Episodes
Ellenállók a NER-ben: Törley Kata, a Tanítanék Mozgalom egyik vezetője és Horváth András, az adóhivatal volt munkatársa tapasztalatait Szabó Andrea politikatudós értékeli. Mivel kormánytagok nem vállalták a sorozat lezárását, így ez a beszélgetés egyben az utolsó is.
Published 07/04/21
Magyarország elveszítheti a XXI. századot, ha nem szövetségi rendszere erősítésével akar sikeres lenni. A külpolitika a hazai erőből politizálás folytatása lett, átláthatatlan elköteleződésekkel a keleti nyitás jegyében. Végh Zsuzsanna elemző Kerényi György vendége a NER-sorozat új epizódjában.
Published 06/27/21
Rendhagyó rész a Nemzeti Együttműködés Rendszeréről szóló sorozatunkban. Balogh Attila cigány költő szubjektív értékelése romákról és magyarokról, gyerekkora idealizált cigánytelepéről, suttogó rasszizmusról és önazonosságról. Cigánykérdés vagy magyarkérdés, most és mindörökké. Mindörökké?
Published 06/20/21
A kormánynak szakpolitikája és zöld céljai sincsenek. A növekedést az ipari kapitalizmus szemléletével látja, miközben az zöld módon is – sőt, csak úgy - biztosítható. A Nemzeti Együttműködés Rendszeréről szóló sorozatunkban Kerényi György kérdezte Jánossy András környezetgazdálkodási szakértőt.
Published 06/13/21
A magyar társadalmat megfosztották a decentralizált kormányzás, a beleszólás, a közvetlen részvétel lehetőségétől: – mondja a Nemzeti Együttműködés Rendszeréről Pálné Kovács Ilona, a decentralizáció és regionalizmus kutatója. Kerényi György újabb interjúja a NER-sorozatban.
Published 06/06/21
Hogyan szervezi közösségét a Nemzeti Együttműködés Rendszere a nemzeti hívószavakkal? Hogyan váltak a határon túli magyarok is a NER részévé? Bárdi Nándor történészt a Szabad Európának a Nemzeti Együttműködés Rendszeréről szóló sorozata hetedik részében Kerényi György kérdezi.
Published 05/30/21
Mi jellemzi a NER jogalkotását? Igaz-e, hogy a jogállam képlékeny fogalom? Mennyire erősek a NER intézményei, és hogyan befolyásolják az emberek szabálykövetését? A Nemzeti Együttműködés Rendszeréről szóló sorozatunkban most Jakab András alkotmányjogász Kerényi György vendége.
Published 05/23/21
Az Orbán-rezsim nem jogállam, nem is így értelmezi magát. Vezérdemokrácia, autoriter hatalom demokratikus legitimációval. A Nemzeti Együttműködés Rendszeréről szóló sorozatunkban Körösényi András, az ELTE tanára, a Társadalomtudományi Kutatóközpont kutatóprofesszora Kerényi György vendége.
Published 05/16/21
Miért marad le a magyar gazdaság a régióban? A mindenható állam, a Központ hogyan vezeti az országot egy archaikus, ipari társadalom felé? A Nemzeti Együttműködés Rendszeréről szóló sorozatunk negyedik részében Csaba László közgazdász, egyetemi tanár Kerényi György vendége.
Published 05/09/21
Hogyan osztja el a Fidesz az állam bevételeit? Hol nőtt és hol csökkent a szegénység? Kik a nyugdíjrendszer-átalakítás nyertesei és vesztesei? A Nemzeti Együttműködés Rendszeréről szóló sorozatunk harmadik részében Szikra Dorottya szociálpolitikus Kerényi György vendége.
Published 05/02/21
Miért démonizálják az illiberális kormányok a gender fogalmát? Csak a család része, szülőgép” vagy társadalmi egyenlőtlenségek elszenvedője? Milyen a NER nőpolitikája? A Nemzeti Együttműködés Rendszeréről szóló sorozatunk második részében Pető Andrea történész-szociológus Kerényi György vendége.
Published 04/25/21
Hogyan teremt a Nemzeti Együttműködés Rendszere társadalmi stabilitást? Hogyan némítja el a társadalom alsó egyharmadát, akiktől jelentős forrásokat von el? Kerényi György NER-ről szóló sorozatának első vendége Kovách Imre szociológus, a Társadalomtudományi Kutatóközpont kutatóprofesszora.
Published 04/18/21