Description
Czy realizm magiczny istnieje naprawdę?
Tym pytaniem zapraszam Was do nowego cyklu w Raporcie z literatury. Zapraszam Was do „Źródła”.
W „Źródle” skupiam się na przekrojowym opracowaniu tematów literackich: problemów, debat, pisarskich dorobków.
A dziś zaczynamy od tematu zaproponowanego przez Was.
czy realizm magiczny jest poręcznym pojęciem? Dlaczego więcej utrudnia niż ułatwia?
literatura spod znaku realizmu magicznego, czyli jaka? Czy sama magia związana z codziennością wystarcza?
czy możemy w ogóle mówić o polskim wariancie realizmu magicznego? I dlaczego najlepiej łączyć realizm magiczny tylko z latami 90. w Polsce?
Jak nie popaść w tanie efekciarstwo? Posłuchajcie opowieści o Marquezie, dziejach pojęcia, Andrzeju Stasiuku, Oldze Tokarczuk, japońskim kontekście, zbiorze opowiadań Weroniki Murek, sylwach współczesnych i szeregu dygresji.
Z tej strony Agnieszka Budnik i Raport z Literatury: Podcast o literaturze najnowszej. Co znajdziesz w raporcie? Wywiady z pisarzami i pisarkami, rozmowy wokół rynku książki i nagród literackich. Ale nie tylko. Opowiadam też sama o premierach, przekładach i literackich kontekstach. Czasem też o przykurzonych klasykach. Więcej informacji o podcaście znajdziesz na stronie raportzliteratury.pl
Margaret Atwood to kanadyjska pisarka, poetka i krytyczka literacka, znana ze swojej twórczości pełnej wnikliwych analiz społecznych i dystopijnych wizji przyszłości.
Urodzona w 1939 roku w Ottawie, Atwood zdobyła międzynarodowe uznanie dzięki takim powieściom jak Opowieść podręcznej czy...
Published 10/11/24
Virginia Woolf była angielską pisarką, eseistką i jedną z czołowych postaci literatury modernistycznej. Urodziła się w 1882 roku w Londynie i była częścią Grupy Bloomsbury - formacji intelektualistów, którzy wywarli ogromny wpływ na kulturę i sztukę początku XX wieku.
O czym posłuchacie w...
Published 10/09/24