Episodes
Viete, kedy je webový text dobrý? Aké najčastejšie chyby robíme pri tvorbe textov pre web? O tom sme sa rozprávali s Gabkou Koščovou, poprednou slovenskou copywriterkou a content marketérkou. A bavilo nás to až tak, že sme nevedeli prestať.
Published 05/12/22
Dokážu account manažérka alebo manažér uspokojivo riadiť projekty a zároveň na úrovni komunikovať s klientom a budovať si s klientom vzťah? O tom, ako vyzerá profesionálny projektový manažment sme sa rozprávali s Alexandrou Guttmann, ktorá sa projektovému manažmentu v IT venuje viac ako 15 rokov.
Published 04/28/22
Published 04/28/22
Jakub Žilinčan je viceprezident globálneho marketingu v Berlin Brands Group. BBG je raketovo rastúca firma s vyše 1000 zamestnancami a stovkami miliónmi získaných investícií. Jakub odchádza z práce o štvrtej a zvonku vyzerá jeho rovnováha medzi prácou, rodinou a voľným časom priam dokonale. Ako to je možné?
Published 04/14/22
Veľa ľudí si myslí, že tvoriť obsah je jednoduché. Málokto vie vytvoriť naozaj neobyčajný obsah. Je obsah stále prevažne text, alebo začína prevládať video? S Dominikou Pišťanskou z najlepšej slovenskej PR agentúry Seesame sme sa rozprávali aj o tom, že o podcast ako formát je síce dopyt u klientov, ale málokedy sa hodí do content plánu. Čo všetko má vedieť tvorca alebo tvorkyňa obsahu? Môže agentúra tvoriť obsah aj na naozaj odbornú tému?
Published 03/31/22
BILLA je žltá, Kaufland červený a LIDL je žlto-modro-červený. Ako sa môžu od seba odlíšiť notoricky známe značky maloobchodných reťazcov? Dá sa vôbec zaujať inak ako zľavami a akciami?
Published 03/17/22
Niektoré značky komunikujú na celú populáciu, iné na pár desiatok či stoviek ľudí v krajine. S Romanom Ševecom zo slovenskej technologickej firmy Innovatrics odkrývame zákutia B2B marketingu. Hľadanie tých správnych B2B kontaktov môže byť ťažšie ako hľadanie ihly v kope sena.
Published 03/03/22
Dá sa vôbec robiť v marketingu a nepoznať dokonale miestny jazyk a reálie? Potrebuje cudzinec pôsobiaci v oblasti marketingu vedľa seba jazykového korektora alebo korektorku? Andrej Vershyna je Ukrajinec, ktorý už 3 roky pracuje na Slovensku a vie tak pomenovať svoje limity ako cudzinca pri práci na online reklame. Má vďaka znalosti ukrajinského trhu aj nejaké výhody?
Published 02/17/22
Šárka Jakubcová má skúsenosti z práce v marketingovej agentúre, ale aj ako freelancerka. Posledné 2 roky poskytuje konzultácie v oblasti SEO napríklad pre Českú televíziu. Vrátila by sa niekedy do marketingovej agentúry alebo bude pracovať z thajskej pláže s mojitom v ruke?
Published 02/03/22
Employer branding a HR marketing má Veronika Bátorová z Lidl Slovensko v malíčku. Dozviete sa, na čom stojí stratégia budovania značky Lidl ako zamestnávateľa. Dáva Lidl vlastným zamestnankyniam a zamestnancom peniaze za účasť v HR kampaniach? Pozor, bude to inšpiratívne aj pre značky, ktoré nemajú rozpočet ako Lidl.
Published 01/20/22
Aj vás hnevá, keď ženy používajú názov pracovnej pozície v mužskom rode? Napríklad marketér, stratég alebo konzultant? Monika Farkašová sa snaží zviditeľniť a podporiť ženské kreatívne talenty so svojou iniciatívou Ne_viditeľné. S Monikou sme kecali o tom, prečo nie je viac žien na výslní v marketingu. Je to len tým, že skončia na materskej? Mali by existovať kvóty na pomer žien a mužov v súťažiach a porotách? Pomôže to rodovej rovnosti v marketingu? Nie! Je to problém? Áno!
Published 01/06/22
Ako dlho trvá, kým sa rozhodneme, že zmeníme svoje správanie? S Petrom Brezanim z barefootovej značky Be Lenka sme sa rozprávali aj o tom, koľko trvá rozhodnutie začať nosiť barefoot topánky a koľko času na rozhodnutie zákazníkovi nechá Be Lenka vo svojej marketingovej komunikácii. Peter prezradil mená nových značiek, ktoré Be Lenka prinesie na trh. Vedeli ste, že Be Lenka chce byť svetový líder v barefoot obuvi?
Published 12/23/21
Martina Sokolíková je naozajstná MBA. Prečo? Tento cenený titul získala po štúdiu v Oxforde. Zistite, kedy je pre vás titul MBA zbytočný a aké dvere tento titul otvára. Schválne, viete vôbec, čo študuje MBA?
Published 12/14/21
Na tých najhorších veciach, ktoré môže account manažérka alebo manažér urobiť v mene agentúry, sme sa zhodli, akí majú byť vlastne ideálna account manažérka a ideálny account manažér. Nemusia byť najlepší marketéri, musia rozumieť tomu, čo agentúra pre klienta robí.
Published 11/25/21
Dajte si pozor! Ak oslovíte staršieho človeka senior, ak mu ponúknete telefón s veľkými tlačidlami alebo pobyt pre seniorov, nemusí sa z toho tešiť. Starší ľudia sa častokrát cítia oveľa mladšie, ako si myslíme, majú veľa času a chuť žiť. Treba k striebornej generácii pristupovať v marketingu špeciálne? Túto tému sme lúskali s Martinom Slivkom, ktorý je obchodným riaditeľom Wellness hotela Patince**** a v oblasti marketingu na seniorov má za sebou vlastný vedecký výskum.
Published 11/11/21
Podcast nekonkuruje rádiu. Podcast je skôr ako Instagram a podcaster je influencer. Reklama v podcastoch by mala vyzerať skôr ako reklama na Instagrame alebo product placement u influencerov. Martin Fenčák zo Zapo naveľa vymenoval všetky možné formy reklamy v podcastoch :) Popritom viacero reklám aj zopakoval, až si marketéri týchto značiek budú mädliť ruky. Martin dával o podcastoch samé mäso, žiadnu vatu a tak sme nevedeli skončiť ani po hodine.
Published 10/28/21
Za viac ako 15 rokov práce v marketingu som si viackrát uvedomil, že ahááá, veci fungujú trochu inak, ako som si myslel. S mojim partnerom vo firme Basta digital Andrejom Salnerom sa budem baviť, či to on má tiež takto. Možno to poznáte, také veľké ahááá, keď si zrazu uvedomíte, že dovtedy ste žili v omyle.
Published 10/14/21
V online markertingu sa vraj dá všetko merať. Každé kliknutie človeka alebo aj odchod z webu. Od skrolovania po stránke až po nového zákazníka vďaka kampani. Julka Micháleková z DASE nám priblíži, ako sa na webové dáta pozerá firma, ktorá nič iné ako digitálnu analytiku nerobí. A dozvieme sa aj to, ako sa máme pripraviť na svet bez cookies.
Published 09/30/21
Na influencer marketing dnes stavia čoraz viac značiek. Ako tento boom vnímajú samotné influencerky a influenceri? Čo robia, aby sa predali? Ako pristupujú k plánovaniu obsahu, ktorý publikujú? Aké je to žiť vedľa nich?  Michal Haman, ktorý pôsobí ako Sales Representative pre Refresher, o tom vie svoje, lebo jeho priateľka Patra Bene má stotisíce sledovateľov na Instagrame.
Published 08/12/21
Počas lockdownu sme oveľa viac chodili v teplákoch ako v pekných šatách či oblekoch. Obchody boli zatvorené, nechodili sme do práce, do divadla ani na svadby. Ako sa s poklesom záujmu vysporiadala módna značka Alain Delon?  Lenka Káčerová, ktorá sa v Alain Delon stará o marketing, nám povie aj to, kto si vie oblek kúpiť aj bez vyskúšania cez internet a čo urobili s nepredanými zásobami. A vedeli ste, že už aj ženy si môžu kúpiť šaty od Alain Delon, tejto výsostne pánskej značky?
Published 07/29/21
Bude treba ľudí znovu učiť cestovať? Čo robia cestovky, aby v ľuďoch znovu vyvolali cestovateľského ducha?  O dôležitosti marketingu pre cestovnú kanceláriu špeciálne v tejto dobe sme sa rozprávali so známym cestovateľom a spolumajiteľom Victory Travel Jurajom Uvirom.
Published 07/15/21
László Szabó z Growww digital je jedným z najväčších odborníkov na export v oblasti ecommerce v regióne strednej a východnej Európy. V tejto časti Marketingu k obedu sa dozviete aj to, že:  Rumuni objednávajú tovar z eshopov často telefonicky,  Česko a Poľsko sú v našom regióne v oblasti ecommerce králi, ktorým segmentom eshopov sa počas pandémie darilo najviac.  Myslíte si, že po otvorení kamenných obchodov sa eshopy vrátia na predošlú úroveň? László má aj k tomu dáta.
Published 07/01/21
Kto spĺňa podľa vás definíciu pojmu influencer(ka)? V ktorom odvetví,  Fashion alebo šport, ich funguje najviac? Aké sú najčastejšie modely spolupráce? Ako merať prínos spolupráce s influencermi? Odpovede na tieto otázky sa dozviete v ďalšej časti relácie Marketing k obedu s Jurajom Kruželákom, ktorý má v GymBeam na starosti koordináciu spolupráce s influencermi.
Published 06/17/21
Čo je dôležité pri voľbe domény a kedy v procese vymýšľania názvu firmy si skontrolovať, či je ešte doména voľná? Aké majú podnikatelia možnosti, keď zistia, že doména s názvom ich firmy je už obsadená? Majú koncovky pre konkrétne typy biznisov, napríklad .travel, .digital či .aero., výhody oproti klasickým doménam prvej úrovne jednotlivých krajín ako .sk? Odpovede na tieto otázky sa dozviete v ďalšej časti relácie Marketing k obedu s Ľubošom Ľahkým, ktorý pôsobí ako CMO pre CEE vo Websupporte.
Published 06/03/21
Ako sa v banke vyhodnocuje, či organická návštevnosť rastie? Môže z organickej návštevnosti prísť aj reálny biznis pre banku? Aké obmedzenia vznikajú v banke pri rôznych SEO taktikách?  Odpovede na tieto otázky sa dozviete v ďalšej časti relácie Marketing k obedu s Petrom Truchanom, ktorý vedie oddelenie digitálneho marketingu v Tatra banke.
Published 05/20/21