Episodes
Naszym gościem specjalnym jest Agnieszka Gaczkowska, autorka bloga i podcastu Oplotki, która pomoże nam przenieść się w czasie, do naszych babć robiących nam swetry na drutach.
Published 06/28/19
Published 06/28/19
Kiedy wieczorem światła już zgasły, stoły i krzesła w magiczny sposób same się poukładały a stres odszedł w niepamięć, usiedliśmy do stołu. Siedmioro pyrcasterów i gość specjalny :)
Published 06/19/19
Postanowiliśmy wziąć na warsztat kilka mniej lubianych lektur i zastanowić się dlaczego wciąż musimy czytać długie opisy przyrody z Nad Niemnem, czy trzecią część Dziadów.
Published 06/14/19
Podcastowy Dzień Dziecka 2019
Published 06/01/19
Podobno w czasie deszczu dzieci się nudzą. Sprawdziliśmy. To nieprawda.
Published 05/31/19
Krystian idąc do biblioteki zgubił listę książek. Pamiętał tylko, że jedna z książek miała zieloną okładkę. Omawiamy więc wszystkie książki z zielonymi okładkami, jakie były w bibliotece.
Published 05/03/19
Czasem omawiamy książki, które zachwycają nas jeszcze zanim zapoznamy się z ich treścią. Książki ilustrowane tak pięknie, że zakochujemy się w nich jeszcze przed przeczytaniem pierwszego słowa.
Published 04/12/19
Według Joanny pretekstem do dzisiejszego tematu jest fascynacja Krystiana Marią Skłodowską. Według Krystiana pretekstem jest po prostu ciekawy temat, na który napisano zbyt wiele książek, aby przejść obok niego obojętnie. Niezależnie jednak co nami kierowało, prezentujemy wybór kilku książek o podwójnej polskiej noblistce i innych kobietach nauki.
Published 03/29/19
Postanowiliśmy zawęzić ilość omawianych książek do takich, które spełniają następujące kryteria: są napisane przez polskich autorów, są wydawane w seriach (przynajmniej 5 książek), są dedykowane młodszym czytelnikom, zawierają element edukacyjny oraz są bardzo popularne. W ten sposób ograniczyliśmy się do zaledwie 100 pozycji.
Published 03/17/19
Prezentujemy ciąg dalszy kocich opowieści
Published 03/01/19
Prezentujemy ciąg dalszy kocich opowieści. Oczywiście nie możemy powiedzieć, że temat jest wyczerpany, wprost przeciwnie. O kotach jest po prostu mnóstwo książek. Dzisiaj wybraliśmy kilka, naszym zdaniem najciekawszych, kocich opowieści. Dzisiaj mówimy o: - Renata Piątkowska - Mruk - Małgorzata Kur - Kot na medal. Prawdziwe historie bohaterskich kotów - Joanna Papuzińska - Jak się koty urodziły - Käthe Recheis, Friedl Hofbauer - Tajemnica białego kota. Baśnie o kotach z całego świata -...
Published 03/01/19
Poznajcie bibliotekę inną, niż tą, jaką sobie wyobrażamy na co dzień.
Published 02/15/19
Dzisiejszy odcinek specjalnie dla Was pod patronatem Co się czyta? poprowadzi Martyna Ościk z Wydawnictwa Kłobook. Martyny mogliście posłuchać w 62 odcinku, dzisiaj role się zamieniły i Martyna jest gospodarzem, a nie gościem. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Panem Jerzym Kumiegą, kierownikiem Działu Pracy z Dziećmi w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej. Będzie oczywiście o książkach, ale także o zajęciach z dziećmi, wspólnym czytaniu, akcjach organizowanych przez biblioteki i o tym jak...
Published 02/15/19
Przygotowując się do nagrania dzisiejszego odcinka, doszliśmy do wniosku, że światem rządzą koty.
Published 02/01/19
Przygotowując się do nagrania dzisiejszego odcinka, doszliśmy do wniosku, że światem rządzą koty. Dowodem na to są nie tylko filmy na YouTube, ale również książki dla dzieci, w których aż roi się od miauczących bohaterów. Wybór był bardzo trudny i pomimo maksymalnego ograniczenia książek wypożyczanych z biblioteki, tym razem zgromadziliśmy ich około dwudziestu. W dzisiejszym omówieniu znalazł się także audiobook. Trylogia. Zapraszamy do wysłuchania pierwszej części opowieści o...
Published 02/01/19
W dzisiejszym odcinku wyjątkowo nie omawiamy książek. Sięgamy natomiast pamięcią do zeszłego roku i uchylamy rąbka tajemnicy, zdradzając, co wydarzy się w bieżącym.
Published 01/11/19
W dzisiejszym odcinku wyjątkowo nie omawiamy książek. Sięgamy pamięcią do zeszłego roku i zdradzamy rąbek tajemnicy co wydarzy się w bieżącym. Dzisiaj wspominamy: - Odcinek 28. Wesołych Świąt! (https://cosieczyta.pl/28) - Odcinek 31. Zima lubi dzieci najbardziej na świecie (https://cosieczyta.pl/31) - Odcinek 37. Łobuz czy mistrz – rozmowa z Jakubem Skworzem (https://cosieczyta.pl/37) - Odcinek 43. Pozdrowienia z ogrodu (https://cosieczyta.pl/43) - Odcinek 52. Złodzieje, rozbójnicy i inni...
Published 01/11/19
Dzisiaj wyjątkowo nie omawiamy żadnych książek. Składamy Wam za to książkowe życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku.
Published 12/23/18
Dzisiaj wyjątkowo nie omawiamy żadnych książek. Składamy Wam za to książkowe życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku. Dzisiaj wspominamy: - Astrid Lindgren - Dzieci z Bullerbyn - E.T.A. Hoffmann - Dziadek do orzechów i Król Myszy - Lotta Geffenblad - Prezenty Astona - Mariusz Niemycki – Wiadro na urodziny - Sven Nordqvist - Goście na Boże Narodzenie - Marc Boutavant, Astrid Desbordes - Edzio. Przyjęcie w blasku księżyca - Aleksandra Mizielińscy i Daniel...
Published 12/23/18
Czas świąt, to nie tylko bieganie po sklepach i robienie ostatnich zakupów, prezenty czy pierniki.
Published 12/14/18
Czas świąt, to nie tylko bieganie po sklepach i robienie ostatnich zakupów, prezenty czy pieniki. To także nadrabianie ostatnich w roku dobrych uczynków, zepsuty obcy samochód przed domem, mróz i dziadek do orzechów, a także trochę smutku. Zapraszamy do bożonarodzeniowego odcinka podcastu, w którym znajdziesz porcję fantastycznych książek i audiobooków o świętach, ale trochę inaczej. Dzisiaj mówimy o: - Gaëlle Callac - Celestynka. Gwiazda na nocnym niebie - Opowiadania wigilijne. Pod choinkę...
Published 12/14/18
Co się dzieje w naszym ciele? W tym odcinku pojawią się książki, które zdradzą m.in.: jak powstaje strupek i dlaczego nie wolno go zdrapywać, kto w nas mieszka, a także uświadomią podobieństwo przeziębienia do pola bitwy.
Published 11/30/18
Staramy się odpowiedzieć na pytanie co się dzieje w naszym ciele. Czyli jak i dlaczego powstaje strupek, czy mieszkają w nas ślimaki i co nas zżera. Dzisiaj mówimy o: - Gen-ichiro Yagyu - Strupek (http://bit.ly/2TVBu4i) - Nicola Davies - Robale, czyli co nas zżera (http://bit.ly/2Azz0zS) - Izabela Michta - Podróż do wnętrza ucha (http://bit.ly/2ABGsug) - Wojciech Feleszko - Lądowanie rinowirusów Przeziębienie (http://bit.ly/2KINRwj) - Wojciech Feleszko - Nóż w palcu. Skaleczenie...
Published 11/30/18
Gdy umawialiśmy się na wywiad, którego zaraz wysłuchacie, zastanawialiśmy się, czy nie zostaniemy zaproszeni na cmentarz.
Published 11/16/18