Is this your podcast?
Sign up to track ranks and reviews from Spotify, Apple Podcasts and more
Fundacja Instytutu Tolle Lege
W piecu ognistym. Podcast o teologii reformowanej.
Witamy w podcaście o teologii ewangelicko-reformowanej „W piecu ognistym”, gdzie podążamy śladami biblijnych bohaterów Szadracha, Meszacha, i Abednego, którzy pomimo niewoli babilońskiej pozostali wierni Bogu Izraela i nie zaparli się go w kulturze, która się Mu opierała. Z poszanowaniem polskiej tradycji i historii szukamy miejsca dla chrześcijaństwa wiernego Słowu Bożemu i wyznaniom wiary przyjętym przez kościoły reformowane w Rzeczypospolitej Obojga narodów XVI w, a dzisiaj prawie zapomnianym lub źle zrozumianym.
Listen now
Recent Episodes
O rzeczach takich jak śmierć, sąd ostateczny, niebo czy piekło już się dziś powszechnie nie mówi i w niewielkim stopniu rozumiemy ich znaczenie. Co się dzieje z nami po śmierci? Jak będzie wyglądał koniec świata? Na czym będzie polegało niebo a na czym piekło?
Published 05/27/23
Słowo Boże wyraźnie głosi, że chrześcijaninem nie można być w pojedynkę, a przynależność do kościoła jest obowiązkiem wierzących. Czy władze kościelne mogą się mylić? Czy Kościół ma prawo wtrącać się sprawy państwowe? Jaką moc posiadają urzędnicy kościelni? Czym są sakramenty i do czego służą?
Published 05/13/23
Do you host a podcast?
Track your ranks and reviews from Spotify, Apple Podcasts and more.
See hourly chart positions and more than 30 days of history.
Get Chartable Analytics »