Episodes
V dnešním povídání se podíváme na vědu ve spojení s fyzioterapií. Jak se orientovat ve studiích? Jak rozlišit relevantní informace od desinformací? Užijte si poslech osmého dílu Fyzio Podcast, který se tentokrát zaměří na způsoby objektivizace a kritického myšlení ve fyzioterapii.
Published 04/26/21
Published 04/26/21
Otužování, neboli vystavování se chladu, je zajímavý způsob, jak udržet či zlepšit zdraví lidského těla a trénovat výstup z komfortní zóny. Přeji Vám příjemný poslech.
Published 02/01/21
Dnešní povídání je v obecné rovině zasvěceno metodám, konceptům, principům, které využívá dnešní moderní fyzioterapie.
Published 12/30/20
Určitě nejen já dostávám často otázku: "A jak často by bylo dobré docházet?". Odpověď není zcela jednoznačná.
Published 11/01/20
Myšlenka fenoménu extrému říká, že pro správnou funkci, výhodně zvolenou strategii reakce a schopnost volby zlaté střední cesty, je nutná znalost jejich krajních hodnot. Tento jev platí v mnoha rovinách působení fyzikálních veličin na lidský organismus. O tom, jak nejlépe vytrénovat adaptaci na zevní i vnitřní jevy se dozvíte v tomto podcastu. Příjemný poslech.
Published 10/05/20
Třetí díl Fyzio podcastu je věnován bolesti. V rámci deseti minut obecně popisuji, jak bolest funguje, a jak ji náš mozek zpracovává. Dostane se také na smysl a vliv analgetik, včetně jejich indikací či situací, kdy je lepší zvolit strategii léčby.
Published 09/21/20
Ve druhém díle Fyzio Podcastu se podíváme na rozdíl způsobu života dnes a před miliony lety. Způsob života lidí se za poslední stovky let změnil, evolučně se ale naše těla nezměnila téměř nijak.
Published 08/09/20
V prvním díle Fyzio podcast je popsána samotná fyzioterapie. Nejprve je definována oblast, do které lze fyzioterapii zařadit, a také je zde vysvětlena role fyzioterapeuta v multidisciplinárním týmu. Kdy vyhledat fyzioterapeuta, kdy lékaře a kdy maséra? Jak se liší pohled na lidské tělo očima fyzioterapeuta? Dozvíte se v prvním díle.
Published 07/19/20
Published 07/06/20