Episodes
„Španělé mají nejvíce vinic na světě, takže produkce 1,5 milionu lahví za rok není nic velkého. Třeba k vínům z Vega Sicila se ale nedostanete každý den,“ říká Head Sommelier Premier Wines & Spirits, Tomáš Brůha.
Published 10/30/22
Published 10/30/22
„Ať si tam podniká, kdo chce, Václavák mě nemrzí. Franšíza v Rijádu je jenom prvním krokem. Počet našich poboček je v Praze strop, víc jich už nebude. Crobliha je paskvil mezi koblihou a croissantem,“ říká majitel oblíbeného konceptu Oh Deer Bakery.
Published 10/30/22
„Nikka Perfect Serve zkoumá úplně jiný aspekt barmanství, než zkoumají všechny ostatní soutěže. 85 procent charakterů, které jsem v rámci soutěže měl možnost vidět, jsem skutečně na baru i zažil. Nikka whisky ztělesňuje perfekcionismus v tekuté podobě,“ říká vítěz českého finále Nikka Perfect serve a barman Liquid Office Baru, Jan Vlasák.
Published 10/22/22
„Moje první práce v zahraničí byla v michelinské dvojhvězdě v Portugalsku. Nejsme klasický bar Prahy 1, Public Interest je pro mě komunita, kterou tvoří štamgasti. Je to víc organické prostředí, po půlnoci je Public i party místo. “ říká šéfbarman pražského Public Interst baru, Filip Žák.
Published 10/11/22
„Jsem strašně rád, že to na World Class Adriánovi a Víťovi takto dopadlo, ale nechci nálepku, že L´Fleur bar vychovává skvělé barmany do soutěží. Příští rok pojedu do Champagne na sklizeň ale do vinařství, ve kterém jsem ještě nepracoval. Chci zažít něco jiného,“ říká Miloš Danihelka, autor konceptu L´Fleur Baru a spolumajitel Terroir Champagne.
Published 10/02/22
„Návštěva Maison Ferrand předčila všechna moje očekávání. Alexandre Gabriel, který stojí za značkou rumů Plantation se nebojí improvizovat a zkoušet nové věci. Jeho návštěva u nás je tak trochu zázrak,“ říká ambassador Plantation rumů pro Českou republiku, Jan Albrecht.
Published 09/25/22
„Vzbuzuje emoce a historicky kolem sebe vždy tvořil komunitu. Fernet Stock je legendární značka a Bavorák může nabrat nekonečné množství forem,“ říkají ve speciál rozhovoru pro VisitChef Tereza Halinárová z baru Hookah-Ústí, Jakub Kameniar z Recharging Baru a Brand Ambassador, Stock Plzeň – Božkov, Peter Bobula.
Published 08/31/22
„Jestli byla poslední možností jak se posunout dál moje demise, tak jsem musel odejít,“ říká šéfkuchař Josef Pindur, který letos pro alsaskou restauraci Maison Kieny jako šéfkuchař obhájil hvězdu MICHELIN Guide.
Published 07/21/22
„Míchal jsem Mojito i z rumu za 10 000 korun. Hostu se líbila láhev, tak si z něj objednal čtyři koktejly. Druhý den se vrátil a chtěl to samé znova“ říká ambassador Havana Club rumu, Jakub Vinš.
Published 07/21/22
„Letos bude mít podruhé Public Interest svůj bar v Casinu Pupp. Atmosféra je hodně důležitá i proto, že do Publicu v Praze se vejde 40 lidí a do Casina ve Varech 300. Bar Public Interest kdysi otevřeli tři chlapi, kteří tomu vůbec nerozuměli,“ říká architekt a spolumajitel baru Public Interest, Vít Máslo.
Published 06/25/22
„Nová členka Ladies Whisky Clubu nemusí mít whisky nutně už napitou. Obecně mají ženy oproti mužům lépe vyvinutý čich a chuť. Dámy konečně začali vnímat whisky jako honosný alkohol “ říká Mirka Kverková, zakladatelka jediného českého Ladies Whisky Clubu.
Published 04/24/22
„Přála bych si malou kavárničku, kam chodí kámošky na kávu a dort, to ale Pragovka fakt není. Chci kvalitní kávu, když na to ale dojde, je to pořád jenom káva “ říká Ha Thanh Špetlíková, herečka a majitelka populárního konceptu Kafe Pragovka.
Published 04/13/22
„Vyhral som dvakrát slovenské finále Diageo World Class Competition, pritom to globálne bolo obmedzujúce. Tú najsilnejšiu zbraň mi tam zobrali. Nakoniec som si to ale užil,“ hovorí Peter Marcina, dvojnásobný víťaz slovenského finále Diageo Reserve World Class a manažér Mirror Cocktail Baru, kde je aj autorom konceptu.
Published 03/26/22
„Dnes som iným človekom, než som bol na začiatku Barozy. Musel som si tým prejsť a prevariť sa. Vždy budem hrdý na to, že som Slovák a vždy to v tom jedle bude cítiť. Ale nezabúdajme na to, že tu máme aj svet a chceme byť svetoví,“ hovorí Peter Slačka, šéfkuchár a spolumajiteľ bratislavského Baroza Bistra.
Published 03/14/22
„Som šťastný, že si darcovia vybrali možnosť darovať knihu študentom. Myslím, že vydanie The  Cocktail Balance book bolo načasované veľmi dobre. Verzia 2.0 je v procese. Pôvodne som myslel, že to bude kniha v anglickom jazyku ,“ hovorí Stanislav Harciník, šéfbarman Mirror Cocktail Baru a autor knihy The Cocktail Balance.
Published 03/14/22