Episodes
Egyes tanulmányok azt mondják, hogy még mindig a pénz a legfontosabb kérdés ha az ember munkát keres. Más kutatások szerint viszont a munkahelyeken már nem az anyagiak az elsődleges motivációs tényezők. Sőt, szakemberek szerint a generációkutatás is fontos szerepet játszik manapság a munkaerő piacon. Hogy is van ez? Miseta Gáborral, egy hazai munkaerő-közvetítő cég toborzási igazgatójával beszélgettünk kötetlenül a témáról.
Published 05/01/24
Ki ne szeretett volna gyerekként kincseket találni a föld alatt, vagy valami különlegesre bukkanni, amit már évszázadok óta rejtett a mélység? Vannak akiket ez a vágy máig elkísér. Igaz a régészek nem feltétlenül járnak kalapban és ostorral, a frigyláda megtalálása sem valószínű, de a modern korban is kalandos életet élnek. Mikit, Varga Máté régész avatja be munkájába és segít lerántani a leplet a múlt nagy titkairól.
Published 04/04/24
Gondoltad volna, hogy a legnagyobb filmek, sorozatok, sportesemények, vagy számítógépes játékok zenéi mind itt készülnek hazánkban és kiváló zenészeink hangszerein szólalnak meg? Pedig így van! Az epizód vendége Tóth László, a Nemzeti Filharmonikusok szólamvezető trombitaművésze, akinek játéka nélkül nem lenne legendás sem a Bajnokok Ligája, sem az Amerika Kapitány, sem a Transformers, sem a Mandalori zenéje.
Published 03/21/24
Közel 50 évvel a megjelenése után is rengeteg rajongót tudhat magáénak a Star Wars univerzum. George Lucas űr-mesterművét talán a világ minden táján ismerik. Egy nemrég meglelt forgatókönyv apropóján beszélgetett Szalai Róberttel a Dagonya Rendszer Blog szerkesztőjével, valamint Somogyi-Kovács Alexandrával és Somogyi Márkkal az 501-es Légió Pannon Squadjának tagjaival Maloveczky Miklós.
Published 02/29/24
Vajon mi lenne a világunkkal, ha az emberiség egyik napról a másikra eltűnne a Föld színéről? Milyen gyorsan venné vissza a természet az általunk elfoglalt területeket? Okozna-e ökológiai problémát az emberiség eltűnése a bolygónak? Mi történne a nagyvárosainkkal nélkülünk? Az izgalmas kérdéseket Kovács Katalin környezetmérnökkel válaszolja meg Maloveczky Miklós.
Published 02/21/24
Hajlamosak vagyunk azt képzelni, hogy a szexualitás csak manapság szolgál örömszerzési funkciókat, őseink nem ismerték az erotikát, nem áldoztak a szerelem oltárán és leginkább a létfenntartás miatt éltek nemi életet. Hatalmas tévedés! Be is bizonyítjuk...
Published 02/13/24
Különleges felfedezést tettek kutatók egy magyar csillagász vezetésével. Találtak egy olyan csillagot, mely körül hasonlóképpen keringenek bolygók, mint a Nap körül. A felfedezés azért nagy dolog, mert az emberiség történetében erre nem volt még példa. A tudósok megtalálhattak egy testvér naprendszert? Lehet a csillag körül olyan bolygó, mint amilyen a Föld? Lehet élet 500 fényévnyire tőlünk? Az izgalmas kérdésekre Mosoni László, a Zselici Csillagpark vezető csillagásza adja meg a választ...
Published 01/24/24
Ki ne játszott volna el a gondolattal, hogy milyen lehet szerepelni egy nagy hollywoodi filmben? Epizódunk vendégei mind olyan emberek, akik hétköznapi életet élnek, mégis feltűnnek a legnagyobb mozikban. Keresztes Tibor katonákra támadt élőhalottként a Z Világháború című filmben, majd Tom Hanksre az Infernoban, Egyed Tamás ügynökként tűnt fel Melissa McCarthy, Jason Statham és Jude Law oldalán, Karikás István szintén Brad Pitt életére tört a Z Világháborúban, Hortobágyi Gábor pedig...
Published 01/11/24
Szinte mindenki eljátszott már a gondolattal, hogy milyen lenne azt álmodni, amit akarunk. A tudatos álmot régóta kutatják, technikák is léteznek álmaink befolyásolására. Hamarosan azonban egy olyan készülék kerül piacra, amely garantálja a tudatos álmokat olyannyira, hogy még szellemi munkát is végezhetünk alvás közben. A srácoknak az epizód vendége G. Németh György, a Magyar Alvás Szövetség elnöke segít eligazodni az álmok világában.
Published 12/21/23
Michael Jackson... Talán a zenei élet legmegosztóbb alakja, akit szinte minden ember ismer a világon. S bár a "pop királya" nem élhette meg Thriller című dalának 40. évfordulóját, mégis átalakította vele a popkultúrát. Milyen öröksége van a horrorisztikus világslágernek? A srácok Galler András "Indiánnal" fejtik meg Michael Jackson egyik legismertebb szerzeményének és legendás videoklipjének titkát.
Published 12/07/23
Néhány évtizede még azt is nehéz volt elhinni, hogy robotok takarítanak az otthonainkban, mára pedig szinte minden háztartásban ott zümmögnek a robot porszívók és takarítógépek. Manapság pedig azt vizionálják a szakemberek, hogy hamarosan eljöhet az a világ, amikor a robotokkal megosztjuk a hétköznapjainkat, a családunkat, vagy akár az ágyunkat is. Robot családtagok, robot háziállatok és robot szeretők a HACS Podcastben. A műsor vendége Kacsur Adrienn szexuálpszichológiai szakpszichológus.
Published 11/16/23
Nemrég megjelent a Beatles új és egyben utolsó dala, melyben John Lennon énekel, George Harrison gitározik, Paul McCartney basszusgitározik, Ringo Star pedig dobol. Csakhogy Lennon 1980, Harrison pedig 2001 óta halott, a dalt pedig sosem vette fel a zenekar. Hogyan támasztották fel az elhunyt zenészeket? A megoldást Peter Jackson rendező tárta a zenekar elé, elétek pedig a HACS Podcast fogja, Joshi Bharattal kiegészülve. Forrás/bejátszók: youtube.com
Published 11/09/23
A párizsi véreső, az égből hulló halak Ausztráliában, a vidék, ahol éjszakánként több ezerszer villámlik, a finn tó, ami fölött kísérteties fények ragyognak éjszakánként... Mind-mind megmagyarázhatatlan jelenségek. Vagy mégsem?
Published 10/30/23
Biztos veled is megtörtént már, hogy beszélgettél valamiről a telefonod jelenlétében, majd visszaköszönt a beszélgetés tárgya a közösségi médiában reklámként... Kémkednek utánunk okos eszközeink? A HACS Podcastben a srácok erre keresik a választ Szenner Richárd segítségével.
Published 10/19/23
Ahogy a tükörben sem látjuk magunkon a napi változásokat, úgy a körülöttünk lévő világban sem tűnik fel, miként alakul át. Ám ha a jövőbe pillantva megnéznénk milyen lesz a Föld és az emberiség sok-sok év múlva, meglepő dolgokat tapasztalnánk. Az egyetlen szuper-kontinensen élő magas, könyökeit már alig, meghosszabbodott ujjait és nyakát viszont annál inkább használó emberiség új alfajokkal bővül majd. Legalábbis ezt vizionálják a kutatók. A HACS Podcast ezen epizódja ebbe a különös jövőbe...
Published 10/05/23
Ki ne fantáziált már arról milyen lenne, ha nem éreznénk a fájdalmat, ha gyorsabban gyógyulnának a sebeink, ha nem félnénk semmitől, ha gyorsabbak lennénk a többieknél, ha bírnánk az extrém hideget? Bizony vannak akik képesek mindezekre. A HACS Podcast ebben az epizódban a különböző génmutációkkal élő embereket kutatja fel, akik valóban emberfeletti képességekkel bírnak.
Published 09/21/23
Sokszor hallani, hogy "a férfiak egy apró náthába is majd belehalnak." Tudományosan igazolták, hogy a férfiak nem színlelnek a feslőlégúti megbetegedéseknél, tényleg rosszabbul vannak! A HACS Podcast kusza manuszai kapva kaptak az alkalmon és alaposan megvizsgálták, hogy milyen sztereotípiákkal kéne leszámolni a nő kontra férfi viszonyokban.
Published 09/07/23
Biztosak vagyunk benne, hogy Ti is találkoztatok már olyan turistával, akiben az értelem apró szikrája sem pislákolt, akit nem állított meg az etikett, akinek nem parancsolt megálljt sem a történelem, sem a kultúra. Na az ilyen turisták másznak be kulacsukkal a világ leghíresebb szökőkútjába, csókolják meg kordonokon átugorva a Mona Lisát, adnak pacsit egy 15. századi szobornak, vízisíélnek Velence történelmi kanálisaiban, vagy robognak le autóval történelmi lépcsőkön... A turista egy külön...
Published 08/24/23
Nincs olyan ember a földön, aki ne félne valamitől. Valaki a pókoktól, valaki a kígyóktól, egyesek a magasságtól. Nem is hinnénk, de annyi fóbia létezik, hogy szinte megszámlálni sem lehet. Miki és Vili a klasszikus és extrém fóbiák nyomába ered ebben az epizódban, vendégük pedig Demeter Attila egzotikus állat szakértő lesz, aki szinte csak olyan állatokkal foglalkozik, amiktől a többség retteg.
Published 08/10/23
Bejárta a világsajtót a hazai Forma-1-es futam díjátadós "balesete", ahol az egyik pilóta összetörte a győztes egyedi Herendi serlegét. A közösségi médiában sokan tiszteletlenségnek nevezték az esetet. Valóban megszégyenítettek bennünket a történtek? Szeleczky Ádámot kérdezzük a díjátadó eseményeiről és hozunk néhány olyan sztorit, ahol sokkal, de sokkal nagyobb kárt okoztak az elbénázott véletlenek.
Published 07/27/23
David Attenborough stábját kis híján felfalta egy cápa az Our Planet 2. részének forgatása közben. Ám nem ők az egyetlenek, akik közelebbről is megismerhették a ragadozó állkapcsát. Sásdi Zsolt magyar búvároperatőr maga is megtapasztalta milyen, ha az embert megtámadja egy cápa. A Hangosan Csináljuk podcast legújabb epizódjából az is kiderül, honnan kapta a nevét Steven Spielberg legendás cápája és, hogy miért jött létre a Cápatudatosság Napja.
Published 07/13/23
A Hangosan Csináljuk podcast legújabb epizódjának vendége ifjabb Bodó László a KÖTÉL Önkéntes Tűzoltó Egyesület tagja, aki alpinistaként mentett már magas épületből, búvárként pedig kutatott már tavak mélyén. A megdöbbentő részleteket felvonultató beszélgetésben a magyar kutató-mentő mesél a törökországi földrengés romjai között töltött napjairól is. A srácok Lacitól kértek szakmai segítséget, hogy alaposabban megismerhessék a Titán tengeralattjáró tragédiáját, de az epizódban érdekes...
Published 06/29/23
Sokat cikkeztek róla, hogy akár hónapokra is internet nélkül maradhat a világ. A jelenséget a Napunk hatalmas elektromágneses impulzusai okozhatják. Na de milyen lenne most egy internet nélküli világ? Valóban jó lenne, ha visszaugranánk a '90-es évekbe? A HACS Podcast ezen epizódjából kiderül, hogy valóban kell-e tartanunk az internet apokalipszistől, Mosoni László csillagász pedig elmagyarázza, miért van alapja a félelmeinknek?
Published 06/15/23
Ha bevallja, ha nem, mindenki átfutja a pár soros horoszkópokat. Még akkor is, ha nem hisz az asztrológiában. Manapság egyre nagyobb divat a sértegetős, vagy más néven bunkó horoszkóp, ami bizony bárdolatlanul őszinte mindegyik csillagjeggyel. A humoros szembesítés mellet a srácok Balogh Ildikó asztrológust kérdezték, aki még Elon Musk asztrológiai jellemzését is elkészítette.
Published 06/09/23