Episodes
„Alguses ei ole vaja tohutult palju bodisid ja sipupükse, sest laps hakkab kiiresti kasvama,“ räägib uues „9 kuud“ podcasti episoodis Maris Ottenson.
Published 01/07/21
Published 01/07/21
„Ma saan aru vaktsiinivastaste hirmudest. Internetis on väga kerge sattuda lugema igasuguseid tekste. Ja see on inimloomusele omane, et kui lapsega midagi juhtub, siis mingi põhjuse peab leidma, isegi kui seda ei suuda tõestada,“ räägib uues „9 kuud“ podcasti osas Pelgulinna Sünnitusmaja lastearst Merle Areda.
Published 01/03/21
Laura Visnapuu räägib podcastis, millist rasket haigust põhjustab lastele madal D-vitamiini tase, millised on selle sümptomid ja kuidas seda ennetada.
Published 12/30/20
Kuigi me kõik loodame, et sünnitus kulgeb võimalikult hästi, on siiski ootamatusi, millest tasuks teadlik enne olla, et paremini nende saabudes reageerida osata. Ida-Tallinna Keskhaigla ämmaemand räägib omadest kogemustest ja tunnistab ka, et kuigi kodusünnitused lõppevad harva haiglas, jäävad raskemad juhtumid aastateks meelde.
Published 12/27/20
„Esimeste mänguasjade puhul tasuks keskenduda sellistele, mis aitaksid lapsevanemat – kiiged, mängumatid, kuhu hetkeks saab lapse käest ära panna,“ räägib uues podcasti „9 kuud“ osas Fisher-Price’i esindaja Kairit Parker.
Published 12/22/20
„On hästi populaarne koostada sünnitusplaan. Kui see on tehtud mõistlikult ja arusaadavalt, on sellest palju kasu, aga teinekord on raseda kätte juhtunud mingid aastaid vanad raamatud ja ta on sealt kirjutanud välja palju asju, mida ta ei soovi, mida tänapäeval niikuinii ei tehta,“ räägib uues „9 kuud“ podcasti osas Pelgulinna sünnitusmaja sünnitusosakonna vastutav ämmaemand Merit Tammela.
Published 12/19/20
„Lapse turvalisusele peaks hakkama mõtlema juba enne seda, kui ta sünnib,“ selgitab Karolina Erkmann ettevõttest Baltbaby uues „9 kuud“ podcasti osas. Tema sõnul võivad ohtlikud olukorrad tekkida juba enne, kui laps hakkab roomama või käputama.
Published 12/16/20
Mida teha, kui raseduse alguses sai rasedusest teadmata joodud alkoholi? Ida-Tallinna Keskhaigla ämmaemandad Mari-Liis Hunt ja Kersti Luha kinnitavad uues podcasti "9 kuud" osas, et selle küsimusega pöördutakse nende poole sageli.
Published 12/13/20
„Pärast sünnitust vormi minemisega kiirustada ei maksa,“ räägib kirurg Sven Troost uues „9 kuud“ podcasti osas. Meeleheitlikult vormi ajamist ta ei soovitagi, sest pärast lapse sündi on võiksid värskel emal olla teised prioriteedid.
Published 12/09/20
„Korraga saab olla ainult üks vanem lapsehoolduspuhkusel, seda ka sel juhul, kui peres on mitu väikest last,“ selgitab Pelgulinna Sünnitusmaja sotsiaaltöötaja Marita Ilmoja uues podcasti "9 kuud" episoodis. „Kui isa jääb lapsehoolduspuhkusele ja ema ei soovi naasta tööle, siis ta peab oma töölepingu lõpetama. Sellisel juhul kaotab ta ka haigekassa.“
Published 12/07/20
„Ma arvasin esialgu, et hüpnosünnitus on mingi voodoo-värk. Siis aga käisime tutvustustunnis ja saime aru, et see kõnetab meid,“ räägib Carmen uues „9 kuud“ podcasti osas, kuidas otsustas proovida hüpnosünnituse tehnikaid oma esimesel sünnitusel. Carmenile sümpatiseeris eriti see, et hüpnosünnitus ei vastanda end tavameditsiinile, pigem täiendab seda ja ka ämmaemand võttis pere otsuse seda praktiseerida positiivselt ja toetavalt vastu.
Published 12/03/20
„See on suur koormus, kui naine peab tegelema korraga kahe nii suure teemaga - üks on elu algus ja teine on hirm elu lõpu ees,“ räägib Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku kliiniline psühholoog Ada Alliksoo vähidiagnoosi saamisest raseduse ajal. Ta soovitab sellisel puhul kindlasti pöörduda psühholoogi juurde. Tema juurde tullakse aga ka hoopis teistsuguste rasedusaegsete muredega.
Published 11/27/20