Episodes
Офіцер Російської імперії, який став творцем сучасної української літератури. Чи вважав себе Іван Котляревський українцем? Яким було  особисте життя письменника і чому він заповів своє майно прислузі? Як за картярським столом Котляревський написав бестселер?
Published 12/29/20
Published 12/29/20
Дід Мороз, салат Олів’є, та совєтське шампанське. Яких новорічних традицій дотримуються театрали? Які таємниці криються у гримерці акторів театру імені Івана Франка? Закулісся привідкриє народний артист України Богдан Бенюк.
Published 12/29/20
Його вважають ідеологом українського націоналізму, хоча членом ОУН він не був. Водночас його звинувачують у расизмі та антисемітизмі. Ким насправді був Дмитро Донцов? З’ясуємо з дослідником Сергієм Квітом.
Published 12/29/20
100 метрів історії. Кого з героїв можна знайти біля входу в Личаків? Не моторошна прогулянка цвинтарем. Вахтанг Кіпіані покаже, як можна досліджувати історію, розглядаючи написи на могилах.
Published 12/29/20
Таймкоди:  0:22 Київ – мати міст руських?  9:34 Що їли в часи Київської Русі 10:55 Життя на Русі схоже на реаліті-шоу 20:23 Чому хрещення киян відбулося під примусом? 21:31 Чи були київські князі бороданями?  29:07 Як на Русі боролися з епідеміями?   Любовні інтриги, чвари та братовбивства. Життя у часи Київської Русі було куди цікавішим сучасних реаліті-шоу. Як жив простий люд, а як бенкетували київські князі? Чи були давньоруські володарі бороданями? Чому хрещення киян відбулося під примусом?
Published 12/29/20
Україна – окраїна російських земель. Українці і росіяни – «братні народи». А українська мова – діалект російської. Як створювали імперські міфи? Як Московія стала Росією? Чи все руське є російським?
Published 12/29/20
Московія – спадкоємиця Київської Русі чи продукт Золотої Орди? Чому Росія цурається своєї історії? Чи тече в жилах росіян татарська кров? З’ясуємо з істориком Борисом Черкасом.
Published 12/29/20
Русский мір століттями маніпулює українською історією. Як позбутися згубного впливу старшого брата? Чи постане в Росії коли-небудь Майдан? Чи змінить щось повалення влади царя - з’ясуємо з істориком Ярославом Грицаком.
Published 12/29/20
За 15 місяців Великого терору впродовж 1937-38 років радянська влада в Україні репресувала  близько 200 тисяч людей. Для таких особливих завдань НКВС були потрібні віддані виконавці. Долі, життєві вибори і їхні наслідки катів НКВС - у свіжому випуску Історичної правди.
Published 07/27/20
Спершу розстріляти офіцерів, а тоді бідкатися, що воювати немає ким. Спершу створити нестерпні умови, а потім дивуватися колаборантам. Чомусь пропагандисти Русского міра не розповідають про справжні причини колосальних втрат під час другої світової.
Published 07/19/20
16 липня 1990 року. Після мертвої тиші на засіданні Верховної Ради УРСР о 10:08 депутати ухвалили доленосний документ. За Декларацію про державний суверенітет України проголосували 355 депутатів, проти - лише четверо. Таким чином, 30 років тому, ще у складі Радянського Союзу, українці заявили про своє прагнення до незалежності. Але як комуністична Верховна Рада спромоглася на такий крок? Чому вдалося проголосити Декларацію і що взагалі означав цей момент у нашій історії?
Published 07/14/20
Вони разом святкували, тішилися спільним перемогам і організували парад, вітали одне одного з днем народження, підписували таємні акти і протоколи. Гітлер і Сталін – бро, свої, друзяки. Але путінська пропаганда  нав’язує версію величної перемоги СРСР у Другій світовій так, наче Гітлер зі Сталіним не поділили світ у таємному протоколі. Ми зібрали найяскравіші міфи про Другу світову, щоб ніхто не забував, що почалася війна зовсім не 22го червня 41го.
Published 07/14/20
Історична правда, як і більшість нормальних людей, сидить вдома на карантині. І починає новий цикл програм про те, як наші предки долали не менш складні випробування. Самоізоляція в криївках, роки тюрем і таборів, придушення свобод від радянської системи – з прикладами справжні героїв у голові і серці якось легше проходити випробування. Зараз розповімо яким був Великдень в екстремальних умовах і тих людей, яким вдавалося підтримувати українських дух.
Published 04/20/20
Вірменин родом з Тбілісі, який відсидів за український націоналізм. Чому кінорежисер Сергій Параджанов не вписався у радянські канони? Як митець протистояв тоталітарному режиму? Розповість кінознавець Сергій Тримбач.
Published 04/17/20
Він обідав у найкращих ресторанах столиці поки не прирік себе на жебрацьке життя. Чому успішний перекладач Микола Лукаш був ладний відсидіти чужий термін? Літератори під прицілом КДБ.
Published 04/16/20
Улюбленець Сталіна, який став ворогом народу. Чому генерал Андрій Власов перейшов на бік ворога? Цикл програм Міфи русского міра. Колаборанти.
Published 04/16/20
Шокуюче: "Русский мір" творила українська інтелігенція. Як 100 років тому Київ став осередком російського націоналізму? Цикл програм "Міфи русского міра". Чорносотенці. 
Published 04/16/20
Росія століттями маніпулює слов'янським корінням. Звідки насправді походять росіяни та чим загрожує Україні братерство з північним сусідом? Російські міфи спростує історик Ростислав Мартинюк.
Published 04/16/20
Росія називає себе спадкоємицею Київської Русі та нахабно привласнює українське минуле. Як Володимир Путін використовує історію для політичних маніпуляцій?
Published 04/14/20
Він уклав українську абетку і переклав Біблію на українську мову. Однак у радянській Україні ім’я Пантелеймона Куліша було під забороною. Чому письменник не вписався у радянські канони?
Published 03/16/20
У Франції він - національний герой, в Індії його шанують як божество. Епідеміолог родом з Одеси - Володимир Хавкін врятував світ від чуми і холери. Чи стане епідемія коронавірусу новим викликом для людства, - розповість заслужений лікар України Вадим Шипулін.
Published 03/02/20
Нещасний випадок викрив одну із перших масонських лож в Україні. Найзагадковіша організація в історії людства – масонство, - діє в Україні з ХІІІ століття. Пролити світло на загадкові ритуали та викрити одну із перших масонських лож допоміг нещасний випадок на Львівщині. Українські масони - хто вони, - розповість історик Віктор Савченко.
Published 03/02/20
Він віднайшов для себе рай у пеклі на землі. Грекокатолицький священик та капелан Української галицької армії, який ціною власного життя врятував сотні євреїв. Та за що насправді Омеляна Ковча запроторили до табору смерті і чому отець свідомо відмовився від шансу на порятунок?
Published 03/02/20
Як Росія привласнила південь України та  чий насправді Крим, - розповість історик Сергій Громенко.
Published 02/17/20