Episodes
Учасники та учасниці гурту «Станція Сиваш» розповідають, як спіймали краш на південь України та виконують пісні, зібрані під час фольклорних експедицій.
Published 10/24/24
Про колісну ліру та традицію гри на цьому інструменті розповідає лірник і музикант Гордій Старух, який виготовляє та популяризує цей музичний інструмент.
Published 09/27/24
Як насправді танцювали наші пращури? Хто перервав цю традицію та хто сьогодні намагається її відродити? Розповідають засновниці школи традиційного танцю "Зачепиха" Євгенія Шульга та Поліна Запольська.
Published 09/16/24
Фольклористка та казкознавиця Олеся Наумовська розповідає найцікавіші та найважливіші факти про українську міфологію.
Published 09/13/24
Антропологиня Дарʼя Анцибор розповідає про те, як наші пра-пра трактували свої сновидіння, а також – про такі собі «сонники», які складали раніше.
Якщо вам подобається подкаст УкрФольк, то пропонуємо підтримати проєкт в голосуванні аудіопремії «Слушно» від Megogo Audio на сайті: megogo.net/ua/megogo_audio_awardsу номінації «Подкаст про культуру й мистецтво». Будемо вдячні за вашу допомогу!
Published 09/09/24
Дівчата з гурту «Вільце» - це професіоналки, які досліджують та відтворюють український народно-пісенний фольклор. Почуйте, як вони співзвучать.
Якщо вам подобається подкаст УкрФольк, то пропонуємо підтримати проєкт в голосуванні аудіопремії «Слушно» від Megogo Audio на сайті: megogo.net/ua/megogo_audio_awardsу номінації «Подкаст про культуру й мистецтво». Будемо вдячні за вашу допомогу!
Published 09/08/24
Фольклорний вокальний гурт "Шумʼя" - це молодь, яка живе в Києві та займається дослідженням і популяризацією музичного фольклору України. Пропонуємо познайомитися з ними трохи ближче та почути їхнє багатоголосся.
Якщо вам подобається подкаст УкрФольк, то пропонуємо підтримати проєкт в голосуванні аудіопремії «Слушно» від Megogo Audio на сайті: megogo.net/ua/megogo_audio_awardsу номінації «Подкаст про культуру й мистецтво». Будемо вдячні за вашу допомогу!
Published 09/06/24
Знайомимося із гуртом US Orchestra, який грає традиційну інструментальну музику з різних етнографічних регіонів України.
Якщо вам подобається подкаст УкрФольк, то пропонуємо підтримати проєкт в голосуванні аудіопремії «Слушно» від Megogo Audio на сайті у номінації «Подкаст про культуру й мистецтво». Будемо вдячні за вашу допомогу!
Published 09/05/24
Про Гробки, ритуальні трапези на кладовищі та інші поминальні традиційні після Великодня розповідає фольклористка та науковиця Олена Чебанюк.
Published 07/01/24
Етнологиня Анастасія Кривенко розповідає, у чому особливість троїцько-купальських свят і що про них треба знати.
Published 06/24/24
Масляна, Масниця, Колодій чи Сиропуст: у чому різниця? Захар Давиденко розпитав фольклористку Олена Чебанюк.
Published 03/14/24
Чи обовʼязково вилазити на дерева чи драбини, щоб закликати весну? Які бувають веснянки та про що в них співається? Про все це Захар Давиденко розпитав Анну Коломицеву, етномузикологиню.
Published 03/04/24
У народних піснях чомусь найчастіше співають про нещасливе кохання. Чому так сталося? Звідки у наших пращурів стільки драми і для чого їм знадобилися «жорстокі романси» про вбивства та самогубства? Про тему кохання в українській народній творчості Захар Давиденко розпитав фольклористку Наталю Хоменко
Published 02/15/24
Чому пришивати рукави автентичної весільної сорочки до худі з капюшоном – це злочин і крінж? Як правильно зберігати родинну старовину у власній квартирі? Захарові Давиденко пояснює етнографиня та майстриня Оленка Дідик.
Published 02/02/24
Як і де наші пращури використовували коноплі? Розповідає історик та етнограф Ігор Турейський.
Published 01/05/24
Українські традиційні колядки та щедрівки: ексклюзивна добірка з архіву "Українського Радіо".
Published 12/21/23
Коли тепер приходить Миколай? На коли готувати подарунки? Дідух чи ялинка? Коли ж колядувати? Розповідає антропологиня та авторка книги «Під подушку чи під ялинку? Антропологічне дослідження свят» Дарʼя Анцибор.
Published 12/08/23
Як танцювали наші пращури та як опанувати традиційні танці в сучасному світі? Про це розповідають учасники капели «Збитень» Софія Андрущенко та Андрій Паславський.
Published 11/24/23
У Києві зʼявився простір традиційної української музики. Про концепцію місця та силу традиційної музики розповідають Катерина Капра та Андрій Левченко, засновники культурно-освітнього проєкту «Рись»
Published 10/25/23
Фольклорист Андрій Левченко розповідає Захарові Давиденку про українські бубони: історія, секрети, техніки гри та поради для початківців.
Published 10/11/23
Про живу мову Слобожанщини та Полтавщини, етнографічні особливості цього краю та проєкт "Розкажіть, а як ви святкували" розповідають Юлі Лузан, комунікаційна менеджерка, та Галина Лук'янець, ініціаторка проєкту і керівниця фольклорного гурту "Муравський шлях".
Published 09/16/23
Як правильно спілкуватися з людьми про травми минулого? Як працює історична памʼять? Чому наша травматична історія - це наша сила? Про все це історик та голова ГО «Після тиші» Андрій Усач говорить із Захаром Давиденком у новому епізоді подкасту «Укр фольк».
Published 09/05/23
Блогерка та культурна діячка Ярина Квасній поспілкувалася із Захаром Давиденком про шалену та короткочасну популярність «Парової машини» про межу між адекватністю та шароварщиною та про те, чому із музичним фольклором варто експериментувати обережно.
Published 09/05/23
Фольклорист Андрій Паславський розповідає про музичні інструменти, на яких грали наші предки, про людей, які сьогодні займаються відтворенням цих інструментів, а також про те, як власноруч зробити свою кобзу чи бандуру.
Published 09/05/23