Episodes
27 подкастів Суспільного стали номінантами у п’яти різних категоріях аудіопремії «Слушно» від Megogo Audio. До 15 вересня триває голосування, під час якого слухачі мають змогу вибрати найкращі українськомовні подкасти. Будемо вдячні за підтримку проєктів Суспільного. Голосування за посиланням: megogo.net/ua/megogo_audio_awards
Published 09/05/23
Як нацисти знищували під час каральних акцій цілі населені пункти ? Скільки таких було в окупованій Україні? Чому тривалий час ці трагедії замовчувалися? Свої історії розповідають Святослав Максимчук, Надія Павлюк та Ганна Чижевська, уцілілі під час спалення села Ремель на Рівненщині 80 років тому. Експертка: Олена Лисенко, яка досліджує історію українських спалених сіл. Подкаст створено громадською організацією «Після тиші» у співпраці з Суспільним та за підтримки проєкту «Мережа памʼяті».
Published 04/10/23
Published 04/10/23
Як в Україні формувалася пам'ять про Голокост та інші нацистські злочини? Хто нині будує меморіали на місцях масових поховань? Як вшановують людей, які рятували євреїв? Говоримо про це з експертами: істориком Петром Долгановим та історикинею Світланою Бурмістр. А також розповідаємо про сім'ю Праведників народів світу Комарницьких з містечка Турка на Львівщині. Подкаст створено громадською організацією «Після тиші» у співпраці з Суспільним та за підтримки проєкту «Мережа памʼяті».
Published 03/26/23
Як відбувалися нацистські антиєврейські переслідування в окупованій Україні? Скільки українських євреїв стали жертвами Голокосту? Що допомагало вижити? Свої історії оповідають Михайло Вайншельбойм та Галина Шулятицька, які уціліли під час Голокосту в Бердичеві на Житомирщині. Експерт: Петро Долганов, дослідник історії Голокосту в Україні. Подкаст створено громадською організацією «Після тиші» у співпраці з Суспільним та за підтримки проєкту «Мережа памʼяті».
Published 03/10/23
За що та як карали українських «остарбайтерів» — примусових робітників та робітниць у нацистській Німеччині? Чим запам'яталося для них завершення війни? Які складнощі чекали на них при поверненні додому? Свої історії оповідають колишні «остарбайтери»: Анастасія Артемчук, Антоніна Сидорук, Марія Янко, Віктор Корнейчук та Марія Тимошук. Експертка: Тетяна Пастушенко, дослідниця примусової праці під час Другої світової війни. Подкаст створено громадською організацією «Після тиші» у співпраці з...
Published 02/23/23
Скільки було українських «остарбайтерів» — примусових робітників та робітниць у нацистській Німеччині? Якими були їхні шляхи на чужину та умови праці? Та чому серед них було багато неповнолітніх? Свої історії оповідають колишні «остарбайтери»: Антоніна Сидорук, Марія Янко, Віктор Корнейчук та Марія Тимошук. Експертка: Тетяна Пастушенко, дослідниця примусової праці під час Другої світової війни.  Подкаст створено громадською організацією «Після тиші» у співпраці з Суспільним та за підтримки...
Published 02/10/23
Що відомо про ув'язнених з України у нацистських концтаборах? Яким було їхнє повсякденне життя? Чому у меморіалах на місцях колишніх концтаборів досі немає українських експозицій? Свою історію розповідає Олександра Грушко, колишня ув'язнена концтабору Аушвіц. Вона потрапила туди у 19-річному віці. Експерти: Тетяна Пастушенко та Павло Худіш, які досліджують українські сюжети в історії нацистських концтаборів.  Подкаст створено громадською організацією «Після тиші» у співпраці з Суспільним та...
Published 01/26/23
Люди, які пережили Другу світову війну, відчували її наслідки ще задовго після 1945-го. Чому їх і надалі переслідував голод та страх репресій? Як вони згадують свої зустрічі з радянськими партизанами, червоноармійцями, українськими націоналістами, німецькими військовополоненими? Свої історії оповідають Тетяна Сукоркіна, Ольга Царюк, Іван Зосименко, Віра-Аделаїда Дубик, Костянтин Бондарчук, Марія Захарова, Ольга Токарська, Володимир Тиченок. Експерти: Тетяна Пастушенко та Карел Беркгоф, які...
Published 01/19/23
Як запам'яталась Друга світова війна поколінню наших дідусів і бабусь? Яким було їхнє життя під нацистською окупацією?  Свої історії оповідають Тетяна Сукоркіна, Ольга Царюк, Іван Зосименко, Віра-Аделаїда Дубик, Костянтин Бондарчук, Марія Захарова, Ольга Токарська, Надія Давидюк, Володимир Тиченок, які під час Другої світової війни були дітьми або підлітками. Експерти: Тетяна Пастушенко та Карел Беркгоф, які тривалий час досліджують воєнні події в Україні. Подкаст створено громадською...
Published 01/11/23
Подкаст про українські досвіди Другої світової війни. Ми зустрілися з тими, хто були тоді дітьми або підлітками, щоб вони поділилися своїми спогадами. На вас чекають 8 епізодів про життя в умовах нацистської окупації та після неї, Голокост, примусову працю, концтабірне повсякдення, спалені села. Подкаст створено громадською організацією «Після тиші» (https://www.facebook.com/aftersilencengo https://www.instagram.com/aftersilencengo) у співпраці з Суспільним та за підтримки проєкту «Мережа...
Published 12/28/22
У заключному епізоді Віра Цвик, Марія Калиняк, Софія Самчук, Михайло Куцяба, Наталія Волошанська, Роман Скицький, Марта Введенська та Надія Логоза розповідають про труднощі, які їм довелося подолати, реабілітацію та пам’ять про пережите.
Published 02/11/22
Коли розпочалися перші звільнення з місць заслання? Як депортовані намагалися повернутися на рідну землю? Про втечі, петиції, довічне заслання та поступове послаблення режиму говорять Надія Логоза, Марта Введенська, Віра Цвик, Мирослава Криницька, Наталія Волошанська та Михайло Куцяба. Подкаст створено громадською організацією "Після тиші" на замовлення Суспільного.
Published 02/04/22
Як у засланні людям вдавалося зберегти релігійні та культурні традиції? Спогадами про релігійні обряди, відзначення свят та участь в художній самодіяльності діляться Марія Калиняк, Роман Скицький, Мирослава Криницька, Софія Самчук, а Надія Логоза розповідає про покарання, яке вона отримала за виконання патріотичних пісень. Подкаст створено громадською організацією "Після тиші" на замовлення Суспільного.
Published 01/21/22
Як у депортації жилося дітям? Про те, як вони ходили до школи, спілкувалися з однолітками та з якими труднощами здобували вищу освіту на засланні. Розповідають Мирослава Криницька, Роман Скицький, Марта Волошанська, Марія Калиняк, Віра Цвик, Богдан Костельний та Софія Самчук. Подкаст створено громадською організацією "Після тиші" на замовлення Суспільного.
Published 01/14/22
Чим харчувалися у депортації? Що люди могли придбати у магазинах? Чи отримували спецпоселенці посилки від рідних з України? Про черги за хлібом, дари тамтешньої природи та чого найбільше очікували у посилках розповідають Богдан Костельний, Михайло Куцяба, Наталія Волошанська, Марія Калиняк, Марта Введенська, Софія Самчук та Роман Скицький.
Published 01/05/22
Лісова та видобувна промисловості, робота у колгоспах. Відсутність безпечних умов, кілометри пішки щодня до місць праці. Задля виживання працювати мусили всі: чоловіки, жінки, діти і літні люди. Про те, де працювали у депортації вони або їхні рідні. Згадують Наталія Волошанська, Мирослава Сахаревич, Марія Калиняк, Софія Самчук, Віра Цвик та Надія Логоза Подкаст створено громадською організацією "Після тиші" на замовлення Суспільного.
Published 12/24/21
Коротке спекотне літо. Довга зима з екстремальними морозами. Восени й навесні – дощі та мокрий сніг, пронизливий вітер і багато настирливої мошкари. Як за таких умов люди облаштували свій побут у помешканнях? Що запам’ятали про химерну природу тайги? Розповідають Марія Калиняк, Наталія Волошанська, Надія Логоза, Роман Скицький, Богдан Костельний, Михайло Куцяба та Софія Самчук. Подкаст створено громадською організацією "Після тиші" на замовлення Суспільного.
Published 12/18/21
Яким був шлях до заслання?  Про нелюдські умови у пересильних пунктах, де людей утримували перед етапом. Та про виживання у товарних вагонах, якими везли у віддалені райони Радянського союзу. Подкаст створено громадською організацією "Після тиші" на замовлення Суспільного.
Published 12/10/21
Коли людям повідомляли про те, що їх депортують? Що вони встигали захопити з собою? Наші герої згадають про те, як і хто забирав їх з рідних домівок. Також розкажуть чи була можливість уникнути депортації? Та як і кому вдавалося втекти. Подкаст створено громадською організацією "Після тиші" на замовлення Суспільного.
Published 12/01/21
Коли людям повідомляли про те, що їх депортують? Що вони встигали захопити з собою? Наші герої згадають про те, як і хто забирав їх з рідних домівок. Також розкажуть чи була можливість уникнути депортації? Та як і кому вдавалося втекти. Подкаст створено громадською організацією "Після тиші" на замовлення Суспільного.
Published 11/30/21
Якими були приводи масових депортацій із Західної України здійснені радянським режим упродовж 1944-1953 років? Як усю сім’ю робили відповідальною за уявну або реальну діяльність когось з її членів? Свої історії оповідають Надія Логоза, Михайло Куцяба, Віра Цвик, Марта Введенська, Марія Калиняк та Роман Скицький, які у різному віці пережили радянські репресії. Подкаст створено громадською організацією "Після тиші" на замовлення Суспільного.
Published 11/22/21
Подкаст про історію радянських масових депортацій із Західної України у 1944-1953 роках. Що пам’ятають ті, кого позбавили рідних домівок та у товарних вагонах вивезли до Сибіру, Далекого Сходу та Середньої Азії? Які перипетії і трагедії були на їхньому життєвому шляху? Ми розшукали людей, які погодилися поділитися своїми історіями. На вас чекають 10 епізодів про життя депортованих. Це спогади про те, як вони долали холод і голод, здобували освіту, зберігали свої традиції та врешті...
Published 11/15/21