Episodes
Kā pamanīt, ja kādu dzīvnieku ir jāglābj? Vai uz ielas vai ceļa ieraudzītais kaķis/suns ir pamests, nomaldījies vai vienkārši izlaists ārā pastaigāties? Kā pareizi glābt un ko darīt tālāk, kad esam pamanījuši nelaimē nonākušu dzīvnieku? Studijas viesi - kaķu glābēji un pagaidu māju devēji Laura un Kristaps Krūzes, dzīvnieku glābēja Ira Žeigure, kura savu dzīvnieku glābšanas misiju veic Gulbenē.
Published 06/02/24
Published 06/02/24
Kā daba ienāk mūsos un ko darīt, ja tā ir savvaļaszvēru un putnu izskatā? Vai glābt nozīmē dot mājas jeb palīdzēt un pareizi laist dabā atpakaļ? Vai trakajā dzīves skrējienā mēs pamanām, kas notiek arī ar mums tuvajiem, un arī mīluļiem? Studijas viesi dzīvnieku glābēja un veterinārārste Ingvilda Aumeistare un mūziķis Ingus Ulmanis, kuram ir kaķis Pārsliņa - adoptēta no dzīvnieku patversmes.
Published 05/26/24
Šķirnes, bezšķirnes un "ala" šķirnes kaķi - vai atšķiras to uzvedība un veselība? “Šķirnes kaķi ir vārīgāki, bet bezšķirnes - izturīgāki? Kāpēc šim mītam tic tik daudz cilvēku? Kāpēc pērkot it kā šķirnes kaķi par lētu cenu un bez dokumentiem, patiesībā tiek nopirkts šķirnes līdzinieks, kuram bieži atklājas ģenētiskas veselības un uzvedības problēmas? Raidījuma viesi - visu kaķu šķirņu eksperte un izstāžu tiesnese Aija Nuķe, biedrības Zanimalhope vadītāja Zanda Paeglīte un ētera personība...
Published 05/19/24
Diemžēl joprojām ir ļoti daudz cilvēku, kuri nepamatoti uzskata, ka kaķenēm un kucītēm jāpiedzīvo tā saucamie mātes prieki. Nesterilizējot savus kaķus un suņus, tie paliek grūsni un mazuļi tad nu tiek atdoti kam vien var – piedāvāti sludinājumu portālos, izdāļāti pirmajiem pretīmnācējiem, izmesti mežā vai atstāti patversmē. Pārliecība, senču mantojuma paliekas, nabadzība - tie ir tikai daži no iemesliem kāpēc Latvijā joprojām ir milzīga dzīvnieku pārprodukcija un sekas jūt visaspatversmes un...
Published 05/12/24
Vai ir tāds īstais brīdis kad ņemt suni? Ir taču dzirdēts, ka cilvēki saka – aiziešu pensijā, tad ņemšu sunīti! Vai, piemēram, attiecībās vispirms pāris paņem suni kā ģenerālmēģinājumu bērnam. Vai vispār ir pareizi ņemt suni, ja visu mūžu tāds nekad nav bijis – vai cilvēks spēs apgūt suņa pamatvajadzības, lai kopā būšana būtu harmoniska? Studijā kinoloģe un norvičas terjeru audzētāja Ingūna Tihomirova, suņu saimnieki - Vladis Spāre, Patrīcija Pļešakova un Mārtiņš Sliede.
Published 05/05/24
Bieži runājot ar suņu saimniekiem, izskan uzskats, ka mazi sunīši nav jāapmāca vispār! Nu kā – viņš taču ir maziņš, ko tur mācīt? Viņš taču ir maziņš, kādus draudus vispār var radīt? Mazi sunīši radīti mīlestībai, dresūra ir viņa mocīšana! Mans sunītis nav nekāds cirka zvērs, lai viņam mācītu trikus! Mazs sunītis nav jāapmāca, jo viņš taču tikai sēž klēpī!
Published 04/28/24
Suns pilsētā ir mocības! Lielam sunim dzīvoklī nav vietas! Būs māja, būs suns! Suni var ņemt tikai, ja ir māja! Dzīvoklī var tikai mazu sunīti! Tie ir tikai daži no bieži dzirdētiem apgalvojumiem. Kā tad patiesībā ir – vai tiešām suns dzīvoklī mokās,bet mājā tam ir ideāla vieta? Jeb tomēr ja cilvēks nav gatavs darboties ar suni, tad nepalīdzēs ne dzīvoklis, ne arī liela māja? Un kas tieši ir tas mistiskais mājas bonuss, uz ko cer topošie suņu saimnieki? To skaidrojām raidījumā ar mūsu...
Published 04/21/24
Vai mūsu sunim ir jādraudzējas ar citiem suņiem? Vai, ieraugot svešu suni, tam jāiet klāt un jāmudina savējais iepazīties? Vai gluži otrādi - no svešiem suņiem jāmūk pa gabalu? Ko darīt, ja manam sunim ir uzbrucis svešais? Kā sunim ārstēt emocionālās traumas, ja fiziskās sāpes sadzijušas? Studijā dzīvnieku uzvedības eksperts un zoopsihiatrs Alberts Čipuštanovs, suņu saimnieces Bella Plūmīte, Inga Kroknesa un  Kristīne Dafnere.  
Published 04/14/24
Kāpēc pasaulē ierasta prakse, bet Latvijā reti kura slavenība palīdz aizstāvēt dzīvniekus? Ko publisks cilvēks varētu darīt vislabāk - demonstrēt atbildību, neņemot mājdzīvnieku jeb tieši paņemot, bet izglābjot tādu no patversmes? Studijas viesi - rakstniece Dace Judina Nīmane, komponists Arturs Nīmanis un mūziķis, dziesmu autors Gatis Mūrnieks.
Published 04/07/24
Kam piemērots mīlulis ir Lieldienu simbols - trusis? Vai ņemt sev vai bērnam dzīvnieku, jeb vispirms pamēģināt samīļot un pabarot svešu, neuzņemoties par to atbildību? Vai svētku sajūtu var saorganizēt pēc kalendāra un kā rast prieku ikdienā, nevis atsevišķos datumos? Studijas viesi -  Dzīvo sapņu dārza saimnieks Jānis Kaļiņičs un aktieris, dziesminieks Varis Vētra.  
Published 03/31/24
Lai gan ir cilvēki, kas apgalvo, ka pamesti kaķi Latvijā sastopami reti, mēs nepārtraukti sastopamies ar situācijām, kur kaķu ir daudz. Cik daudzi no tiem dzimuši uz ielas un kuri no tiem bijuši mājas kaķi? Kuriem bijis savs saimnieks un mājas? Kāpēc cilvēki pamet savus kaķus, kā saprast vai kaķim nepieciešama palīdzība? Un kā var palīdzēt atrast tiem jaunas mājas?
Published 03/24/24
Kā pareizi glābt klaiņojošu suni? Kā tuvoties svešam sunim un ko darīt, ja glābējam pašam no suņiem ir bail? Kādos gadījumos policija izmanto dronus? Kam ziņot un kur nogādāt atrastu dzīvnieku? Studijas viesi - kinologs Ivo Svenne, dzīvnieku glābēja Linda Novica un Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Mārtiņš Ķipurs.  
Published 03/17/24
Esmu gatavs kucēnam - vai izvēlēties, kas esošajā piedāvājumā, vai gaidīt rindā pie audzētāja? Kā ir pareizāk - ja audzētājs izvēlas saimniekam piemērotu kucēnu, jeb jāizvēlas tas, kurš pirmais pieskries klāt? Kas jāredz un kādi jautājumi jāuzdod pirms dzīvnieka pirkšanas? Raidījuma viesi - bernes ganu suņu audzētāja Elīna Lapsa, stafordšīras bulterjeru audzētāja Diāna Kontakeviča un korgija Moņas saimniece Diāna Bogdanova.  
Published 03/10/24
Mīti un patiesība par sniega suņiem? Kāpēc cilvēki joprojām turpina ņemt haskijus un malamutus, bet  netiek galā un tiem jāmeklē jaunas mājas? Kā nodarbināt šos suņus un vai malamuts var būt kanisterapeits? Studijas viesi - 16 haskiju un 10 malamutu saimnieki Iveta Preisa Imaka un Kristaps Imaks. Sarunai pievienojās arī malamuts Vollo un viņa saimniece Anita Reine, kura ar suni strādā kanisterapijā.  
Published 03/03/24
Publiskās vietas ne tikai suņiem, bet arī ar kaķiem - fantāzija vai realitāte? Kaķis restorānā, veikalā, kafejnīcā vai darbavietā - kāpēc ārpus teritorijas labprātīgi dosies tikai retais kaķis? Studijas viesi - ziedu veikala īpašniece Sanita Cipruse, kuras veikalā dzīvo kaķenītes Roze, Lilija un runcis Morics Liepiņš; kaķu saimnieki Signija un Arnis Purgaiļi ar abesīnijas kaķenīti Foksu.
Published 02/25/24
Vai Latvijā publiskās vietas ir suņiem draudzīgas? Ko darīt, ja restorānā bērnam iekož svešs suns? Kā rīkoties saimniekam, kura mīluli bez atļaujas grib glaudīt lieli un mazi cilvēki? Studijas viesi - kinologs un zoopsihiatrs Alberts Čipuštanovs, Elviss Strazdiņš, kura bērns cieta suņa uzbrukumā un Dzintars Tenisons - stafordšīras bulterjera saimnieks, kurš regulāri sastopas ar situācijām, kad sveši cilvēki bez atļaujas nāk glaudīt viņa suni.
Published 02/18/24
Nopērk kucēnu un atved atpakaļ pēc trijām dienām! Kā zināt, kad esi gatavs sunim? Vai ņemt dzīvnieku, ja visa ģimene nav vienisprātis? Studijas viesi - suņu audzētāja Agita Šmitiņa un dzīvnieku patversmes "Ulubele" pārstāve Linda Novicka.  
Published 02/11/24
Ko nozīmē suņa lutināšana? Vai iepriecināt suni var par daudz? Vai suns tiek iepriecināts vai sāk manipulēt? Studijā viesos suņu saimnieki, kas saviem mīluļiem katru dienu nodrošina ekskluzīvas maltītes, rīko dzimšanas dienas ballītes, ved ceļojumos! Viesos Ivars Upenieks ar franču buldogiem Tobiasu, Dominiku un Koko un Lelde Dilba ar jorkšīras terjeru Volliju Dilbu! Sarunai pievienosies zoopsihiatrs un suņu uzvedības eksperts Alberts Čipuštanovs, kurš skaidros vai suņa pārlutināšana var...
Published 02/04/24
Atstāt suni mājās jeb visur ņemt līdzi? Suns uzturas tikai privātmājas pagalmā - saimnieka vēlme vai piespiedu izvēle, jo suns nav socializēts? Kādai jābūt suņa uzvedībai publiskās vietās? Studijas viesi - suņu saimniece Kristīne Dafnere, kas daudzus gadus dzīvojusi arī Vācijā un kinoloģe Laine Kupča. Uzklausīsim arī to saimnieku viedokļus, kuru suņi uzturas tikai mājas teritorijā un netiek ņemti saimniekam līdzi.  
Published 01/28/24
Šoreiz raidījumā satiksim dzīvnieku draugus, kuru balsis skan raidījuma sākumā un atteikumā. "Murrājam… Ķepa uz sirds" un "Tu esi mans draugs" - šīs balsis pieder aktieriem kaķu mīlim Egilam Melbārdim un suņu cilvēkam Ģirtam Krūmiņam! Raidījumā uzzināsim kāpēc Egila kaķi dzer tikai un vienīgi no kristāla traukiem un vai Ģirts, pēc sunītes Sāras aiziešanas, būs gatavs jauna suņa ienākšanai viņa dzīvē? Kā mīlestību izrāda suņi un kā - kaķi? Un kā sadzīvot ar faktu, ka mīlulis noveco un pienāks...
Published 01/21/24
Šis gads dzīvnieku glābējiem iesācies kā ļoti svarīgs - beidzot tiek pieņemtas sen gaidītās izmaiņas dzīvnieku aizsardzības likumā, kas paredzēs daudz lielāku atbildību dzīvnieku īpašniekiem. Viena no idejām ir eksāmens, kursi vai cita obligāta apmācība topošiem un esošajiem suņu saimniekiem.
Published 01/14/24
Raidījuma viesis šoreiz īpaši apmācītais suns Lūks un viņa saimniece Inese Krastiņa, ar kuru pētījām, cik Rīga ir draudzīga pilsēta suņiem! Studijā satikām arī astroloģi Līgu Šīronu un mēģinājām noskaidrot kāds būs Jaunais gads mums un mūsu mīluļiem!
Published 01/07/24
  Kā palīdzēt patversmēs mītošajiem dzīvniekiem Ziemassvētkos: kādas lietas ziedot un kādas noteikti nevest? Adoptēt, vest staigāt vai nopirkt barību - iespējām palīdzēt robežu nav! Raidījuma Ķepa uz sirds viešņa biedrības „Ar sirdi delnā” vadītāja, dzīvnieku glābēja Andra Tomase.
Published 12/25/23
Vai Ziemassvētku laiks ir īstais brīdis dzīvnieka ienākšanai ģimenē un kā zināt, kurš mīlulis ir piemērotākais? Kā svētku steigā nenopirkt "kaķi maisā", raidījumā Ķepa uz sirds skaidro suņu apmācības trenere Līga Zvirgzdiņa-Grebina un Bernes ganu suņu audzētaja un šķirnes entuziaste Elīna Lapsa.
Published 12/18/23