати на інструментах в традиції і чому традиційні музики були не просто хобі, а повноцінною професією?
Published 03/28/24
В п’ятому епізоді подкасту досліджуємо таємниці слова «курган».
Розповідаємо про надмогильні споруди, які залишились на теренах сучасної України від давніх культур.
Говоримо про скіфів — один із народів, який прийшов на наші терени в VI ст. до н.е., і згадку про яких нам залишив давньогрецький історик Геродот.
Обговорюємо особиливості курганних поховань, а також — скарби скіфських могил, які впродовж тисячоліть зберігались в наших землях. Зокрема і про Царську пектораль згадуємо — витвір...
Published 03/14/24
В четвертому епізоді говоритимемо про те, як і де розважалась молодь двісті років тому.
Спробуємо уявити, якими були традиційні українські вечорниці. Розповідаємо про найбільш яскраві молодіжні розваги — гуляння на свято Андрія Первозванного. І теревенимо про те, чому парубки і дівчата напередодні збирались поокремо…
Published 03/07/24
Третій епізод подкасту «Кльове слово» присвячений літописам – історико-літературним текстам, які фіксували важливі події протягом восьми сотен років.
Поспілкуємось про те, чому саме ченці довгий час займались написанням літописів. Спробуємо зрозуміти, в чому унікальність Нестора, якого ми сьогодні вважаємо автором «Повісті минулих літ».
Розкажемо про процес створення літописів та давніх книг і дізнаємося, чому деякі з них є справжніми витворами мистецтва.
Published 02/29/24
Багато тисяч років тому люди навчилися обробляти землю і вирощувати зерно. А згодом спробували розтерти зерно поміж камінням і отримали борошно.
В другому епізоді подкасту «Кльове Слово» говоритимемо про найдавніший пристрій для перетирання зерна - жорна. Про еволюцію процесу виробництва борошна - від найпростіших зернотерок до вітряків.
Ми розкажемо, як зерно, яке посіяли в холодну весняну землю, стає паляницею на нашому столі.
А ще дамо відповідь на питання: чому ж «хліб - усьому голова?»
Published 02/22/24
В першому епізоді подкасту «Кльове слово» йдеться про чумаків - людей, які зуміли свій промисел зробити стилем життя.
Розкажемо також, як були організовані чумацькі подорожі. І ще про те, де ж чумаки брали сіль, як не на чорноморському узбережжі. Чим, окрім солі, вони торгували? Нарешті, обговоримо, який мистецький спадок про чумаків ми маємо сьогодні.
Цікавого прослуховування!
В подкасті звучит пісня «Їхали чумаки» by «Очеретяний кіт», «ДахаБраха», Катя Чілі, Сашко Лірник та «Гайдамаки».
Published 02/15/24
Скільки слів щоденно ми пропускаємо повз вуха?
Скільки явищ та подій ми б змогли пригадати, якби нам довелось відштовхнутись від одного єдиного слова?
Скільки цікавих подкастів наші діти слухали протягом останнього тижня, місяця, року?
«Кльове слово» - це подкаст, створений разом з дітьми і для дітей!
Тут ми говоритимемо про слова, а головне - про явища та події, які можуть стояти за одним єдиним словом.
Перший епізод онлайн вже 15 лютого 2024 р.
Слухайте, ставте лайки та підписуйтесь...
Published 01/26/24