Episodes
Dla tych i o tych, którym zabrakło relacji z pierwszym i najważniejszym mężczyzną w ich życiu: ojcem. O kołowrotku bycia zostawianą, wybieraniu nieodpowiedzialnych, niedostępnych, toksycznych i zdystansowanych emocjonalnie partnerów. O kochaniu (za)bardzo w pogoni za (nie)doświadczeniem bezpieczeństwa, troski i (bezwarunkowej)miłości wtedy, gdy było to konieczne, by teraz wybierać inaczej.
Published 07/17/20
O braku doceniania związku przez pryzmat codzienności i monotonii; o (nie)wdzięczności, wybrednej namiętności, (nie)umiejętności bycia razem i w złym, i w dobrym; (nie)celowym wypychaniu ze strefy komfortu, by wydobyć ukryty potencjał oraz o degradowaniu potęgi dotyku.
Published 06/09/20
O tym, jak i dlaczego, stajesz się sam swoim życiowym hamulcem, czyli o bezczelnym, nieokrzesanym i nieprzewidywalnym Wewnętrznym Krytyku. O byciu perfekcjonistą, kontrolerem, zadaniowcem, podkopywaczem, niszczycielem, obwiniaczem i kształcicielem. O studni źródła "Niewystarczające", samosabotażu i (nie)racjonalnym podejściu.
Published 05/27/20
Całkiem (nie)smutny odcinek o bardzo (nie)wygodnym odczuwaniu tego, co odczuwa się nieprzyjemnie. O drapiącym jak nieodcięta metka smutku, trybie wyparcia, (nie)poradnikowej recepcie na to, jak już "nie czuć". O (nie)"złych" emocjach i piciu z nimi herbaty.
Published 05/20/20
O tym, jak (nie)zaopiekowana relacja z Twoim Wewnętrznym Dzieckiem i Wrażliwą Cząstką wpływa na Twoje dorosłe życie, związki i relacje. O współuzależnieniu, narcyzmie, nieufności, odreagowywaniu na sobie oraz otoczeniu. O myśleniu magicznym i wypaczonym. O niezdolności do bliskości, braku dyscypliny, skłonności do zachowań kompulsywnych i nałogów. O pewnym zdjęciu z rudym grzybem na głowie, uczuciu pustki i klockach Lego.
Published 05/11/20
O tym, jak i dlaczego, strach potrafi stać się podstawą (niemalże) każdego, naszego działania. O (niekontrolowanych) atakach paniki, zaburzeniach nerwicowo-lękowych, objawach psychosomatycznych i fobiach. O lęku przed lękiem, wyśmianiu przeciwnika i pewnej dziewczynce, siedzącej pod drzwiami pokoju dorosłych.
Published 05/05/20
Odcinek o tych i dla tych, którzy kompletnie nie rozumieją, jak i dlaczego, wciąż pakują się w toksyczne, (nie)odpowiednie dla siebie relacje i (znowu!) zostają odrzucani. O byciu bluszczem, życiu w mydlanej bańce wyparcia, trybie Pani Perfekcyjnej i Odłączonego Obrońcy, o człowieku-Gąbce, przymusie powtarzania i głodnym dziecku.
Published 04/29/20
Published 04/29/20
O (nie)potrzebnym kontakcie ze swoimi byłymi - o jego efektach, przyczynach i fakapach. Oraz o zostawiających i zostawianych, nieprzespanych nocach, upartości w kochaniu i (nie)umiejętności odchodzenia.
Published 04/25/20
O (nie)typowych cechach i potrzebach Twojej męskiej oraz żeńskiej cząstki; (nie)męskich facetach i (nie)kobiecych babkach; o potrzebie niezależności przy jednakowym byciu blisko, czyli o autonomii w relacji. A dodatkowo, dla wytrwałych (nad)programowo i po raz pierwszy: autoterapeutyczne ćwiczenie, mające na celu stworzenie Twojego osobistego Programu Autonomii, na podstawie książki Stefanie Stahl.
Published 04/21/20
O tym, jak i dlaczego terapia (nie)działa w (nad)programowym odcinku, zainspirowanym Waszymi wiadomościami. Wszystko o wymówkach, "buncie głowy" wobec nadchodzących zmian, wytrwałości i szczerości w procesie terapeutycznym. I o tym, co można zyskać i "stracić" przez terapię oraz o tym, jak do niej podejść, by faktycznie (nie)działała.
Published 04/14/20
O tym, kim, dlaczego i jakie są Dorosłe Dzieci Alkoholików, o byciu rodzicem swojego rodzica, o wadach i zaletach bycia DDA. Oraz o tym, dlaczego zarówno alkoholikiem, jak i DDA jest się do końca życia.
Published 04/11/20
O życiu w uzależnieniu od związku, byciu (nie)samotnym singlem; o niezależności w relacji, zerwanych zaręczynach, relacjach z desperacji lub niechęci do wiązania się w obawie przed zranieniem. A także o najpewniejszej i najważniejszej relacji w Twoim życiu...
Published 04/07/20
Dla wszystkich i o wszystkich, których odrzucenie, strata i koniec relacji przerażają najbardziej. O (nie)odważnych męczarniach anty-odrzuceniowych, po-rozstaniowych fakapach i przede wszystkim o faktycznych oraz zdrowych etapach przechodzenia żałoby po stratach - tych małych, i tych największych.
Published 04/02/20
Dla wszystkich niegdyś "grzecznych" dziewczynek i chłopców, czyli o (nie)umiejętności przeżywania i wyrażania złości. O złoszczeniu się na własną złość, okiełznaniu i roli tego uczucia, a także o tym, dlaczego i jak złość daje siłę. 
Published 03/28/20
O różnicy pomiędzy wstydem, a poczuciem winy; o mentalnym dłubaniu sobie w nosie, bezwstydnych źródłach wstydu, kamuflażach złości lub narcyzmu. Oraz o skubaniu ubranka i ogromnej, kolankowej dziurze w żółtych rajstopkach.
Published 03/25/20
Dla wszystkich, którzy stale, choć nieświadomie, ładują się w toksyczne relacje. O połączeniach oczywistych i niezaprzeczalnych, związkach z narcyzami, wiecznie niezdecydowanymi i uzależnionymi. Oraz o tym, co się dzieje, gdy Pani Skarpetka spotka Pana Sandała.
Published 03/21/20
O tworzeniu instrukcji obsługi swojej osoby, rozmowach (nie)uniknionych i uciążliwym wypieraniu (nie)lubianej części samego siebie. O pytaniach, których (nie)zadajesz,  emocjonalnej defragmentacji i grzebaniu w bebechach komunikatu.
Published 03/13/20
O braku wzajemności w nadmiernym kochaniu i o tym, jak to jest być kochanym (za) bardzo. O byciu na miłosnym głodzie i uzależnieniu od tego uczucia; o samopoświęceniu, toksycznym radarze na (nie)odpowiednich partnerów; o rozstaniowych klinach, amplitudzie skrajnych emocji i przede wszystkim o tym: DLACZEGO?
Published 03/09/20
Bo nawet kłócić można się nauczyć, czyli o podstawowych błędach, które popełniasz, gdy (nie)możesz się dogadać.
Published 03/02/20
O Trzech Jeźdźcach Związkowej Apokalipsy i o wszystkim, co może pójść nie tak, jeżeli dwoje ludzi się kocha.
Published 02/26/20
O czuciu i myśleniu "za bardzo", a przede wszystkim o tym, jak będąc nadwrażliwcem (nie)wariować w związkach; jak dać się zrozumieć oraz czerpać siłę z własnej wrażliwości. O Biblii osób Wysoko Wrażliwych dla nich samych i osób będących z nimi w związkach.
Published 02/20/20
(Nie)poradnik - dla wszystkich, którzy są bardzo odważnie (nie)szczęśliwi, dla wszystkich nadwrażliwych, kochających za bardzo, wszystkich marud, a w ogóle to nie będę się produkować - o tym, co to, dlaczego i dla kogo się dowiesz, jak posłuchasz.
Published 02/16/20